2012 Fransa Bisiklet Turu Argos Shimano Takım Kadrosu Netleşti

19/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

Argos-Shimano Takımı bugün, Fransa Bisiklet Turu için nihai seçimi tamamladığını açıkladı. Açıklanan 9 sporcu, 30 Haziran tarihinde Belçika- Liege’deki prologda start alacak. Sporcular; Johannes Fröhlinger (GER), Patrick Gretsch (GER), Marcel Kittel (GER), Yann Huguet (FRA), Matthieu Sprick (FRA), Tom Veelers (NED), Koen de Kort (NED), Albert Timmer (NED) ve Roy Curvers (NED)

 

Argos-Shimano takımı bu yıl Fransa Bisiklet Turunda sprint ile veya kaçış ile bir etap galibiyeti kazanmayı planlıyor. Dünya genelinde bisiklet fanatikleri Dünya Şampiyonu Mark Cavendish ile genç yetenek Marcel Kittel’in düellosunu izlemek için sabırsızlanıyor. Takımın yardımcı menajeri Sissy van Alebeek; “Takımımız, Marcel Kittel’in de içinde bulunduğu dünya çapında bir sprint trenine sahip. Turda yapabileceklerini en üst düzeyde yapmaya çalışacak genç bir sprinterimiz var.” dedi.

 

Marcel Kittel ise; “Fransa Bisiklet Turuna giderek cavendish’e meydan okuyorum. Ve onunla çarpışmak için sabırsızlanıyorum. Çünkü o şuan dünyanın en iyi sprinteri.” dedi. Takım basın açıklamasında; Sporcular, takım destek ekibi, takım yönetimi ve sponsorlar olarak Fransa bisiklet Turuna davet edildikleri için teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Takımın yeni adıyla ilk yılda , tur direktörü Christian Prudhomme’un güvenini kazandıkları için gurur duyduklarını belirterek, Temmuz için hem sporcuların hem de destek ekibinin çok çalıştığına değindiler.

 

Argos-Shimano takımı ayrıca Marcel Kittel ile sözleşmelerinin 2014’e kadar uzatıldığını açıkladı. Sözleşme tarafları ileriye dönük güvenden mutluluk duyduğunu belirtti. Kittel, “Bu takım içerisinde çok farklı bir atmosfer var. Arkadaşlarımla çalışıyormuşum gibi hissediyorum. Bisiklet üzerinde iyi iş çıkarabilmem için ise bana böyle bir atmosfer gerekiyor. Argos-Shimano takımında herkes tarafından desteklendiğimi hissediyorum. Sadece takımdaki sporculardan değil, takım yönetimi ve destek ekibinin de bana destek verdiğini hissediyorum. Ayrıca ben de takımın değerleri ve planlarını destekliyorum.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın