2011 Giro Di Lombardia Parkuru Basın Açıklamasıyla Tanıtıldı. 15 Ekim’de Gilbert Zaferi Üçleyecek mi?

27/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

UCI World Tour listesinin son yarışı, klasiklerin de sonuncusu olarak 15 Ekim tarihinde startını alacak Giro di Lombardia’nın parkuru basın toplantısı ile tanıtıldı. İtalya RCS Sport organizatörlüğünde yapılan sezonun son yarışı UCI Puan Sıralaması mücadelesinde son puan mücadelesi gerçekleşecek. Dünya Puan Sıralaması listesinin liderliği Cadel Evans’dan devir alan ismi Philippe Gilbert 2009 ve 2010 Giro Di Lombardia zaferini bu yıl 3’lemeye çalışacak ve dünya sıralaması listesindeki birinciliğini korumaya çalışacak. RCS Sport’un basın açıklamasında 15 Ekim günü yarış parkuru ve detaylar hakkında bir nevi teknik toplantı tarzında sunumlarla gerçekleşti. 

 

Foto: Fabio Ferrari – Lapresse/ RCS Sport


 

 

241kilometrelik Lombardia parkuru elbette yine Milano’dan başlıyor. Yarışığın klasiği olan Madonna del Ghisallo tırmanışı da kuşkusuz yine parkurun içerisinde. Geçen yıl yarış günü İtalya’nın yağmuru altında verilen mücadelede Philippe Gilbert yarışın 2 kişilik lider kaçış grubu içerisindeyken son 5 kilometrede solo devam ederek galibiyetini ilan etmişti.Michele Scarponi’de 12 saniye ardından ikincilikle tamamlamıştı.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=TpRNg8bIzIE:550:0]

 

 

Foto: Fabio Ferrari – Lapresse/ RCS Sport


2011 parkurunun tanıtımında Bergonzi ve Acquarone, gün sayan klasiğin içeriğini detayları ile açıkladı. Bu yıl umuyoruz ki, geçen seneki gibi yoğun yağmura denk gelmez. Ancak UCI World Tour listesindeki son yarış olması sebebiyle sonbaharın yağmur etkisinden kaçamayan klasikte muazzam rekabet ve bol aksiyonlu yarış seyri gerçekleşiyor. Yine de parkurun yorgun savaşçıları klasiğin zorlu tozlarıyla harmanlanan yağmurun içerisinde mükemmel bir yarış çıkartmışlardı. Bu yıl parkurdan Madonna del Ghisallo tırmanışı çıkmıyor ancak ilave olarak tam finişten 12,5 kilometre önce tırmınışına başlanacak olan Villa Vergano tırmanışına geçilecek fnişe 9.kilometre kala Villa vergano zirvesi görülecek. 6 kilometrelik iniş ve Lecca’daki finişe son 3 kilometre tamamen düzlük olacak.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=Bah-Yh80JTk:550:0]

 

İlki 1905 yılında yapılan Giro di Lombardia’nın 104. yılında son iki yılın galibi Philippe Gilbert ilgi odağı olacak. Ancak 2004,2007,2008 yılları galibi Damiano Cunego’da son 2 yıl galibiyeti kaptırmasının karşılığı bu yıl vererek 2011 Lombardia galibiyeti ile 4.galibiyeti ve formda olduğunu göstermeye çalışacaktır.

 

 

Giro Di Lombardia’ya 18 Pro takımın yanı sıra 7 wild card(Özel Davet) ile katılan takım bulunuyor. Takımlar 8 sporcu ile mücadele verecek. Acqua &Sapone, AG2R La Mondiale, Androni Giocattioli CIPI, BMC Racing Team, Colnago CSF Inox, Europcar, Euskaltel – Euskadi. Farnese Vini – Neri Sottoli, Francaise des Jeux, Geox TMC, HTC Highroad, Katusha, Lampre – ISD, Leopard – Trek, Liquigas Cannondale, Movistar Team, Omega Pharma – Lotto, Pro Team Astana, Quick Step, Rabobank, Saxo Bank – Sungard, Sky Procycling, Team Garmin – Cervelo, Team Radioshack ve Vacansoleil – DMC olarak 25 takımın katılacağı açıklandı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın