2012 Fransa Bisiklet Turu için Argos Shimano Takım Kadrosu Ön Seçimi Yapıldı

12/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

Argos Shimano Takımı Belçika-Liege’de, 30 Haziran Prolog ile başlayacak 2012 Fransa Bisiklet Turu için takım kadrosunda yer alacak isimlerin ön seçimlerini tamamladı. İlk seçimlerde takım kadrosunda olabilecek 14 isim; Marcel Kittel (GER), Simon Geschke (GER), Johannes Fröhlinger (GER), Patrick Gretsch (GER), Tom Veelers (NED), Koen de Kort (NED), Albert Timmer (NED), Roy Curvers (NED), Tom Stamsnijder (NED), Alexandre Geniez (FRA), Yann Huguet (FRA), Thierry Hupond (FRA), Mathieu Sprick (FRA) ve  Bert De Backer (BEL).

 

 

John Degenkolb listede bulunmuyor. Takım Menajeri Iwan Spekenbrink, Degenkolb’un listede yer almama sebebi olarak; ” John çok yoğun bir bahar sezonu geçirdi. Neredeyse bütün klasiklerde ve bir çok etaplı yarışlarda yarıştı. Bu noktada Fransa Bisiklet Turu John’a çok fazla gelecek. John yetenekli bir sporcu fakat henüz 22 yaşında. Fransa Bisiklet Turu bir yıl daha erken geliyor ona.” açıklamasını yaptı.

 

John Degenkolb, Almanya’nın Olimpiyat kadrosuna seçildi ve Olimpiyatlara, Vuelta’ya ve Valkenburg’daki Dünya Şampiyonasına odaklanmak istiyor. Ayrıca sezonun geri kalanı için de sabırsızlanıyor. Degenkolb, “Ben bu yarışlarda en iyiyi yapmak istiyorum. Önümüzdeki sene nasıl olsa, Fransa Bisiklet Turunda parlamak istiyorum. Bu benim en büyük hedefim olacak. Hayalim yeşil mayoyu kazanmak.”dedi.

 

Degenkolb, Olimpiyatlar ve sezonun geri kalanına hazırlık için yüksek irtifa antrenmanlarına ağırlık verecek. Argos Shimano takımının ise bugün açıklanan 14 sporcusundan, nihai 9 kişilik kadrosu 19 Haziran’da açıklanacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın