Sagan ve Rodriguez 2015′ te Alonso’ nun Takımında Yer Alabilir

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Formula 1′ in İspanyol yıldızı Fernando Alonso, kuracağı bisiklet takımını adeta bir ‘Rüya Takım’ haline getirmek istiyor. Kuracağı bisiklet takımının 2015 yılındaki Tour de France’ ta başarı elde etmesini istediğini daha önce belirten Alonso bu tarihe 1 yıldan daha fazla bir süre olmasına rağmen şimdiden çalışmalara başladı.

 

Sponsor bulma sıkıntısı yaşayan Euskaltel Euskadi’ nin menajeri Kiko Garcia’ nın Alonso ile irtibata geçmesi ve ardından Alonso’ nun olumlu cevap vermesi ile birlikte Euskadi’ nin yerine kurulacak olan takımla ilgili spekülasyonlar da yapılmaya başlandı. Takım menajeri Garcia, bugün basına yaptığı açıklamada, 2015 yılında takımın çok güçlü bir kadrosu olacağını ve kadroda Peter Sagan ve Joaquim Rodirguez’ in yer alabileceğinin sinyallerini verdi.

 

Listelere baktığımızda ilginç kontratlarla karşılaşıyoruz.” diyen Garcia; “Ne yazık ki bu yıl böyle bir durumla karşılaşamıyoruz. Neredeyse herkesin sözleşmesi bulunuyor.” dedi.

 

 

İtalyan basınından yapılan haberlere göre ise, Peter Sagan ve Joaquim Rodriguez , Fernando Alonso’ nun davetlisi olarak özel bir etkinliğe katıldı. Bu da Alonso ile Slovak ve İspanyol yıldızın arasında sözlü bir anlaşma yapıldığı spekülasyonlarını ortaya çıkardı. Eğer dedikodular gerçekleşirse bu aynı zamanda Alonso’ nun çok yakın arkadaşı olan Euskaltel Euskadi sürücüsü eski Olimpik Şampiyon Samuel Sanchez ile birlikte çok güçlü bir kadro ortaya çıkmış olacak.

 

Ayrıca Sanchez’ in en büyük umutlarından biri de daha önce Alonso tarafından açıklandığı gibi takımın 2014 yılında hazır olması. Hala sponsor bulamayan WorldTour ekibi Euskadi’ nin geleceği hala belirsizliğini koruyor. Bir çok takım da kadrolarının hazır olduğunu açıklamış durumda. Bu da eğer Alonso’ nun takımı kurtarma planı bu yıl gerçekleşmesi Sanchez’ in açıkta kalması anlamına geliyor. Ancak kulislerde konuşulanlara göre takım bu yıl açılacak ve tüm kadro korunacak. Seneye ise Sagan ve Rodriguez gibi büyük isimlerin transferi ile Rüya Takım haline getirilecek.

 

Sagan’ ın transfer dedikoduların ardından Cannondale Genel Menajeri Roberto Amadio’ da bazı açıklamalarda bulundu; “Eğer böyle bir olay olursa bununla ilgili görüşmelerimizi yaparız. Seneye Sagan’ a teklifimizi yapacağız. Kararı ise o verecek.” dedi.

 

 

Sagan ve Rodriguez’ in Alonso’ nun takımında yarışacağı dedikoduları ise bu yıl İtalya Toscana’ da düzenlenen Dünya Şampiyonası’ nın ardından ortaya çıkmaya başladı. İkilinin Scuderia Ferrari’ nin yarış pisti olan Manarello‘ da Ferrari F12 Berlinetta modelini Alonso ile birlikte tüm gün test ettiklerini  ve burada sözleşmeler hakkında konuştukları söylenenler arasında. Dedikodulara göre Alonso daha şimdiden Sagan ve Rodriguez’ e kontrat teklifini sundu.

 

Ayrıca İtalyan basınından gelen haberlere göre Alonso hali hazırda 2 sponsor firma ile anlaştı bile. Bu da 32 yaşındaki 2 kez Formula 1 Dünya Şampiyonu sporcu’ nun 2014 yılında bisiklet dünyasına hızlı bir giriş yapacağını gösteriyor.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın