2013 Fransa Bisiklet Turunda Havlu Atan İkili: Andrey Kaschechkin ve Yoann Bagot

02/07/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Pazartesi günü, Korsika adasının final günü olarak Ajaccio-Calvi arasında koşulan üçüncü etapta iki sporcu havlu attı. 100.Fransa Bisiklet Turu onurundan ilk çekilen isim 33 yaşındaki Kazak sporcu Andrey Kaschechkin oldu. Ajaccio’dan alınan starttan bir kaç kilometre sonra Turdan çekildiği haberi gelen Kaschechkin’in mide problemi sebebiyle devam edemediği açıklık kazandı. Kendi blog sitesinde, durumunu ve hayal kırıklığını açıklayan Andrey Kaschechkin sağlık durumundaki problemini detaylı olarak paylaştı.

 

“Pazar günü, ikinci etabın startından bir saat sonra kendimi kötü hissettim. Zor da olsa etabı tamamladım. Ancak akşamında ateşlendim ve çok zor bir gece geçirdim. Sabah ve öğlen ise (3.etap günü) hiç bir şey yiyemedim. Midem kabul etmedi. Durumumun iyileşeceğini düşünerek 3.etaba başlamak istedim.”, “Gerçekten çok üzgünüm. Böyle bir yarışı bırakmak zorunda olmak beni hayal kırıklığına uğrattı. Avusturalya’da ki sezon başından beri bu yarışa hazırlanmıştım. Bu Tur için çok iyi bir fiziksel durumdaydım. Ve bu noktaya gelmek için çok çalışmıştım.” diyerek, Tur’dan çekilmek zorunda oluşundan kaynaklanan hayal kırıklığını paylaştı.

 

Fransa Bisiklet Turu’nun, 3.etapta havlu atan diğer ismi, Cofidis takımından 25 yaşındaki Yoann Bagot oldu. Yoann Bagot, üçüncü etabın 70.kilometresinde Ambulansa binerek yarıştan çekilmişti. Kaschechkin ile aynı problemden muzdarip olan Bagot’un da mide problemi sebebiyle yarıştan çekildiğini Twitter’dan doğruladı. Bu yıl, 2013 Tour of Turkey’e Cofidis takım kadrosu ile katılan Yoann Bagot, Mustafa Sayar(Torku Şeker Spor)’ın etap galibiyeti ile Turkuaz mayoyu aldığı 6.etabı ikincilikle tamamlamıştı. 2013 Tour of Turkey’i genel sıralama üçüncüsü olarak tamamlayan Yoann Bagot, kariyerinde ilk kez Fransa Bisiklet Turuna katılmıştı.

 

Salı günü, 196 sporcunun 100.Fransa Bisiklet Turu mücadelesine devam etmesi bekleniyor. 4.etap 25 kilometrelik parkurda Takım Zamana Karşı performansıyla devam edecek. Yoann Bagot ve Andrey Kaschechkin’in Turdan çekilmesi sebebiyle, iki takım(Astana ve Cofidis) 8 sporcudan oluşan takım kadroları ile start alacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın