2013 Tour de France için Saxo-Tinkoff Contador’u Destekleyecek İsimleri Belirledi

20/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Dünyanın en medyatik, görsel ve etap geçişleri ile seyirciyi kendine en çok bağlayan ve en çok tanınan Fransa Bisiklet Turunun 100. startında yer almak… Tarihsel etap galibiyetleri yanı sıra genel sıralama liderliği için katılımcı takımlar 29 Haziran startına uzun süredir odaklanmış durumda. Takım kadrolarındaki isimleri belirleme telaşının sonuca dönüştüğü bu günlerde, gözler Fransa Bisiklet Turu 3. galibiyetini yeniden kazanma hırsındaki Alberto Contador üzerinde. Ancak bu kez karşısında SKY gibi iyi organize bir takım, Chris Froome gibi genç ve fişek tırmanışlara ve saate karşıda “Vroome” liderlik maharetlerini sergilemek isteyen bir rakip var. Froome’u tırmanışlarda başarıyla domine ettiği görülen güçlü isimler karşısında Contador’un aynı oranda domine edilemediğine bir çok kez şahit olundu.

 

 

Bu yıl, Alberto Contador’un en büyük hedefi Fransa Bisiklet Turu galibiyetini almak. Ancak takımın Contador etrafında oluşturacağı takım da bu başarı hedefinde bir o kadar önemli. Bradley Wiggins’in 2012 Fransa Turu galibiyetinde domine eden Michael Rogers’ın SKY’dan ayrılarak Saxo-Tinkoff’a geçmesi stratejisi, 29 Haziran Korsika startında yer alacağına işaret ediyordu. Ve Saxo-Tinkoff takım kadrosu açıklandığında, Michael Rogers’ın isminin yer almış olması, Alberto Contador’u domine edecek isim olması sürpriz olmadı. Geçtiğimiz Pazar Tour de Suisse’i genel sıralama üçüncüsü olan Roman Kreuziger, tırmanışlarda Contador’un teğmenleri Benjamin Noval ve Jesus Hernandez, italyan sporculardan  Matteo Tosatto ve Daniele Bennati, Portekizli sporcu Sergio Paulinho ile desteklenmiş dengeli ve güçlü bir takım kadrosu açıklandı.

 

Sportif Direktör Philippe Mauduit, “Fransa Bisiklet Turunu Alberto Contador ile kazanmayı hedefliyoruz. Genel sıralama hedefimiz için gerekli yeteneklere sahip isimleri belirleme üzerinde çalıştık. Alberto Contador’u; düz etaplarda, ortalama dağlık etaplarda ve dağlık, tırmanış profillerde en iyi destekleyecek takım kadrosu oluşturduk. Gerçektek değerli, güçlü ve büyük tur tecrübelerine sahip olan sporcularımızla oluşturduğumuz takım kadromuz ile Fransa Bisiklet Turunun 3 haftasına etkin olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

 

 

Saxo-Tinkoff – 100. Tour de France Takım Kadrosu Alberto Contador (Spa), Michael Rogers (Aus), Roman Kreuziger (Cze), Nicolas Roche (Irl), Matteo Tosatto (Ita), Daniele Bennati (Ita), Sergio Paulinho (Por), Jesus Hernandez (Spa), Benjamin Noval (Spa).

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın