2012 Sezonu için Garmin-Cervelo Takım Tanıtım Galası Gerçekleşti

19/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Garmin-Cervelo takımı 2012 takım kadrosu, destek ekibi ve yöneticileri 17 Kasım 2011 Perşembe akşamı Gala tanıtımını yapacağını  duyurmuştuk. Amerika-Colarodo, Boulder Tiyatrosundagerçekleşen galada yüzlerce takım taraftarı salonu doldurdu ve yeni sezon için baklava desenli takım Garmin-Cervelo’yu yakinan tanıyarak kutladı. Takım sporcu kadrosu, yönetim kadrosu ve tüm destek kadronun bulunduğu takım galasında tiyatro sahnesinde yerini alan takım sporcuları tek tek kendini tanıtarak kendini ve 2012 hedeflerini açıkladı.

 

 

Sahnenin etrafına yerleştirilmiş masalarda takımın yeni kadrosu ve hedeflerini yetkililerden dinleyen taraftarlar için unutulmaz bir gece yaşandı. 2011 sezonuna genel bir bakış ile takımın üst düzey takım bilinci ile takım başarısı değerlendirildi. Kadroda her tip kategoriden sporcu bulunması ve 2011 sezonunda sergilenen takım bilincinin getirisi yüksek takım başarısı 2012 sezonunda hedeflerin gerek turlarda gerekse klasiklerde başarı odaklı olacağı vurgulandı.

 

Takımın CEO’su Jonathan Voughters, “2011 sezonunda takım tarihinin en güçlü sezonunu yaşadık. 2012 sezonunda bunun üzerine başarıyı inşa edeceğiz”. “Takım listemiz genç yeteneklerin ve kıdemli sporcuların bulunduğu ve her tip kategoride uzmanlıkların yer aldığı mükemmel bir karmaya sahip.” dedi.

 

 

 

Takım yeni sezonda da, 3 büyük turda etap galibiyeti bulunan ünlü sprinteri Tyler Farrar ile sprint özelliğini vurgulayacak. Ayrıca takımın kurucu üyelerinden biri ve olağanüstü zamana karşı yeteneği ile David Millar da takımın yine yeni sezondaki gözbebeklerinden biri. Genel sıralama için Dan Martin ve Takım Lideri Christian Vande Velde öngörüldüğü vugulandı.

 

Ayrıca Paris-Robaix şampiyonu Johan Van Summeren, Fransa Bisiklet Turunu ilk 10’da tamamlayan Tom Danielson ve son Amerika Ulusal Zamana Karşı Şampiyonu David Zabriskie ile muazzam bir güç elde edilmiş durumda.

 

Slipstream Sportun genel misyonu yeni jenerasyon bisiklet şampiyonlarını yetiştirmek olarak belirtildi. Team Chipotle’de yetiştirilen genç yetenekler Alex Howes, Raymond Kreder ve Jacob Rathe gibi, daha sonra Profesyonel takıma transfer edilerek hazırlanılıyor. Bu sebeple takımın Continental ağı yukarıya doğru sporcu yetiştirmek adına büyük önem taşıyor. Peter Stetina da bu yetiştirme programı mezunlarına bir örnek. Ayrıca takımda bulunan Jack Bauer ve Nathan Haas’ın da geliştirme programları 1 yıl daha devam edecek.

 

 

Tecrübeli sporculardan Koldo Fernandez, Fabian Wegmann ve Sebastien Rosseler lideri taşıyacak takım treninin bir parçası olacaklar. RadioShack’ten takıma bu sezon geri dönüş yapan Robbie Hunter da kuşkusuz bu trenin önemli üyelerinden biri olarak çalışacak.

 

İşte yeni sezonda izleyeceğimiz Garmin-Cervelo takım kadrosu

 

 

2012 Team Garmin-Cervélo Pro Men:                    Directors:

Jack Bauer                                                              Johnny Weltz
Tom Danielson                                                         Bingen Fernandez
Thomas Dekker                                                        Eric VanLancker
Tyler Farrar                                                              Geert Van Bondt

Koldo Fernandez                                                      Charly Wegelieus
Murilo Fischer
Nathan Haas                                                            
Heinrich Haussler
Ryder Hesjedal
Alex Howes
Robby Hunter
Andreas Klier
Michel Kreder
Raymond Kreder
Christophe Le-Mevel
Martijn Maaskant
Dan Martin
David Millar
Ramunas Navardauskas
Tom Peterson
Jacob Rathe
Alex Rasmussen
Sebastien Rosseler
Peter Stetina
Andrew Talansky
Christian Vande Velde
Sep Vanmarcke
Johan Vansummeren
Fabian Wegmann
David Zabriskie

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın