2012 Pro Tour Lisansları için 15 Takım Belli Oldu…

26/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012 Pro Tour Lisansları İçin 15 Takım Belli Oldu… Resmi açıklama Kasım ayı başında yapılacak.

 

Uluslararası Bisiklet Birliği UCI Yönetmeliği madde 2.15.011’a ile uygun olarak, 20 Kasım 2011 öncesi genel değerlendirmesini yaptı. Buna göre,başvuru dosyalarında ProTur Lisansı hakkını kazanan 15 takım belirlendi. 4 kriterden sonuncusu; Takımların 2012 kadrosu bünyesindeki her takım için en iyi 15 sporcusunun 2010 ve 2011 yıllarında elde ettikleri dereceler baz alınarak çıkan puanlama değerlendirmesi sonrası netleşen 15 takım 25 Ekim Salı günü açıklandı. UCI ProTeam statüsü elde etmek için önem verilen kriterler arasında; takımların etik yapılanması ve uygulamaları, Yönetimsel ve Finansal gücü değerlendirme kriterleri arasında yer alıyor. Bu 3 kriter sonrası son kriter, yani takımların puanlama kriterinin hesaplanması ile ilk 15 takım kesinleşmiş oldu.

 

İlk liste spor değeri açısından 15  takım (alfabetik sıraya göre):

    Astana Pro Team
    BMC Racing Team
    Garmin-Cervelo
    GreenEdge
    Katusha
    Lampre – ISD
    Liquigas-Cannondale
    Lotto Cycling Team
    Movistar Takım
    Omega Pharma – Quick-Step Bisiklet Takımı
    Rabobank
    Radioshack – Nissan
    Saxo Bank SUNGARD
    Sky Procycling
    Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team


Ikinci listedeki Takımlar  16. ile 20. sıra:

    16. AG2R La Mondiale
    17. Geox – TMC
    18. FDJ
    19. Euskaltel – Euskadi
    20. Europcar

    Spor seviyesi bazında sınıflandırılması ilk onbeş arasında yeralan takımlar, spor kriterlerine uygun bir başvuru dosyası ve kriterlere uyumluluk ile Resmi açıklama öncesi kesinleşmiş durumda. UCI konu ile ilgili resmi açıklamasını 1 Kasım’dan sonra yapacak. Açıklanan takımların Pro Tour kayıtları yapılacak. 16. ve 20. sıradaki takımlar ise başvurularındaki değerlendirme kriterlerinde yeterli bulunmamış oldukları için, daha
ayrıntılı bir değerlendirme ile Lisans Komisyonu tarafından teyit
edilecek. Konu ile ilgili Lisans Komisyonunun ilk değerlendirme açıklamaları 20 Kasımda, sonuç bildirimleri ise 10 Aralık tarihinde bildirilecek.

 

 

  21. ve sonrasındaki takımlar ise sportif kriterleri değerlendirmesinde UCI memnun kalmamış olarak kabul ediliyor. Bu durumdaki takımlar ise isterlerse yine de pro continental yada continental kayıt için başvuruda bulunabilecekler.

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın