Trek,2014’te Becca’dan WorldTour Lisansı ve Takım Sahipliğini Alma Yolunda

28/06/2013  //     //  Yol Bisikleti

 

Bisiklet üretici firması Trek, 2014 yılında World Tour lisans ve takım sahipliğini ele geçirmek için Leopard SA, RadioShack takımının mevcut sahibi ile bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

Şirket ve genel müdürü LucaGuercilena‘yı tutmak için mevcut listenin büyük bir kısmının korunması planlalıyor” şeklinde ifade verdi. Mevcut yapı, sezon sonuna kadar böyle devam edecek.

Trek şu anda kısa bir süre sonra açıklanacak olan birkaç sporcu ile görüşmeler yaptığını,” basın açıklamasında grubun şu anda sponsor arayaşında olduğunu sözlerine eklediğini belirtti.

 

 

 

Trek Başkan Yardımcısı Joe Vadeboncoeur, Biz Leopard ile bu anlaşmaya varabildiğimiz için heyecan duyuyoruz,”  “Takımımız, büyük bir kadro ve sporcu bütünlüğü kurmuştur.” dedi.

RadioShack’in bu takım ile ortaklığını yenilemeyeceğini duyurduğu takımın geleceği Mart ayında belirsizdi. O zamandan beri, takımda mali sıkıntılara dair söylentiler vardı ve eski yöneticisi Johan Bruyneel, geçen yıl takımı ayakta tutmak için Becca‘ya verdiği 1,5 milyon Euro kredi borcu 900.000 Euro‘luk ödemesini almak için takımın mevcut sahibi Flavio Becca’ya dava açmıştı.

Takım üyeleri, ödemelerin zamanında yapılmadığına dair bu ayın başında şikayette bulunmuşlardı.

 

 

 

Becca son üç yıl içinde güvenilir ve sadık ortağı olan Trek Bisiklet firmasındaki bu projede yer alan insanlara projeyi teslim ettiği için gurur duyduğunu”  basın açıklamasında belirtti.

 

2010 yazında başladığımızda elimizde boş bir tuval, sanki bir bulmaca vardı. Şimdi, üç sezon sonra, Fabian Cancellara ve Fransa Turu podyumunda Lüksemburg’lu iki Schleck kardeş ile en büyük bisiklet yarışlarından bazılarını kazandığımız bir takımımız var.

 

Ben de özellikle Bob Jungels gibi genç yetenekli bir bisikletçinin profesyonel kariyerine başlaması ve profesyonel bisikletçilikte takımın önemli bir oyuncu haline gelmesinden dolayı memnunum. Ben Trek Bisiklet gibi bir bisiklet üreticisinin, bir takımın tam mülkiyet aldığı bisikletin yeni bir döneme girdiğine inanıyorum. Bu projeyi hayata koymaktan dolayı çok keyif aldım ve ekiple tüm üyelerine parlak bir gelecek diliyorum.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın