Tour of Qinghai Lake Dağlarda Zorlu Mücadelede Ahmet Örken 15. Sırada

14/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Çin’de  Torku Şeker Spor’unda katıldığı Tour of Qinghai Lake olanca hızı ile devam ediyor ve yağmurlu günde kaçış grubu 4. etabı aldı.


Yarışın en uzun etabı olan 3. etapta Astana takımının hırsı ilk filizlerini vermeye başladı. 3500 metre yüksekliğe tırmanan sporcular oldukça zorlu bir mücadele verdiler. Tecrübeli pedal Ghader Mizbani (TPT) tırmanış puanlarını toplamak adına verdiği mücadele yüzünden, diğer sporcular üzerinde büyük baskı uyguladı. Ancak sadece ilk tırmanış noktasından puan toplayabildi.

 

Etap Profil

 

Ukraynalı lider takım Kolls sporcusu Mykhaylo Konenko 25. km atak yaparak kaçış gurubunu oluşturdu. Peletondan uzak kalmayı başarabilen kaçış gurubu, Mykhaylo’ nun finiş çizgisine ilk girmesiyle amacına ulaşmış oldu. Ardından French Thomas Vaubourzeix (LPM) ve En iyi Asyalı sporcu formasını taşıyan Ilya Davidenok geldi.

 

Torku Şeker Spor ise atağa erken başlayarak, Ahmet Örken in 16 sırada finiş çizgisini geçmesiyle 3. etabı tamamladı.

 

EtapProfili4

 

4. etap 3 adet sprint kapısı bulundurmasından dolayı hızlı sporcuların şovları ile başladı. Yarış bu etapta yarışa ismini veren Qinghai gölüne ulaşarak bölgede yaşayan birçok etnik azınlığın sevinç gösterileriyle karşılandı. Astana takımı ve American United Healthcare takımları avantajlarını koruyabilmek adına peletonu yöneten takımlar oldu.  Bu çabalarının sonucunda ise sprinter Marco Benfatto (AS2) birinci olurken hemen ardından İranlı sporcu Mehdi Sohrabi ve Robert Forster (UHC) finiş çizgisini geçen isimler oldu. Torku Şeker Spor’un genç ve başarılı sporcusu Ahmet kürsüyü 1 kişi ile kaçırarak etabı 4. lükle tamamladı.  Etap boyunca tüm gözler Polivoda’dan 2 etap birincisi Benfattoya geçen yeşil forma üzerindeydi.

 

Qinghai Lake 4.Etap Finiş

 

Sprinterlar daha bacaklarını dinlendiremeden iki adet daha dağ etabına sahne olacak Qinghai Lake de takımlar arasında zorlu mücadeleler olacağa benziyor. 1 sn farkla yarış lideri Polivoda nın arkasında bulunan Davidenok önümüzdeki etaplarda oldukça agresif bir mücadele sergileyecek.

 

Genel Sıralama

1 Oleksandr POLIVODA (KLS) 17:02:54 —

2 Ilya DAVIDENOK (AS2) +1

3 Mykhaylo KONONENKO (KLS) +30

4 Thomas VAUBOURZEIX (LPM) +38

5 Daniel Henry SUMMERHILL (UHC) +53

6 Juan Jose OROZ UGALDE (BUR) +1:09

7 Frantisek PADOUR (TNE) +1:11

8 Timofey KRITSKIY (RVL) —

9 Vahid GHAFFARI (TPT) +1:12

10 Nurbolat KULIMBETOV (AS2) +1:14

15 Ahmet Orken (TRK) +1:28


Takım Sıralaması

1 KLS /KOLSS CYCLING TEAM UKR

2 AS2 /CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ

3 LPM /TEAM LA POMME MARSEILLE 13 FRA

4 UHC /UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM

5 BUR /BURGOS-BH

6 TNE /TEAM NETAPP – ENDURA

7 RVL /RUSVELO

8 TPT /TABRIZ PETROCHEMICAL TEAM

9 VFN VINI FANTINI NIPPO

10 AMO /AMORE & VITA – SELLE SMP

11 TRK /TORKU SEKERSPOR

 

 

 

peiyun
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın