1T4i Projesine Bayanlardan Güçlü Bir Takım Ekleniyor

14/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Proje 1T4i’nin oluşumu ve 28 Eylül’de Iwan Spekenbrink’in müjde haberini duyurmuştuk. Iwan Spekenbrink Skil-Shimano takımının genel Başkanı olarak muazzam bir projenin perdesini hafifçe aralamıştı. Proje 1T4i koduyla mistik ve canlı tutulurken oluşumun çalışmaları da son hız ilerliyor. Yeni oluşacak takımın bayan takım kadrosunun oluşumuna ağırlık veren 1T4i projesi takımı güçlü isimlerle oluşturuyor.

 

 

Yeni oluşum takımın dev sponsoru Şirket X henüz gizli tutulurken basına ilk haberler 2012 bahar aylarında duyurulacak. Hedeflenen en güçlü takım imajında erkek sporcuların yanı sıra bayan sporcular için de UCI takımı olacak ve proje 1T4i’ye tamamen entegre edilecek. Regina Bruins, Amy Pieters, Esra Tromp, Suzanne de Goede, Anne de Wildt ve Linda van Rijen temelli oluşacak takımında Skil-Shimano izleri hissedilecek. Ekip zaten bu yıl 5 UCı yarışı kazanmışken bu 6 bayan sporcuya ek isimler ile takım güçlendirecek. Oluşacan yeni takımda yeni isimlere örnek olarak Adrie Visser (HTC-Highoad), Monique van de Ree (AA-Drink) ve Janneke Kaniş (Nederland Bloeit) isimleri verildi. HTC-Highroad’un erkekler takımının kapanması Yol yarışları gündeminde güçlü isimlerin dağılmasıyla uzun süre ilgiyi korudu. HTC-Highroad’un sahip olduğu güçlü bayan takımının sporcuları da takımın kapanma haberlerinden elbette ki etkilenen,yol bisikletinin bayanlar boyutunda yaşanan bir sorun.

 


 

Adrie(Adriana) Visser, proje 1T4i’de yani sır projede yerini aldı. Hollanda’lı tecrübeli sporcu Olimpiyat ve Ulusal Şampiyon ünvanlarına ve deneyimine sahip güçlü bir isim. Hollanda’lı bayanlardan Kelly Markus elbette ki unutulmamış. 2011 Dünya Şampiyonası, Copenhagen yol yarışında 9. olarak tamamlayan Markus, Proje 1T4i’de sözleşme imzalamaya da bu başarısıyla hak kazanmış oldu. Pist bisikleti kökenli Kelly, yol yarışlarında da etkili bir isim.

 

 

 

Proje 1T4i’nin bayan takımı erkek takımı ile aynı vizyonda ve şablonda olacak. Takımın destek personeli bayan ve erkek takımlarında ortak çalışacağı duyuruldu.

 

Sır hala Korunuyor !!!

 

Adı büyük bir titizlikle korunan baş sponsorun ismi 2012’nin bahar aylarında açıklanacağı Spekenbrink tarafından belirtilmişti. Sır hala devam ediyor. Büyük tanıtıma kadar adı saklı tutulacak dev sponsorun ismi yerine takımın adı Skil-1t4i olarak geçecek. Sponsorun adı ses getirecek, profesonel bir tanıtımla durulunca Proje 1T4i’nin yerine takımın ana sponsorunun adı gelecek. Ve artık beklenen an yani 2012 sezonun başında takımın adı ana sponsorun adı ile şekillenecek. Bayan takımının, takım liderinin Sharon van Essen olduğu açıklandı.

 


 

İlgiyle takip ettiğim yeni oluşumun gelişmelerinde Fransız sponsorun kim olabileceğine dair karşıma çıkan isimlerden Pierre & Vacances tatil şirketi dikkat çekici oldu. Fransız Pierre & Vacances ya projenin saklanan sponsoru ya da gizliliği koruma adına kullanılan paravan, tanıtım şirketi görevindeki bir firma. Ancak her halükarda gerçekten büyük bir dev olduğu için saklanan ana sponsorun Pierre & Vacances ile bir bağı olduğu kesin. Kim bilir belki de Dev sponsorun şirketler grubunda Pierre & Vacancesşirketi sadece buz dağının görünen kısmıdır. Proje Pro Cycling Experience adı altında bir oluşumla ilerliyor.

 


 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın