Synergy Baku 2014 Kadrosu Açıklandı

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

2013 yılında Synergy ekibinin sponsorluğunda ilk sezonuna başlayan Baku Cycling Project, kazandığı 14 yarışın ardından 2014 sezonuna daha büyük ve daha iyi hedeflerle hazırlanıyor. Synergy Baku, yeni yıl kadrosundaki 9 isimde değişikliğe gitti. Geçen yılki kadrodan yalnızca 7 bisikletçi önümüzdeki sezondaki kadroda yer alacak.

 

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan takım menajeri David McQuaid, “Takımdaki bu yenilenmeyle ilgimiz yok. Buna rağmen zafer elde ettiğimiz sporculardan yalnızca 3′ ü bizimle birlikte olacak. Eminiz ki önümüzdeki yılda, bu yıl ki kadar iyi hatta daha iyisini yapacağız.” dedi.

 

Gelecek yıl yarışacak olan 16 kişilik kadroda 5 Azeri sporcu bulunuyor. 3 Azeri bisikletçinin katılımıyla kadrosunu daha da güçlendirecek olan Synergy Baku Cycling Project, 2014 yılında daha fazla Azeri bisikletçinin dünya arenasında görülmesini sağlayacak. Ancak takım kadrosunun 18 kişiye kadar çıkabileceği de belirtildi.

 

Eski UCI Başkanı Pat McQuiad’ in oğlu olan menajer David McQuaid“Azeri bisikletçileri, ilgi odağı haline getirdik. Bunlar bizim asıl hedeflerimiz.” diyerek Azerbaycan’ daki bisikletçilerin dünya arenasında tanınmasını sağlamak için gayret gösterdiklerini açıkladı.

 

 

Takımın bu yılki kadrosuna baktığımızda da uluslararası arenada vites yükseltme hedefinde olduğunu ve Asya Kıtası dışında da başarı hedeflediklerini görebiliyoruz. Bu yıl ki kadroda Almanya ve Avustralya’ dan 3′ er, Avusturya ve Ukrayna’ dan 2′ şer ve İrlanda’ dan da 1 sporcu göze batıyor. Kadrodaki WorldTour ve GrandTour tecrübesi olan bisikletçiler, takımdaki genç isimler için önemli bir şans konumunda.

 

Tabii ki Tour d’Azerbaijan ana hedefi ile Asya’ daki yarışlar takımın ana hedefi konumunda. Ancak McQuaid önderliğindeki takım EuropeTour yarışlarında da başarı peşinde koşacak. “Geçtiğimiz yıl takımı çok geç oluşturduk.Bu yüzden Avrupa’ daki yarışlarda yer almak çok zordu” diyen McQuaid, “Ancak bu yıl takımızı var ve Avrupa’ daki yarışlarda iyi performans ortaya koymak istiyoruz.” dedi.

 

2015 için Profesyonel Kıta takımı olmak için teklifte bulunacaklarını belirten McQuaid, takımın genç sporcularını geliştirme hedeflerinin dışında yer aldığı için WorldTour’ da mücadele etme gibi bir hedeflerinin şu an için olmadığını da sözlerine ekledi.

 

Takımın şu ana kadar kesinleşen kadrosu ise şöyle;

 

Agshin İsmayilov   25 AZE

Anuar Manan        26 MAL

Christoph Schweizer  26 GER

Connor McConvey   24 IRL

Dan Craven    29 NAM

David Clarke    33 GBR

David McCann   40 IRL (Spor Analizcisi ve Antrenör)

Elchin Asadov   26 AZE 

John Ebsen    24 DAN

Kirill Pozdnyakov   23 RUS 

Oleksandr Surutkovych  28 UKR

Patrick Lane   22 AUS

Rico Rogers    34 NZL

Ruslan Mustafayev   26 AZE

Samir Jabrayilov   18 AZE

Tural Isgandarov    21 AZE

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın