Vuelta Rotasında Değişiklikler

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Üç Büyük Tur’un sonuncusu olan Vuelta a España‘nın detayları yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Turla ilgili olarak şimdilik iki önemli değişiklik göze çarpıyor. Bunların ilki, geçen yıl 11 tane olan zirve finişlerinin sayısındaki azalma, ikincisi ise 2014’te Pireneler’in olmayacak olması.

 

2014 Vuelta, 23 Ağustos’ta İspanya’nın en güneyindeki Jerez de la Frontera’dan, bir Takım Zamana Karşı etabıyla start alacak. Endülüs bölgesinden geçerek kuzeye ve doğuya doğru devam edecek olan peloton, ilk hafta Castilla-La Mancha ve Aragon’dan geçecek, ancak Fransa sınırındaki Pireneler’e, Katalonya’ya ve Bask ülkesine uğramayacak.

 

Ülkenin kuzeyindeki Cantabria and Asturias bölgelerinde oldukça zorlu geçecek olan ikinci ve üçüncü haftalarda, 6-8 Eylül tarihlerinde üç tane zirve finişi gerçekleşecek.

 

2014 İspanya Bisiklet Turu, 14 Eylül’de Madrid yerine Santiago de Compostela sokaklarında koşulacak olan Zamana Karşı etabının sonunda yeni galibine kavuşacak. Bu durum hem Madrid’de yaşayan halk hem de yarışacak olan sporcular açısından iyi olacak. Zira yolların kapatılmasının şehir içinde yarattığı rahatsızlık ve sporcuların yaşadıkları transfer sorunları ortadan kalkmış olacak. Son etabın gece etabı olacağına dair söylentiler vardı, ancak bunun gerçekleşmeyeceği kesinleşti.

 

Vuelta 2014 parkurunun 11 Ocak’ta startın alınacağı Cadiz’de resmi olarak açıklanması bekleniyor. Ancak bu yıl da tırmanışların ve zorlu yokuşların bu Büyük Tur’da önemli rol oynayacağını söyleyebiliriz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın