2012 Londra Olimpiyatları Yol Yarış Parkuru Belli Oldu

16/02/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

   2012 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olan İngiltere’de hummalı çalışmalar devam ediyor. Yol bisiklet yarışı için son haftalarda güzergahın belirlenmesi akabinde parkurun netleşmesi için yoğrun toplantılar ve çalışmalar yapılmaktaydı. Surrey Belediyesinin ve Londra’nın oluşturduğu görevli kadro ile 2012 Londra Olimpiyatları komitesinin bir çok toplantı ve güzergah tetkikleri sonrası rota kesinleşti. Londra Olimpiyat Komitesi(LOCOG) ile güzergah yetkili belediyeler  yol çalışmaları ve organizasyonun detay hazırlıkları ve görüşmeleri devam edecek.

 

 

 

   The Mall’dan başlayıp Londra’nın batısına Surrey’e ve dönüş yapılarak yine The Mall’da sonlanacak rotanın uzunluğu Erkekler için 250 km., Bayanlar için 140 km olarak belirlendi. Westminster, Kensington & Chelsea, Hammersmith ve Fulham’dan geçilerek  Thames Nehri üzerinden Putney Köprüsü ile geçilecek.

   Sporcuların Bushy Parkı, Hampton Court Sarayı ile ve Surrey içine girmeden önce Richmond bölgesinde hızlanacağı tasarlandı. Bölge hızlanma ve zamanı değerlendirme açısından çok değerli ve değerlendirilmesi gereken alan olarak görülüyor.

   Richmond’dan itibaren sporcular Walton, Weybridge, West Byfleet, West Horsley ve Dorking’i kapsayan geniş alan daire çizecekler. Akabinde Box Hill etrafında 15,5 km’lik tur atılacak. Box Hill etrafındaki tur zig zag sürüş gerektiren tırmanışlar içeriyor. Ayrıca Erkekler kategorisi ile Bayanlar kategorisi arasındaki mesafe farkı da Box Hill etrafında atılacak turlar ile oluşak. daha
sonra Esher, Hampton Court, Kingston ve Richmond Park geçilerek The Mall’a geri dönülecek.

 

   2012 Londra-Olimpik yol yarışı 28(Cumartesi)-29(Pazar) Temmuz 2012’de yapılması planlanıyor. 28 Temmuz 2012 Cumartesi günü Erkekler start alacak, 250 km’lik yarışın 6 saat süreceği tahmin ediliyor. Ertesi gün, 29 Temmuz 2012 Pazar günü ise Bayanlar kategorisi Olimpik yol yarışı 140 km.’nin tahminen 3 buçuk saatte tamamlanması bekleniyor.

 

 

Cyclingtr sitesini Twitter’dan da takip edebilirsiniz. http://twitter.com/cyclingtr

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın