Vincenzo Nibali’den, 2014 Fransa Turu’na Özel Hazırlık Yarış Takvimi

07/01/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Profesyoenl bisiklet dünyasının yıldızları, yarış programlarını hedefledikleri büyük tur yarışlarına göre şekillendirirken, 2014 Fransa Bisiklet Turu saı mayo iddialılarından Vincenzo Nibali, görkemli sarı mayo rekabetindeki rakipleri ile bol bol karşılaşacağı bir yarış takvimine start alacak. Fransa Turu hedefleyen favorilerin özellikle hazırlık antrenmanı olarak tercih ettiği yarışlar, bu yıl Nibali için erken dönem performans değerlendirmesi niteliğinde olacak. Astana takım lideri, 29 yaşındaki Sicilyalı sezonun ilk yarısında; Paris-Nice, Criterium International and Criterium du Dauphiné’de alacağı startlarla büyük açılış startı öncesi rakiplerini ve kendi performansını değerlendirecek.

vincenzo_nibali

İtalyan, La Gazzetta dello Sport gazetesine konuşan Vincenzo Nibali, “Bu yıl çok spesifik bir programım var. Daha önce bunu hiç yapmamıştım.”dedi. “Fransa Bisiklet Turu’na yoğunlaşan programımda bir çok yeni yarış var. Böylelikle hem rakiplerimi hem de daha fazla yarış ile Fransa yollarında olup Fransa’yı daha iyi anlayacağım.” dedi. Nibali, Şubat ayında gerçekleşecek Tour of Oman’da Tur galibi Chris Froome ile ilk karşılaşmasından önce Ocak ayında Tour de San Luis yarışı ile Arjantin’de start alacak. Nibali, “Daha sonra ise Paris-Nice, Milan-San Remo, Critérium International, Arden klasikleri, Tour de Romandie ve Fransa Turu öncesinde de Haziran ayında gerçekleşecek Criterium du Dauphine’e katılacağım.” yorumu ile 2014 hedefindeki Fransa Bisiklet Turu etrafında şekillenmiş yarış takvimini açıkladı.

 

Sicilyalının yarış takviminde şimdilik sadece Milan – San Remo (23 Mart ) italyan yarışı olarak yer alıyor. Arden klasikleri de dahil edilerek performans yüklemek isteyen Nibali, sezonun ilk yarısını alışılmışın dışında bir program ile geçirecek. Milan-San Remo’yu yorumlayan Nibali, “Pompenia’nın eklenmesiyle San Remo çok değişti. Hızlı adamların elendiği görülecek. Çok farklı bir tarz ile benim gibi adamların lehine oldu. Taktikler çok değişecektir.” dedi.

 

2013 Fransa Bisiklet Turu galibi Chris Froome ile, Criterium International ve Criterium du Dauphiné dahil olmak üzere Nibali’nin bir çok kez rakibi ile yüzleşmesi muhtemel görünüyor. Ancak bu karşılaşmaların nasıl geçeceği konusunda, Temmuz öncesinde Sky takımı ile kılıçların çekilmeyeceğine değindi. 2012 Fransa Bisiklet Turunda, Tur galibi Bradley Wiggins, ikinciliği alarak podyum gören takım arkadaşı Chris Froome ardından, Nibali turun üçüncülüğünü alarak yarışı tamamlamıştı.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın