2012 K.A.P.Yol Bisikleti Yarışları Sezonu Alanya’da Başlıyor

26/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2012 yol bisikleti takviminde ilk sırada yer alan K.A.P. Sezon Açılış Kupası bisiklet sporunun başkenti diyebileceğimiz Alanya’da yarın startını alacak. Tüm kategorilerin kıyasıya mücadele edeceği ve 3 gün sürecek olan ve bir yandan sezonun ilk yarışında sonuçlarının ne olacağı bisiklet takipçileri tarafından merak edilirken diğer yandan sporcular arasında heyecan oluşturuyor. Son hazırlıklar tamamlanırken bugün yapılacak olan teknik toplantıda yarış ile ilgili son duyurular açıklanacak.

 

Bugün akşam saat 17:00’da kayıtlarının son bulmasıyla yarışmaya tam 405 sporcunun kayıt yaptırdığı netleşti. Bunlar arasında 10’u Elit kategoride, 15 tanesi de Genç Bayanlar kategorisinde olmak üzere 25 bayan sporcu, Elit Erkekler 57, Genç Erkekler 53, Master Erkekler 49, 40+ Erkekler 10 sporcu oluştururken, ülkemizde çekirdekten yetiştirmek istenen sporcularının sayısı oldukça dikkat çekici. 86’sı (B) kategorisinde ve 108 tanesi (A) kategorisinde olmak üzere toplamda 194 sporcudan oluşan  muhteşem Yıldızlar topluluğu var. Toplam katılımın neredeyse yarısını yıldızlar kategorisinin oluşturulmasıyla ilerleyen yıllarda dünya çapındaki başarılarımızın dahada artırılması hedefleniyor. Ayrıca çocukluğun bu en güzel yıllarında bisiklet sporu yapmasıyla giderek artan bisiklet kültürümüz oluşuyor. Bununla ilgili geçtiğimiz aylarda yayınladığımız bir yazıyı size hatırlatmak istiyoruz. Türkiye’den profesyonel sporcu çıkar mı?

 

 

Yarışlar ile ilgili genel bilgi olarak;

 

27/01/2012 Cuma

 

Elit Erkekler Kategorisi:

Sabah saat 08:30’da Alaeddin Beach Otel’i önünden çekişmeli yarış başlayacak. Manavgat Merinos Kavşağı’na gelindiğinde dönüş yapılarak 120 km sonunda yarışın galibi Çevreyolu Günsu Grup önünde belli olacak.

 

Yıldız ve Genç Bayanlar Kategorisi:

Elite Erkekler Kategorsi startından 10dk. sonra aynı noktadan başlayacaklar. Yarışları 40km. sürecek olan sporcular Avsallar Rubi Otel önünden dönüş yapacak ve yarışı tamamlayacaklar.

 

Genç Erkekler Kategorisi:

12:00’da Alaeddin Beach Otel önünden başlacak ve 40km sonra Çengel Kavşağı’ndan dönüş yapacaklar.

 

Büyük Bayanlar Kategorisi:

Günün son yarışı saat 14:30’da startını alacak. Toplamda 50km yol katedecek olan bayanlar İncekum Belediyesi önünden dönüş yaparak sezonun ilk galibiyeti için mücadele edecekler.

 

28/01/2012 Cumartesi

 

Yıldız Erkekeler (A) Kategorisi:

Sabah saat  09:00’da günün ilk yarışı Yıldız Erkekler (A) Kategorisi ile başlayacak. Alaeddin Beach Otel önünden alınacak olan start sonrası İncekum Belediyesi önünden dönüş yapılarak 50km’lik parkur tamamlanacak.

 

Yıldız Erkekler (B) Kategorisi:

A kategorisinin kazananı belli olduktan sonra saat 12:00’de Yıldız Erkekler (B) kategorisin ilk mücadelesi başlayacak. Avsallar Rubi Otel önünden dönüş yapacaklar ve Çevreyolu Günsu Grup önünde yarışı kazanmak için birbirleriyle kıyasıyla heyecan yaşacaklar.

 

Master Erkekler Kategorisi:

Tecrübeli isimler 2012’nin ilk yarışında boy göstermek için saat 14:30’da start çizgisi üzerinden çıkış yapacaklar. Yarışın ortalarında İncekum Belediyesi önünden dönüş yaparak 50.km’de bulunan finiş çizgisini ilk önce geçebilmek adına taktiksel anlamda savaşacaklar.

 

29/01/2012 Pazar

Tüm kategorilerin kendi içlerinde boy göstereceği çekişmelerin hat safada olacağı ve inanılmaz heyecanlı finişlerin yaşanacağı bir yarış olacak gibi gözüküyor. Bir tur mesafesenin 2800m olduğu yarışa Büyük Erkekler (18 Tur) ile başlanarak arkalarından sırasıyla Genç Erkekler(11 Tur), Büyük Bayanlar(11 Tur), Genç ve Yıldız Bayanlar(6 Tur), Yıldız Erkekler (A)(8 Tur), Yıldız Erkekler (B) (6 Tur) ve Master Erkekler(11 Tur) ile devam edecek.

 

 

 

Detay için: http://bisiklet.gov.tr/tr/

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın