UCI Yarışlarda Telsiz-Kulaklık İstemediğini Açıkladı

28/09/2009  //     //  Yol Bisikleti

 

UCI yönetim kurulu başkanı Pat Mcquaid İsvirçe’de yapılan 2009 dünya şampiyonasında yarış dünyasında bomba etkisi yapan bir haber verdi. UCI’ nin yaptığı açıklamada yol yarışlarında sürücülerin takım yöneticileri ile kullandıkları telsiz bağlantısını istememeleri.

 

2009 Temmuz ayında yapılan Tour de France’ ın 10. ve 13. etaplarında telsiz kullanımına ban kararı ile temmuz ayında da bu düşüncelerinin sinyalini veren UCI 10. etapta ban kararını uygulamıştı. Fakat gelen tepkiler sebebi ile 13.etapta yapılması planlanan telsiz bağlantısı ban kararı uygulanmamıştı. İsviçre’de Mcquaid’ in UCI’ nin telsiz-kulaklık bağlantısı hakkındaki görüşlerini iletmesi ile UCI nin bu fikrinden vazgeçmediği ve kararlı olduğu doğrultusunda.

 

Bisiklet yarışlarının doğal düzeninden uzaklaştırdığını düşünen telsiz bağlantısının kaldırılması birçok protour takımının sözlü protestosuyla geçse de UCI kararları yaptırımsal cezalar içerdiğinden uyulmak zorunda kalınacak. Tur organizatörleri ve takım yöneticileri bu fikri beğenmeyecek olsa da UCI bu konuda karar aşamasında. Ve oy çokluğu sebebi ile kararlı görünüyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın