2013 Dünya Şampiyonası Toscana – İtalya Prezantasyonu

28/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Hollanda’nın ev sahipliği yaptığı Limburg, 2012 Dünya Şampiyonasının ardından gözler önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak İtalya’nın her anlamda tarihi zenginliğe sahip şehri Toscana’nın tanıtımına çevrildi. Aslında, henüz Elitlerin 2012 Dünya Şampiyonası yol yarışı mücadelesi start almamışken, İtalyan temsilciler ve UCI yetkilileri, 2013 tanıtım fragmanı ve 2013 Dünya Şampiyonası Parkurlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Konu bisiklet olunca hayatlarının, spor branşı olarak baktıkları ve düzenledikleri profesyonel organizasyonları, bisikletteki tarihlerine ayrı ayrı saygı duyup tarihlerini korumaları ile İtalya Bisiklet Federasyonu için yeni bir onur başlıyor. 2013 için kollarını sıvayan ve yarış programına parkur seçimini uyarlayan İtalyan yetkililer, video tanıtımı, parkurların ayrı ayrı tanıtım videoları, 2013 Dünya Şampiyonası maskotunun seçilmesi gibi hazırlıkları hızlı ve profesyonelce geçtiklerini görüyoruz.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=bWHSz9qoOco:550:0]

 

 

 

 

 

2013 Dünya Şampiyonası için tanıtım videosunda sunumu yapan, 2002
yılında Dünya Şampiyonu olan İtalyan Mario Cipollini, gökkuşağı renkli
mayosu ile yer aldı. İtalya’nın kültürel zenginliklerinden, italyan
mutfağına kadar her anlamda mükemmel bir ev sahibi olacağını gösteren
tanıtım videosu, Akdeniz sıcaklığını başarıyla yansıtmış. Sadece bu
kadar da değil. Tüm dünyaca bilinen, İtalyan yazar Carlo Collodi’nin
kaleminden çıkan kahraman Pinokyo, 2013 Dünya Şampiyonasının maskotu
olarak karşımızda olacak.

 

Kukuletasından ödün verilmeden orjinaline büyük ölçüde sadık kalınarak hazırlanan Pinokyo, 22-29 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek şampiyonada hayat bulacak. Çocuklara kendini sevdiren Pinokyo’nun, masalın öğretisi olan yalan söylemenin yanlış olduğu mesajına ek olarak, gönderdiği mesaj oldukça anlamlı. Gerçek bir çocuk olmayı hayal eden Pinokyo, bisiklette dünya şampiyonlarının giydiği gökkuşağı renkli mayoyu giymiş. Gelecek nesillere, bu Dünya Şampiyonası’nın izini bırakıp, ülkenin bisiklet kültürü için hedef koymaları gerektiğini gösteren mükemmel bir maskot seçimi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

 

Maskotun detaylarındaki mesajlar, sadece tarihi bir masal kahramanı olmasının ötesine geçerek daha da büyülüyor. Zira, kolunun altında tuttuğu mavi kaskı, sürekli vurgulanmayan ama olmazsa olmaz parçalarından biri olduğunu gösteriyor. Unutulmamış !

 

 

Dünya Şampiyonası, Toskana’da yine takım zamana karşı mücadelesi ile başlayacak. Yarışlar için parkur tanıtım videosu ile şimdiden, profil dahil olmak üzere bir çok detaya ulaşmak mümkün.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=PEPDh0W4Zf4:550:0]

 

 

Hollanda, Maastricht-Crown Plaza’da tanıtımı yapılan 2013 Dünya Şampiyonasında İtalya, önümüzdeki yıl için bayrağı resmi olarak almış oldu. İtalyan yetkililerin parkur tanıtımı ve şampiyona onuru hakkındaki duygusal konuşmalarının yanı sıra, UCI Başkanı Pat McQuaid’da görüşlerini aktardı. Pat McQuaid, “İtalya bisiklettir, Bisiklet de İtalya. İtalya’nın 2013 Şampiyonasını organize etmesinden gurur duyuyorum. Gelecek yıl sporda büyük ve eşsiz bir şov izleyeceğiz. Heyecanla, organizatörleri destekliyorum.” dedi.

 


 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın