2010 Yeni Takımı Bruyneel ve Armstrong Doğruladı

23/07/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Astana takımı bir sonraki sezon için takım yöneticisi Johan Bruyneel, Alberto Contador ve Lance Armstrong ile görüşmeye başladı. 2010 için bütçesini arttırarak Johan Bruyneel’ e teklif yapan Astana’ ya Johan Bruyneel’ den red cevabı geldi.  

Astana Mayıs ayında İtalya Turu sırasında sporculara ödeme sorunu yaşamıştı. Fakat Bruyneel ‘ in gidiş sebebi sadece mali sorunlardan kaynaklanmıyor. Ünlü Kazak sporcu Alexander Vinokourov’ un Astana’ ya geri dönecek olması da diğer sebeplerden biri.

 

Kazak takım için yaptıklarının takdir görmediğini düşünen Bruyneel oldukça kırılmış. Bruyneel den habersiz Alexander Vinokourov ile görüşen Astana takımı ve Alexander ‘ın dönebileceği fakat Johan Bruyneel ‘in istememesi halinde dönmeyeceği konuşulmuştu. Kazak Federasyonunun böylesi bir durumda rahatlıkla Johan Bruyneel ‘i atacağı bilginin Johan Bruyneel’ in kulağına gitmesi ardından “Astana ile nasıl anlaşma yenileyebilirim ki bu durumda” şeklinde bir açıklama ile Tour de France sırasında verdiği röportajda artık kariyerinde yeni bir sayfa açacağını belirtti.

 

 

Johan Bruyneel Lance Armstrong’ un eski dostu, akıl hocası ve Discovery Takımından beri beraber hareket eden isimler. Johan Bruyneel ‘in Astana’dan çıkacağı açıklamasının ardından Lance Armstrong 23 Temmuz Perşembe akşamı 2010 için yeni kuracakları takımının spornsorlarını açıklayacağını belirtti. Tour de France ‘ın Astana takımı katılımcıları sürekli iç sorun yaşıyor.

 

Yeni kurulacak takımın sponsorunun Nike-Livestrong sponsorluğunda olacağı bekleniyordu, ama söylentiler Texas merkezli Radio Shack adlı bir elektrikli ürünler şirketinin sponsor olacağını gösteriyor. Açıklamalar için akşam saatlerini beklemek zorundayız.

 

Astana bu durumda 2010 için Alberto Contador’ u tutmaya çalışacak ve 2010 da Lance Armstrong, Johan Bruyneel rekabetini sağlamaya çalışacak. Ama Alberto Contador şuan Johan Bruyneel’in yaşadığı sıkıntıyı geçen sene Lance Armstrong ile anlaşma yapıp Contador’ u 2. plana atan Astana takımında aynı şeyleri yaşamamışmıydı? Astana Takımı yöneticilerinin genel bir hatası bu sanırım geçen yıl benzer sebepten Contador’ u kaybediyorlardı. Bu yıl Bruyneel ‘i dolayısıyla Armstrong’ u kaybediyorlar.

Alberto Contador geçen sene kendisine yapılan haksızlığa sünger çekip sözleşmesini yenilecek ve yeni kurulacak takıma rekabet için Astana’ da devam edecek mi ? Bu sorunun yanıtı da önümüzdeki günlerde gelecektir. 

 

Not: Konu yorumlarımızı şifre girişinizi yaparak forum kısmımızdan takip edebilir yorumlarınızla katılabilirsiniz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın