Tour de France 2014 Zaman Karşı Etabının Galibi : Tony MARTIN

26/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Tour de France 2014’te Vincenzo Nibali’nin Paris’I fethetmesine bir gün kala, bugün 164 sporcunun start aldığı ,54 kilometrelik  Bergerac – Périgueux arasında zaman karşı geçilen 20. Etapta müthiş bir performansıyla, zamana karşı etabını kazanan isim Omega Pharma Quick Step takımından zaman karşı mücadelelerin usta ismi Tony MARTIN oldu.

 

Tony-Martin-TDF14-20

 

Zamana karşı etabında ilk start alan isim Latern Rouge (Genel sıralama sonuncusu) Giant-Shimano takımından Ji CHENG olurken, bugün gözler daha çok Thibaout PINOT(FDJ),  Jean Christophe PERAUD(AG2R La Mondiale) ve Alejandro VALVERDE (Movistar) arasındaki ikincilik ve üçüncülük mücadelesindeki çekişmede olacaktı.

 

Zaman karşı ustası Omega Pharma Quick Step’ten Tony MARTIN bitiş çizgisine 1 saat 6 dakika 21 saniyelik  performansıyla gelerek ilk sıraya yerleşmeyi başardı. Tony MARTIN’in 1 dakika 39 saniye ardında Tom DUMOULIN(Giant Shimano) yer alırken Jan BARTA (Netapp-Endura) 1.47 ile üçüncü sıraya yerleşti.

 

Vincenzo-Nibali-TdF14-20

 

Sarı Mayonun sahibi Vincenzo Nibali’nin etabın son startını almasının ardından, ilk zaman ölçüm noktasını, genel klasmanda 3.sırada yer alan J. PERAUD, genel klasmanda 2. Sırada yer alan Thibaut PINOT ‘dan 25 saniye önde geçmeyi başardı. İyi bir zaman karşısı olan Alejandro Valvarde ise ilk zaman ölçüm noktasında J.  PERAUD’un 1 dakika 30 saniye gerisinden kalarak etabın ilk bölümünde ciddi bir zaman kaybetmenin ötesinde, belki de Paris’te kürsüyü de kaçırdığının göstergesiydi.

 

Jean Christophe PERAUD’nun teknik arıza yaşayarak bisikletini değiştirmesinin ardından, Thibaout PINOT ile arasındaki 25 saniyelik fark 6 saniyeye kadar düştü. İkincilik için müthiş bir mücadele sergileyen Jean Christophe PERAUD müthiş bir seyirci desteğiyle etaba devamederken, Romain BARDET(AG2R La Mondiale)’te bisikletinde teknik arıza yaşayarak bisikleti değiştirdikten sonar etaba devam etti ancak, genel klasmanda  6. sıradaki Tejay  VAN GARDEREN   finiş çizgisini geçtiğinde genel klasman 5.si Romain BARDET’i geride bırakarak genel klasman 5. ciliğine yerleşmeyi başardı.

 

Teknik arıza yaşayarak bisikletini değiştirmek zorunda kalan, ancak motivasyonunu hiç bozmayan Jean Christopher PERAUD gösterdiği olağan üstü performansla genel klasmanda Thibaut PINOT’nun önüne geçerek genel klasmanda ikinciliği elde etmeyi başardı. Jean Christopher PERAUD’da genel klasmanda üçüncülüğe yerleşerek yarın ki Paris etabı öncesinde kürsüyü neredeyse garantilemiş oldu.

 

Sürprizlerle dolu 2014 Tour de France’in final etabına yaklaşırken Vincenzo Nibali’de Tony MARTIN’i  1dakika 58 saniye gerisinden zamana karşı etabını  4. Sırada tamamlayarak, yarın Paris’e sarı mayoyu almaya gidecek.  Tony MARTIN’in  1 dakika 39 saniye gerisinden  Tom DUMOULIN(Giant Shimano) ikinci olurken, Netapp-Endura takımından Jan BARTA üçüncü olarak bugünkü zaman karşı etabını tamamlamayı başardı.

 

Sarı Mayo – Vincenzo NIBALI

Yeşil Mayo – Peter SAGAN

Kırmızı Benekli Mayo – Rafal Majka

Beyaz Mayo – Thibaut PINOT

 

20. ETAP SIRALAMASI

Result
1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:06:21
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:39
3 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:01:47
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:01:58
5 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:02:02
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:08
7 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:27
8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:02:36
9 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:02:39
10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:02:58
11 Danny Pate (USA) Team Sky 0:03:01
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:03:12
13 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
14 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:03:13
15 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:03:23
16 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:03:24
17 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 0:03:30
18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:03:35
19 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:03:38
20 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:03:44
21 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:03:45
22 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:04:00
23 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:04:05
24 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:04:06
25 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:04:15
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:17
27 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:04:23
28 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:04:28
29 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:04:30
30 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:04:31
31 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:04:41
32 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:04:44
33 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:04:56
34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:01
35 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:05:06
36 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:05:11
37 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 0:05:13
38 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
39 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:05:16
40 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
41 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 0:05:18
42 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:05:19
43 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:25
44 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:05:31
45 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:34
46 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:05:43
47 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 0:05:47
48 José Serpa (Col) Lampre – Merida 0:05:48
49 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:05:50
50 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:05:59
51 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
52 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:06:01
53 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:06:02
54 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
55 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:06:03
56 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:06:08
57 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 0:06:09
58 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:06:10
59 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
60 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:06:11
61 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 0:06:14
62 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:06:18
63 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
64 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:06:21
65 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:06:22
66 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
67 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:06:29
68 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:06:31
69 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:06:33
70 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:06:37
71 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 0:06:39
72 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:06:41
73 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:06:44
74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:52
75 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:03
76 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:07:04
77 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
78 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:07:05
79 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 0:07:10
80 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:07:11
81 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:07:12
82 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 0:07:14
83 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:07:16
84 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:07:18
85 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
86 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:21
87 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:07:23
88 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
89 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:07:26
90 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
91 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:07:27
92 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:07:28
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:07:29
94 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:07:30
95 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:07:32
96 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:07:33
97 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:07:34
98 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 0:07:36
99 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
100 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:37
101 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:40
102 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:07:41
103 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:07:42
104 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:07:43
105 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:07:45
106 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:07:47
107 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:07:48
108 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:07:50
109 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:07:54
110 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:07:56
111 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 0:07:57
112 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:07:59
113 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:08:05
114 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:08:06
115 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:08:10
116 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:08:14
117 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:08:18
118 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:08:20
119 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 0:08:28
120 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:08:34
121 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:08:41
122 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
123 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 0:08:42
124 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:08:51
125 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:08:53
126 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:55
127 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
128 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
129 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:08:56
130 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 0:08:59
131 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:09:05
132 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:09:13
133 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:09:14
134 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
135 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:09:15
136 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:09:16
137 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:09:18
138 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 0:09:19
139 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 0:09:21
140 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:09:26
141 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:09:28
142 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:09:30
143 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:09:31
144 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:09:32
145 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:09:33
146 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
147 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:09:41
148 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 0:09:43
149 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:09:50
150 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
151 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 0:09:53
152 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
153 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:09:56
154 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
155 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:15
156 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:10:33
157 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:36
158 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:10:48
159 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:11:00
160 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:11:40
161 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 0:11:43
162 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:12:11
163 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:19
164 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:12:28

 

GENEL KLASMAN

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 86:37:52
2 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:52
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:08:24
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:09:55
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:11:44
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:46
7 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:14:41
8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:18:12
9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:18:20
10 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:21:24
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:23:16
12 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:25:57
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:34:01
14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:36:50
15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:38:15
16 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:43:59
17 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:44:46
18 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:46:40
19 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:47:30
20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:52:11
21 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:58:00
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:59:29
23 Richie Porte (Aus) Team Sky 1:00:35
24 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:06:11
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:08:56
26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:17:43
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 1:19:53
28 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:20:49
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 1:28:28
30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:32:31
31 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:37:01
32 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:38:27
33 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:48:09
34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:48:28
35 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:52:45
36 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:54:50
37 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:55:57
38 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:56:58
39 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:58:28
40 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:59:17
41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2:00:50
42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 2:08:07
43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:09:52
44 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:17:53
45 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:18:40
46 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 2:21:18
47 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 2:25:20
48 José Serpa (Col) Lampre – Merida 2:29:06
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 2:31:40
50 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 2:32:25
51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:33:26
52 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:34:01
53 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:41:26
54 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:44:21
55 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:49:03
56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:49:20
57 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:49:37
58 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:50:50
59 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:51:43
60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:52:00
61 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:53:16
62 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:53:20
63 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:53:38
64 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:53:53
65 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:55:04
66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:56:02
67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 2:56:12
68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:58:00
69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:59:05
70 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 3:06:00
71 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 3:07:27
72 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 3:07:40
73 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 3:08:30
74 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 3:09:00
75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 3:12:19
76 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 3:14:41
77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:18:56
78 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:20:57
79 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3:21:04
80 Marco Marcato (Ita) Cannondale 3:21:16
81 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 3:22:24
82 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3:22:42
83 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:22:57
84 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:25:29
85 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 3:27:08
86 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 3:27:19
87 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 3:30:51
88 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 3:34:05
89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 3:36:33
90 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 3:38:19
91 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 3:38:27
92 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 3:38:49
93 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3:39:01
94 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:39:05
95 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:39:28
96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 3:41:10
97 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 3:41:33
98 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 3:41:58
99 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 3:42:26
100 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:42:38
101 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 3:43:25
102 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:43:37
103 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:43:44
104 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:44:40
105 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:45:09
106 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 3:45:22
107 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:46:14
108 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 3:46:18
109 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3:46:52
110 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:47:05
111 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 3:52:39
112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 3:52:52
113 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 3:54:42
114 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:55:20
115 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 3:57:50
116 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:58:17
117 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 4:00:13
118 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 4:00:39
119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 4:01:36
120 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4:04:15
121 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 4:04:17
122 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 4:05:03
123 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 4:06:30
124 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 4:07:01
125 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 4:12:10
126 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 4:13:45
127 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 4:18:10
128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 4:18:50
129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 4:21:34
130 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 4:21:56
131 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 4:22:33
132 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:23:19
133 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 4:23:25
134 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4:26:29
135 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 4:28:55
136 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 4:29:14
137 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 4:30:15
138 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:30:19
139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 4:34:03
140 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 4:34:29
141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:38:06
142 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 4:39:27
143 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 4:39:49
144 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 4:40:06
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 4:41:21
146 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4:41:55
147 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 4:42:48
148 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 4:45:04
149 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:45:11
150 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:45:18
151 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:45:28
152 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:46:28
153 Danny Pate (USA) Team Sky 4:46:56
154 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 4:47:56
155 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:53:41
156 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 4:57:34
157 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:58:44
158 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 5:00:06
159 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 5:00:53
160 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 5:02:53
161 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 5:06:51
162 Elia Viviani (Ita) Cannondale 5:10:55
163 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 5:12:22
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 5:53:23

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın