Vincenzo Nibali’nin Kardeşi Antonio, İtalyan Kıta Takımı Marchiol ile Anlaştı

19/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Yol yarışlarında adını tarihe yazan bir çok abi kardeş çalışmasına bir örnek daha Nibali kardeşler eklendi. Profesyonel takım, Astana’da yarışan 29 yaşındaki büyük kardeşin izini takip eden 21 yaşındaki küçük kardeş Antonio, 2009 yılından itibaren katıldığı amatör yarışlardan sınıf atladı. Son olarak amatör takım Mastromarco Sensi Dover Benedetti’de yarışan Antonio Nibali, İtalyan Kıta takımı Marchiol ile sözleşme imzaladı.

 

 

Marchiol takımının 22 sporcusundan biri olarak bu sezon kıta takımına transfer olan genç Nibali’nin takımı, ağırlıkla kendisi gibi genç sporculardan oluşuyor. Yaş ortalaması 20 olan Marchiol takımı ile kariyer basamaklarını çıkmaya başlayan Antonio’nun performansının artması ve yarış tecrübesi edinmesi için çıtasının yükseltildiği öngörülüyor. Büyümek ve gelişmek hedefinde olan takımda, genç Nibali’nin performansı muhakkak ki yakından takip edilecektir. Öte yandan, yıldız isimlerin kardeşi veya oğlu olmanın, parkurdaki baskıya dayanabilen isimlerinin az olduğu da bir gerçek. Ancak, Pelotondaki kardeşlerden çıkan çifte yıldız örneği de yok değil!. Kuşkusuz ki Lüksemburglu Andy ve Frank Schleck kardeşler bu örneklerden biri. Hal-i hazırda yüksek kariyer grafiği olan Frank’in küçük kardeşi Andy’nin kariyerindeki Fransa Bisiklet Turu galibiyet ünvanı, küçük kardeşlerin her zaman gölgede kalmadığının en güçlü örneğidir.

 

Kim bilir? Belki de birkaç yıl sonra Vincenzo’yu Antonio için çalışırken görebiliriz. 2000’li yılların başındaki tarihi ile günümüz bisikletinin güçlü ismi Köpekbalığı lakaplı Vincenzo’nun zamanındaki başarılarını anlatarak, köpekbalığının kardeşi Antonio’yu Giro Pembesi ile izleyebilir, Nibali soyadının modası geçmeyen yol yarışları rüzgarını görebiliriz. Yeni nesil bisiklette yetişen, profesyonelliğe ilerleyen bir Nibali’nin daha olduğunu bilmek ve gelişimine tanık olmak bu anlamda, hayli keyifli olacak…
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın