2012 Santos Tour Down Under GreenEdge Takım Kadrosu

22/12/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

UCI(Uluslararası Bisiklet Birliği)’nin World Tour yarışlarından ilki Avusturalya’da 15 Ocak 2012’de Santos Tour Down Under ile başlıyor. Yepyeni bir sezona başlarken, bütün profesyonel takımların hedefi sezonun ilk yarışını zaferle tamamlamak olacak. 2011’in son günlerinde profesyonel takımların odak merkezi bu sebeple Santos Tour Down Under ve takım kadrosunu oluşturmak. Avusturalya’nın ilk Profesyonel takımı olarak GreenEdge’in Profesyonel Takım lisansı Aralık ayı başında onaylanmıştı. Sezonun ilk yarışı Tour Down Under’ın Avusturalya’da yani GreenEdge’in kendi topraklarında yapılacak olması bu sebeple takım için ayrı bir önem taşıyor.

 

2011 Tour Down Under’ın galibi Cameron Meyer, GreenEdge takımı ile 2 sezon anlaşmıştı. Geçen sezon 4 etap galibiyeti ile aldığı Tour Down Under liderliğini tur sonuna dek korumayı başaran Cameron Meyer, kendi ülkesindeki turu galibiyetle tamamlamıştı. Bu sezon GreenEdge forması ile galibiyet ünvanını takım lideri olarak korumaya çalışacak.

 

Takım Menajeri Shayne Bannan ” World Tour’daki ilk yarışımızın Avusturalya’da olması oldukça heyecan verici bundan gurur duyuyoruz. Tour Down Under son yıllarda daha tanınan bir yarış oldu. Bizi onurlandıracak güçlüü bir takım kadrosu oluşturmak için çalışıyoruz. Zor bir yarış olacak ama ilk uluslararası yarışımızda GreenEdge olarak oldukça büyük şansımız var.” dedi.

 

2011 Tour Down Under galibi Cameron Meyer, 2. olan Matthew Goss bu yıl GreenEdge takım kadrosundaki güçlü isimler olacak. Yanı sıra 2006 Tour Down Under galibi Simon Gerrans’da Sky takımından GreenEdge’e transfer olmuştu. 1999-2001 yılları olmak üzere 2 kez Tour Down Under’ı kazanan 2009 yılında da 2.sırada tamamlayan Stuard o’Grady’de GreenEdge için yarışacak. 2012 sezonunu emekliliğe geçiş ve takımın genç sporcularına 17 sezonluk tecrübesini aktarmak üzere sorumluluk alan Robbie McEwen kariyerinde 12 Tour Down Under etap galibiyeti ile 2012 GreenEdge Tour Down Under yarış kadrosunda bulunuyor. Genç yetenek,  Leigh Howard’ın da takım kadrosunda olması düşünülüyor. 2011 Avusturalya Yol Yarışı Şampiyonu Jack Bobridge ile Tour Down Under için takım kadro sayısı tamamlanıyor.

 

Shayne Bannan; Takım kadrosunu seçerken; yarış seyrinde değişik senaryolarda en iyi sonucu yakalayabilecek isimler olmasına özen gösterdik. Sprintlerde büyük şansa sahibiz ancak yarışa yeni eklenen Willunga Hill’deki finiş için biz de farklı bir yarış stratejisi uygulayacağız. Tüm bunlar bir yana World Tour’un başladığı ilk ve büyük yarıştaki üst düzey başarı ile takımımız varlığını gösterecek.”dedi.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın