100.Tour de France için Astana Takım Lideri Jacob Fuglsang Olacak

12/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl 100.edisyonuna start alacak olan Fransa Bisiklet Turunun bir asırı geride bırakması büyük turlar arasındaki farkını 2013 sezonunda ilgiyi ve takım hassasiyetlerini çokça katladığına tanık oluyoruz. 29 Haziran’da Korsika adasında alınacak büyük açılış için takımlar net kadro seçimlerini en iyi, en güçlü ve 21 etapta temsile en uygun isimleri oluşturmaya odaklanmış durumda. Geçtiğimiz ay 2013 Giro d’italia galibiyetini Vincenzo Nibali ile alan Kazakistan takımı, Fransa Bisiklet Turu için uzun süredir istatistiklere kitlenmiş durumda. Henüz tam kadroyu netleştirmemiş olsa da Fransa Bisiklet Turunda Astana’yı takım lideri olarak temsil edecek olan isim Jacob Fuglsang olarak kesinlik kazandı.

 

Astana Fransa Bisiklet Turu takım kadrosu için 13 sporcusunun isimlerini netleştirdi. Kalabalık kadro arasından en doğru isimlerin belirlenmesi ile önümüzdeki iki haftalık süreç içerisinde tamamlanması bekleniyor. Güçlü ve takım stratejisine uygun karmayı oluşturmak için bugün 5.etabı koşulacak Tour de Suisse’in tamamlanması sonrasındaki veri analizleri belirleyici etken olacak. Tour de Suisse takım performansı ile genel sezon performans değerlendirmesi yapılacak. Konu ile ilgili olarak Astana genel menajeri Alexandre Vinokourov , ” 29 Haziran’da Korsika’da alınacak startta takım lideri Fuglsang olacak. Ancak takım isimlerini belirlemeden önce Tour de Suisse performanslarını görerek değerlendirme yapmak, en iyi kadroyu oluşturabilme adına önemli.” dedi.

 

 

Takım kadrosu için önceden belirlenen 3 isim var. Janez Brajkovic, Enrico Gasparotto ve Andrey Kashechkin bugün İsviçre turu beşinci etabına start alacak Astana takım kadrosunda yer alıyor. 2012 yılında Tour de France genel sıralamayı dokuzuncu olarak tamamlayan Brajkovic, sezonun başında Giro ve Vuelta’da yarışacağını belirtmişti. Ancak Giro’da start almayan Slovenyalı sporcunun Korsika startında yer alacağı tahmin ediliyor.

 

Jacob Fuglsang ise, Fransa Bisiklet Turu hazırlığı olarak geçtiğimiz hafta Critérium du Dauphiné’de yarışmıştı. Fransa Alpleri haftasını genel sıralama dördüncülüğü ile tamamlayan Fuglsang, Kraliçe etabın galibiyeti için Samuel Sanchez(Euskaltel-Euskadi) ile finale gelmiş, ancak Fuglsang son metrelerde Samuel Sanchez’in tecrübesi ve sprintine Kraliçe etabın galibiyetini kaptırmıştı. Giro galibiyeti üzerinde Fransa Turu için takım hedefi ise Fuglsang’ın genel sıralamada ilk 10 içinde tamamlamasının beklediği Astana sportif direktörü Dmitriy Sedoun tarafından paylaşıldı. Şu an için zamana karşı çalışmalarına odaklanıldığını söyleyen Dmitriy Sedoun, sonrasında Tenerife’ uçarak yüksek rakım antrenmanlarını hedeflediklerini de belirtti. Sedoun, “Fuglsang %80-85, Fransa Turuna hazır. Ancak belirtmeliyim ki; biz sezon başından beri hazır olan program üzerinde adım adım ilerlemeyi tercih ediyoruz. Tenerife!de ilave çalışmalar ekleyebiliriz. Dauphine’e baktığımızda, kesinlikle şirketimizin adını genel sıralamada üstlerde görmeyi umduğumuzu söyleyebilirim.” dedi.

 

Astana takımının 100.Tour de France için belirlediği uzun isim listesi : Jakob Fuglsang, Assan Bazayev, Janez
Brajkovic, Enrico Gasparotto, Francesco Gavazzi, Andrei Grivko, Jacopo
Guarnieri, Andrey Kashechkin, Fredrik Kessiakoff, Alexey Lutsenko,
Dmitriy Muravyev, Kevin Seeldraeyers, Egor Silin.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın