2013 Avusturalya Kriteryum Şampiyonu Cameron Meyer’den Solo Performans

10/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Avusturalya’nın profesyonel takımı Orica-AIS,  ülkesindeki şampiyonlukları takımın 2013 sezon başarılarına katmaya devam ediyor. Kariyerinde yeniden ulusal şampiyonluğunu, bugün kriteryum ulusal şampiyonasında kazanan Cameron Meyer pist ve yol yarışlarında edindiği zamana karşı tecrübesini bugün konuşturdu. Sturt Street-Ballart’daki 44 kilometre mesafede gerçekleşen şampiyonanın parkurunda 40 tur atıldı. Kriteryum yarışında, ilk olarak kardeşi Travis Meyer’in başlattığı atak sonrası solo ilerleyen Cameron Meyer, kalan 26 turu lider devam edip ulusal şampiyonayı kazanmayı başardı.

 

26 tur boyunca arkasına bakmadan lider ilerleyen Cameron Meyer, yarışı kendisine en yakın bitiren Garmin-Sharp sporcusu Steele Von Hoff’dan ve beraberindeki ana gruptan 16 saniye önde tamamladı. Üçüncülüğü ise yine Orica-AIS takımından Leigh Howard elde etti. 2013 Avusturalya Kriteryum Şampiyonasında Orica-AIS bugün podyumda iki yer kaparak tamamladı. İki gündür Garmin-Sharp, önceki yılların sprintte güçlü söz hakkına sahip takım olarak ikincilikle yetiniyor.

 

 

24 yaşındaki Cameron Meyer, üçüncü ulusal şampiyonluk başarısı için, “Bir başka özel galibiyet daha. Açıkçası hangi branşta olursa olsun Avusturalya Şampiyonu olmak çok özel. Kriteryum pek bana göre olmadığı için bugün oldukça şaşırdım. Hep yol yarışları ve pist yarışlarına odaklanmıştım. Ama bugün oraya gittim ve formda olduğumu gösterdim. Yarış başlamadan önce çok özel taktiklerimiz vardı. Ancak hiçbirini kullanmadık.” dedi. Bu taktiklerde Meyer kardeşlerin yarış sonunda beklenen, potansiyel bir sprint finişi senaryosuna göre yapıldığı açıklandı.

 

Sportif Direktör Matt Wilson, “Bugün olabildiğince sert bir yarış çıkartmak istedik. Cameron gerçekten çok iyi gidiyor. Bu da Cameron’un yarışı mümkün olabildiğince zorlaştırmasını sağladı.  Meyer kardeşlerin atağı, diğer takımları şaşırttı ve finişe doğru Leigh Howard rahat bir atak yaptı.” dedi. Yarışın seyrinde ilk atağı yapan Travis Meyer yaklaşık 10 saniye kadar avantaj elde etti. Ancak ilk sprint noktasından önce yakalanınca, Cameron Meyer’in atak yapması istenmiş. Son 5 tur ana grup yarışın lideri olarak 21 tur ilerleyen Cameron’u yakalamak için oldukça hızlandı. Ancak Cameron’un 26 tur sürecek güçlü atağı ve solo yakaladığı hızına oranlı dayanıklılığı gün sonunda takımın sürpriz bir galibiyet elde etmesini sağladı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın