Torku Şeker Spor Çin’de Gerçekleşecek 2013 Taihu Gölü Turuna Katılıyor

14/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Torku Şeker Spor, UCI Asya Turları yarış takvimi 2.1 kategoride yer alan ve bu yıl dördüncüsü yapılacak Uluslararası Taihu Gölü yarışı için bugün Çin’e hareket ediyor. Wuxi Gölünde yapılacak açılış etabı ile 5 şehir, 9 etaplık tura 15 ülkeden 20 takım, 6’şar sporcu kadrosu ile start alacak. Türkiye’nin ilk kıta takımı Torku Şeker Spor’un Çin performansını Türk bisikletseverleri ile paylaşmak adına, Türkiye’nin bisiklet alım ve satımında güvenli alışveriş imkanı veren büyük projesi www.bisiklet.com sponsorluğu ile Cyclingtr da 1.800 kilometreden fazla mesafesiyle Çin mücadelesine katılacak. Bu vesileyle, sadece Çin yerel kanalı CCTV’de yayınlanacak yarışın detaylarına, Türkiye’nin yurtdışı yarışlara katılımında, uluslararası basın anlaşmaları ve güçlü sponsoru bisiklet.com desteği ile Cyclingtr.com’dan ulaşma imkanı bulabileceksiniz.

 

2012 Taihu Lake de yarışan Torku Şeker Spor, Yuriy Metlushenko ile 2 kez, Ahmet Örken ile de bir kez podyum zaferi elde etmeyi başarmıştı. Metlushenko ikinci etapta ikincidördüncü etap ile galibiyeti almış, Ahmet Örken 7.etap sprint finişinde müthiş sprinti ile yaş ve tecrübesi göz önüne alındığında, herkesi hayran bırakan üçüncülüğü ile podyum görmüştü. Bu yıl da, geçen yıl olduğu gibi etap galibiyetine odaklanan Torku Şeker Spor, netice almaya yönelik takım bir kadrosu oluşturarak katılım sağlıyor. 2 Kasım’da alınacak ilk start ile 20 takım, 6 seçkin sporcusu ile 9 günlük, sprint podyumu için performans sergileyecek. Asya Turlarının iddialı takımları ASC Dukla Praha, Crelan-Euphony (eski adı ile Landbauwkrediet), kadrosunda gücünü Tour of China’da ispatlamış olan Benjamin Giraud liderliğindeki Fransız takım La Pomme Marseille, Christina Watches, Utah turu ve Kaliforniya turunda başarılı sporcuları ile parlayan Amerikan takımı 5 Hour Energy, İran’ın bu yıl kapanan Azad üniversitesi takım kadrosundan yine iddialı isimleri ile katılan RTS-Santic takımına karşı Torku Şeker Spor’un güçlü isimleri kıyasıya sprint mücadelesi sergileyecek.

 

Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

 

No.

2013 Taihu Lake Turu Takımları

1

CRELAN – EUPHONY (CRE) – BEL

2

TEAM BUDGET FORKLIFTS (BFL) – AUS

3

ASC DUKLA PRAHA (ADP) – CZE

4

BLUE WATER CYCLING (BWC) – DEN

5

RIETUMU – DELFIN (RBD) – LAT

6

LA POMME MARSEILLE (LPM) – FRA

7

BANCO BIC – CARMIM (PRT) – POR

8

TORKU SEKERSPOR (TRK) – TUR

9

BURGOS BH – CASTILLA Y LEON (BUR) – ESP

10

VELO CLUB SOVAC (VCS) – ALG

11

5 HOUR ENERGY (5HR) – USA

12

CHRISTINA WATCHES – ONFONE (CWO) – DEN

13

RTS-SANTIC RACING TEAM (RTS) – TPE

14

QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM (TYD) – CHN

15

MAX SUCCESS SPORTS (MSS) – CHN

16

MALAK CYCLING TEAM (MCT) – CHN

17

CHINA WUXI JILUN CYCLING TEAM (CWJ) – CHN

18

CHINA HONG KONG TEAM – HKG

19

UKRAINE NATIONAL TEAM – UKR

20

UZBEKISTAN NATIONAL TEAM – UZB

 

 

 

Geçtiğimiz ay, genç Türk yeteneklerden oluşan takım kadrosu ile Tour of China’ya katılan Torku Şeker Spor, Taihu gölü için geçen yıl ki kadrosuna benzer bir karma oluşturdu. Pazartesi günü transfer haberini paylaştığımız Ahmet Akdilek, Taihu Lake için seçilen takım kadrosuna dahil edildi. 25 yaşındaki Akdilek, bir sezonluk aradan sonra yeniden Uluslararası yarışlara Taihu Lake ile dönmüş olacak. Tour of China’nın Kraliçe etabında sergilediği müthiş tırmanış ve kaçış takip performansıyla büyüleyen 2013 Türkiye Zamana Karşı Şampiyonu Bekir Baki Akirşan da 2 Kasım  Cumartesi günü start alacak Torku Şeker Spor kadrosunda bugün yola çıkacak. Geçtiğimiz hafta Ukrayna Milli Takım kadrosu ile yine Çin’de Tour of Hainan’da start alıp podyum gören Yuri Metlushenko ve süper domestik, 2013 Tour d’Azerbaijan galibi2013 Tour of Turkey Kırmızı Mayonun sahibi Sergei Grechyn, gelecek vaad eden, Türkiye’nin genç yıldızı Ahmet Örken ve Muhammet Atalay’dan oluşan Torku Şeker Spor kadrosu bu akşam Şangay’a yola çıkacak.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın