2012 Sezonunda Bert Grabsch ve Frantisek Rabon Omega Pharma-QuickStep Renklerine Bürünecek

19/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

HTC_Highroad takımının  yeni sezonda kapılarını kapatacağı haberi sonrasında HTC-Highroad’un diğer takımlara dağılan mücevher değerindeki sporcuları transfer sezonunda hareketliliği arttırdı. Leigh Howard GreenEdge takımına transfer oldu. QuickStep takımı 2 değerli HTC’liyi daha 2012 için bünyesine kattı.

 

 

36 yaşındaki Batı Alman tecrübe Bert Grabsch 2007, 2008, 2009, 2011 yılları Almanya Ulusal Zamana Karşı Şampiyonluğunu elinden bırakmayan 2008 Zamana Karşı Dünya Şampiyonu, kariyerindeki tecrübeleri ile önümüzdeki sezon QuickStep takımı renklerine bürünecek.

 

 

2012 sezonunda birleşecek Omega Pharma-QuickStep takımının renklerine bürünecek diğer HTC-Highroad’lu ise Çek Cumhuriyetinin 2008, 2009, 2010 yılları Ulusal Zamana Karşı Şampiyonu 27 yaşındaki Frantisek Rabon. 2006 yılından beri HTC kadrosunda yarışan tren tecrübesindeki zamana karşı uzmanı Frantisek Rabon’la birlikte Bert Grabsch’ın zamana karşıdaki tecrübesi dikkate alındığında QuickStep takımının yeni bir oluşumdüzenlemesine girdiği görülüyor. Yıllardır kaçışlarda ve tırmanışlarda görmeye alıştığımız QuickStep takımının Omega Pharma ve Lotto ortaklığının bitmesi ve yeni sezonda Quick Step -Omega Pharma ortaklığında yeni transferlerinin zamana karşıda tecrübeli ulusal şampiyonlar oluşu seneye QuickStep takımından farklı atraksiyonlarda hamleler görebileceğimizi öngörmek yanlış olmaz. Diğer takımlarında sprint treni oluşumuna verdiği ağırlık ile takım oluşumunda daha dengeli ve farklı bir sezona giriyor gibiyiz. Artık düz etap denince gözü kapalı yapılan HTC-Highroad hakimiyeti istikrarı sağlamak ve tahminleri zorlamak adına profesyonel takımları dengeleyecek. Ve tahminler zorlaşıp izleyinin düz etaplarda belirlizliği farklı isimler oluşturup, sprint coşkusunu yaşatabilecek görünüyor.

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın