Ronde Van Vlaanderen 2017

27/03/2017  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Road Bike News, Turlar ve Organizasyonlar, Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Flaman topraklarında heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Çetin sezon öncesi, sezona hazırlık amacıyla yapılan bahar klasiklerinin sıradaki durağı Ronde van Vlaanderen olacak. 6 Nisan 2017 tarihinde start alacak olan bahar klasiğinde heyecan yine her zaman ki gibi dorukta. Özellikle sezona bomba gibi giren Greg Van Avermeat ile Dünya Şampiyonu Peter Sagan’ın bitiş çizgisini birinci geçebilmek için sarf ettiği çekişme ayarındaki çabaları görülmeye değer. 259.5 km’lik tek günlük klasik yol yarışı, beş anıtsal klasik yarışın ikincisidir.

RVV 100 ! -® PVerhoest 460_0

Yarışa 18 world -tour takımı ve 7 pro-continental takımı olmak üzere toplamda 25 takım katılacak. Peter Sagan, Greg van Avermeat, John Degenkolb, Tom Boonen, Alexander Kristoff, Sep Vanmarcke gibi isimler favoriler arasında gösterilmekte.

RVV 100 ! -® PVerhoest 607

Belçika’nın şahane manzaraları eşliğinde devam edecek yarış 259.5 km olacak. Parke taşların, bozuk yolların arasında ve bir o kadar da daracık geçişlerin olduğu rotada, yarışı kazanmaktan çok sağlam bir şekilde bitirebilmenin önemi bir hayli fazla. Bahar klasiklerinin en güzel yanı da bu aslında. Güçlü bir yarışçıyı zekası sayesinde yenebilen yarışçıların olmasına bizzat şahit oluyoruz klasiklerde.

RVV 100 ! -® PVerhoest 1091

Giro d’italia, Tour de France, Vuelta gibi esaslı yarışların öncesinde gözlerimize seyir zevki yaşatan bahar klasikleri sayesinde, yaz sezonu öncesi bisiklet yarışlarından uzak kalmamış oluyoruz. Kim kazanacak ? Güçlü olan mı, zeki olan mı ?

Hepimizin elbette bir favori ismi vardır. İyi olan kazansın.

Kramon_RVV2016_DSC6007 - Version 2

Yazar Hakkında :

Genel olarak bisiklet sürmeyi seven, ulaşım aracı ve hayat biçimi olarak bisikleti benimseyen birisi.

Bir Yorum Yazın