2010 Yol Yarışı Dünya 3.sü Allan Davis Yeni Sezonda GreenEDGE ile Eve Dönüyor

20/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

GreenEDGE takımının yeni transferi 31 yaşındaki Avusturalyalı Allan Davis sezon sonunda Astana formasını çıkartıp yeni sezona GreenEDGE ile girecek.  2010 yılının Yol Yarışı Dünyta Şampiyonu Thor Hushovd’un ardından 3. olarak Dünya 3.’lüğüne sahip olan Allan Davis aslında beklenen bir transferdi. Avusturalya oluşumlu GreenEDGE takımının Allan Davis gibi güçlü bir tecrübeyi kadro dışında bırakması hata olurdu. 2010 Commonwealth Games yol yarışında altın madalya, 2009 yılında Tour Down Under’da kendi evinde genel sıralama liderliğini aldı. 2012 Londra Olimpiyatlarına odaklı Davis’in öncelikli en büyük hedefi Londra Olimpiyatlarda altın madalyayı Avusturalya’ya taşımak.

 

 

Astana ile geçirdiği 2 yıllık tecrübe ardından Avusturalyalı GreenEdge takımı ile masaya oturan Allan Davis’in görüşmesinde 2012 olimpiyatları yanı sıra Dünya Şampiyonası odaklı plan ve takım desteği üzerine kuruluydu. Allan Davis’in bu hedefleri için elbette ki kendi ülkesinin Profesyonel takımı tarafından alacağı destek kuşkusuz diğer takımlardan daha farklı olacaktır. Bu anlamda Davis için Kazakistan takımı Astana ardından doğru bir transfer tercihi olmuş görünüyor. 2012 Olimpiyatlarda favori isim Mark Cavendish’i 2010 Commonwealth Games yol yarışında geride bırakmıştı. Bu derecesi ile Avusturalya’nın Olimpiyatlardaki kozu yine Allan Davis.

 

Allan Davis, “Geçen yıl 3. kez dünya şampiyonasına katılmıştım. İlk kez 2003 yılında 12. oldum. 2004 yılında finişe 100 metre fark ile giriş yaparak 5. tamamladım. Son olarak geçen yıl Dünya 3.’sü oldum. Bu dereceyi yükseltmek için yarışmamak aptallık olurdu.” “Ben her zaman yeşil ve altın rengini giyerek Avusturalya’yı temsil etmekten gurur duydum. Podyumdayken insanların Avusturalya milli marşını söylerken izlemek gibi.  Bu benim hep ilham aldığım bir detaydır” ” Uluslararası yarışlarda Avusturalya takımı ile yarışmak milli gurur yaşatacak. Kuruluş aşamasında takımın bir parçası olmak çok heyecan verici. GreenEDGE ile bir rüya gerçek oluyor” dedi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın