Rafal Majka’dan 17.Etapta “Benekli” zafer

23/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Pireneler’deki kısa fakat zorlu etabın galibi, tırmanış klasmanı lideri “Benekli Mayo” ile başladığı ilk etabı kazanan Tinkoff-Saxo takımının sporcusu Rafal Majka oldu. Sarı Mayo sahibi Vincenzo Nibali, ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlarken, etabı 3’ncü bitirerek rakiplerinle arasındaki farkı biraz daha açmayı başardı.

 

TdF14-profil-17

Fransa Bisiklet Turu’nun 124.5 kilometrelik 17’nci etabı olan Saint-Guadens/Saint-Lary Pla d’Adet parkuru tamamlandı. Genel klasmanda liderliğini sürdüren Vincenzo Nibali yarışa Sarı Mayo’suyla başlarken, dün Benekli Mayo’nun yeni sahibi Rafal Majka da etaba puanlı formasıyla başladı. Sprint puan toplamının lider sporcusu Peter Sagan ve genel klasmanda en iyi sıralamada yer alanın giydiği Beyaz Mayo’nun sahibi Thibaut Pinot’da Fransa Turu’na özel formalarıyla etaba başlayan diğer isimler oldu. Astana takımının kaptanı Vincenzo Nibali, böylece 17 günün 14’ün de Sarı Mayo’yu taşıyarak büyük bir başarıya da imza attı.

Türkiye saatiyle 14.45’te 167 sporcuyla başlayan kısa fakat zorlu etapta bir tane sprint prim noktası, 3 tane de zorluk seviyesi bir olarak belirlenen tırmanış prim noktaları geçildi. Zirve bitişiyle son bulan etapta sporcular, zorluk seviyesi kategori dışı olarak belirlenen 10.2 kilometrelik tırmanışla etabı sonlandırdılar.

Kısa fakat zorlu etap

Yarışın başlamasıyla birlikte daha önceki etaplarda olduğu gibi, etap zaferi isteyen sporculardan bir atak denemesi geldi. 8 bisikletçi kısa sürede yarışın liderliğini ele aldı ve farkı kısa sürede 1 dakikalara kadar çıkardı. Oldukça yüksek tempoda seyreden yarışta, ilk tırmanış noktasına ulaşan kaçış grubunda bazı kopmalar ve pelotondan birkaç atak denemesi geldi. 4 farklı grubun oluşmasıyla devam eden yarışta, Vincenzo Nibali’nin olduğu anagrupta favoriler kompakt bir şekilde ilk tırmanış noktasını tamamladılar. İkinci tırmanış noktasına doğru pedal çeviren sporcular arasında kaçış grubunda yer alan Sky takımının sporcusu Vasili Kiryienka’dan bir atak geldi ve yarışın liderliğini ele aldı. Anagrup ile arasındaki farkı 4 dakikanın üzerine çıkarmayı başaran sporcu, son 45 kilometreye oldukça avantajlı bir konumda girdi.
Tırmanışlarda zorlanan çok fazla sporcu olurken en dikkat çekici isim ise genel klasman sıralamasında 7’nci konumda bulunan Netapp-Endura takımının yıldızı Leopold Konig oldu. Şimdiki etaplara kadar oldukça başarılı bir performans sergileyen Leopold, tırmanışlardaki tempoya ayak uyduramadı ve Vincenzo Nibali’nin olduğu gruba da tutunamayarak geriye düştü.

 

 TdF14-17-Nibali-Grubu

 

Valverde zaman kaybetti

Son 5 kilometrede selesinin üzerinde yükselerek atağa geçen “Köpek Balığı” lakaplı İtalyan Vincenzo Nibali, geride kalan ve genel sıralamada 2’nci sırada bulunan Alejandro Valverde’ye biraz olsun fark açmayı başardı. Oldukça zorlandığı gözlenen İspanyol sporcunun, verdiği mücadele görülmeye değerdi. Nibali’nin temposuna ayak uyduramayan İspanyol sporcu, yaklaşıj olarak 1 dakikalık zaman kaybetmesine rağmen genel klasmandaki 2’nci sırasını korumayı başardı.

 

Pirenelerin galibi Majka
 
Son kilometreye lider giren Benekli Mayo’nun sahibi ve Tinkoff-Saxo takımının sporcusu Rafal Majka, Benekli Mayo’sunu giydiği ilk günde harika bir zafer elde ederek, tırmanışlarda ne kadar iddialı olduğunu göstermiş oldu. Yorgun bacaklara, zorlu rakiplere ve Pireneler’in yıpratıcı tırmanışlarına dayanmakta güçlük çeken pek çok sporcu pes ederek kendi temposunda yarışı bitirirken Movistar takımının lideri Alejandro Valverde, bitiş çizgisini Nibali’den yaklaşık 1 dakika sonra geçerek 2’nciliğini korumayı başardı. Bisikletçiler yarın, Tur’un en zor ve en önemli etabı olan 145.5 kilometrelik Pau-Hautacam etabını geçecek. Etapta, iki tane çok zorlu tırmanış yer alıyor. Vincenzo Nibali, yarın formasını koruyabilirse, Paris’te kürsünün ilk basamağında olması muhtemel gibi görünüyor.

 

 TdF14-17

 

2014 Fransa Bisiklet Turu 17.Etap Finiş Sıralaması:

1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 3:35:23
2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:29
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:46
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
5 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:00:49
6 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:52
7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:12
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
9 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:01:25
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:35
11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:40
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
14 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:01:50
15 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
16 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:02:01
17 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:02:05
18 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:02:34
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:02:52
20 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:02
21 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:39
22 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:03:54
23 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
24 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
25 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:04:54
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:02
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:05:25
28 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:05:40
29 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
31 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:05:54
32 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:06:12
33 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:36
34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:07:38
35 Richie Porte (Aus) Team Sky
36 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:08:06
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:09:27
38 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
39 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 0:14:07
40 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:14:17
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
42 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
43 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
44 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
45 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
46 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
47 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
48 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
50 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
51 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
52 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
53 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
54 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
55 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
56 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
57 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
58 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
59 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
60 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
61 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
62 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:16:08
63 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:49
64 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
65 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
66 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
67 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
68 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
69 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
70 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
71 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
72 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
73 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
74 José Serpa (Col) Lampre – Merida
75 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:17:00
76 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:17:06
77 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:19:37
78 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
79 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
80 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
81 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
82 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:22:26
83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:22:52
84 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
85 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:23:32
86 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
87 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
88 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
89 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
90 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
91 Marco Marcato (Ita) Cannondale
92 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
93 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
94 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
95 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
96 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
97 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
98 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
99 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
100 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
101 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
102 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
103 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
104 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
105 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
106 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
107 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
108 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
109 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
110 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
111 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
112 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
113 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:23:40
114 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
115 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:23:42
116 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 0:23:52
117 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:24:01
118 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:24:14
119 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
120 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 0:24:51
121 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
122 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
123 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:25:33
124 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:25:43
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
126 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:25:59
127 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
128 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
129 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
130 Danny Pate (USA) Team Sky
131 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:26:16
132 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 0:26:50
133 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
134 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:27:46
135 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
136 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
137 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
138 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
139 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
140 Elia Viviani (Ita) Cannondale
141 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
142 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
143 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
144 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
145 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
146 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
147 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
148 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
149 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
150 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
151 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
152 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
153 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
154 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
155 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
156 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
157 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
158 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
159 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
160 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
161 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:54
162 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:27:56
163 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
164 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
165 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:28:55
166 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:28:56
DNS Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
DNS Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
DNF Simon Spilak (Slo) Team Katusha

 

17.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 76:41:28
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:05:26
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:06:00
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:08
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:34
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:10:19
7 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:11:59
8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:12:16
9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:12:40
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:13:15
11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:14:26
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:16:08
13 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:18:03
14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:28:00
15 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:31:00
16 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
17 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:32:14
18 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:34:48
19 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:36:09
20 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:36:41
21 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:37:01
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:37:25
23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:47:04
24 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:48:12
25 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:49:54
26 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:50:35
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:53:48
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:58:22
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 1:03:47
30 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:16:28
31 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:22:29
32 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:23:31
33 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:23:35
34 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:25:51
35 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:29:55
36 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:33:46
37 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:34:37
38 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:36:11
39 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:36:23
40 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:39:26
41 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:42:14
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:43:09
43 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:43:57
44 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:46:56
45 José Serpa (Col) Lampre – Merida 1:48:24
46 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:50:09
47 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:53:14
48 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:56:09
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:59:06
50 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 2:01:41
51 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:05:42
52 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:06:38
53 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:07:35
54 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:10:19
55 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:16:02
56 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:18:53
57 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:19:44
58 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 2:20:02
59 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:20:59
60 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:22:13
61 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:22:14
62 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:22:27
63 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:22:54
64 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:26:08
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:27:49
66 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:28:59
67 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 2:30:43
68 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 2:30:46
69 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:34:11
70 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
71 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2:34:13
72 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:35:03
73 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:35:11
74 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:35:59
75 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 2:36:12
76 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 2:39:09
77 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:40:16
78 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 2:43:01
79 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:43:35
80 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 2:43:43
81 Marco Marcato (Ita) Cannondale 2:49:27
82 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:49:45
83 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 2:52:07
84 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:53:14
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 2:53:53
86 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:54:03
87 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:55:43
88 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:58:40
89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 2:58:46
90 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 2:59:44
91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:00:06
92 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:01:56
93 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 3:04:16
94 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:04:30
95 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 3:05:01
96 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3:05:14
97 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 3:06:03
98 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 3:06:39
99 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:07:02
100 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:07:04
101 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:07:48
102 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 3:08:01
103 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 3:09:23
104 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:09:37
105 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 3:10:30
106 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:11:37
107 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:12:14
108 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 3:12:35
109 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 3:12:43
110 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 3:13:37
111 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 3:14:13
112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 3:14:52
113 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 3:15:23
114 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:15:49
115 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 3:16:22
116 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 3:16:23
117 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 3:17:11
118 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:21:01
119 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:23:56
120 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 3:24:22
121 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 3:26:19
122 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:28:47
123 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:28:53
124 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 3:28:57
125 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:31:23
126 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 3:32:15
127 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 3:34:41
128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:35:05
129 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 3:37:00
130 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:37:26
131 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 3:39:14
132 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3:41:37
133 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 3:41:40
134 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:42:00
135 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:43:29
136 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 3:44:07
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 3:47:24
138 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 3:48:31
139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 3:48:41
140 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:48:45
141 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 3:50:56
142 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 3:53:15
143 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 3:56:55
144 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 3:59:02
145 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 4:00:07
146 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:00:28
147 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 4:01:04
148 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4:02:26
149 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 4:02:48
150 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 4:03:00
151 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:03:54
152 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:05:52
153 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 4:07:02
154 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:07:13
155 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:07:16
156 Danny Pate (USA) Team Sky 4:09:01
157 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:09:03
158 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 4:14:25
159 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:16:07
160 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:16:26
161 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 4:17:40
162 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 4:18:16
163 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 4:21:22
164 Elia Viviani (Ita) Cannondale 4:24:06
165 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:33:10
166 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 4:58:32

 

 

 

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın