Ve… Sir Bradley Wiggins, Kraliçe Tarafından Şövalye İlan Edildi

19/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Sir Bradley WigginsLondra Buckhingam Sarayı‘ nda yapılan törenle, Kraliçe 2. Elizabeth tarafından ‘Şövalye‘ ilan edildi.

 

Sir Bradley, Londra Olimpiyatları‘ nda altın madalya kazanması ve Tour de France‘ ı kazanan ilk İngiliz olması sebebiyle, bisiklete verdiği hizmetin onurunu şövalye ünvanını alarak bir kez daha yaşadı.

 

Chorley, Lanchasire’ da yaşayan Wiggo, törene eşi ve 2 çocuğu ile birlikte katıldı. İnanılmaz bir gurur yaşadığını dile getiren Wiggins, oldukça endişelendiğini ve gazetecilerle konuştuğu sırada hala titrediğini sözlerine ekledi.

 

Açıklamalarına devam eden İngiliz sporcu, “Benim dururum oldukça mütevazi kalıyor. Bu onuru alan diğer insanlarla konuştuğumda, hepsinin büyük tarihsel işler yaptıklarını ya da büyük bilimsel işlere imza atan insanlar olduğunu gördüm. Ben bisiklet yarışı kazandım. Yani, onlara göre biraz değersiz hissettim.” dedi.

 

33 yaşındaki bisikletçi, geçtiğimiz yıl BBC tarafından Tour de France kazanmasından dolayı Yılın Sporcususeçilmiş aynı zamanda Londra Olimpiyatları’ nda erkekler bireysel zamana karşı yarışına da altın madalyaya ulaşmıştı.

 

2012 yılında Criterium du Dauphine, Paris – Nice, Tour de Romandie ve Tour de France zaferi yaşayan Wiggins, 2013 yılında ise bu performansının çok altında kaldı. Yalnızca Tour of Britain zaferi yaşadı ve Tour de France’ taki performansı ile tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşattı. Wiggins’ in önümüzdeki yıldaki performansı ise merak konusu.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın