Michele Scarponi Astana’ ya Transfer Oldu

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

Photo by Sirotti 

 

2011 yılının Giro d’Italia’ nın galibi Kazak ekibi Astana Pro Cycling ile önümüzdeki yıl için sözleşme imzaladı. 34 yaşındaki İtalyan bisikletçi, 2011 yılında katıldığı Lampre-Merida ekibi ile geride bıraktığımız yılda yasaklı doktor Michelle Ferrari ile çalıştığı gerekçesiyle karşılıklı olarak sözleşme uzatmama kararı almıştı.

 

Başarılı tırmanışçı Lampre Merida ile ilk yılında Giro zaferine ulaşmış ayrıca 2010, 2012 ve 2013 yıllarında Giro’ yu 4. sırada tamamlamıştı. 2013 sezonun flaş isimlerinden Vincenzo Nibali’ nin önümzüdeki yıl Tour de France galibiyetine odaklanmasından dolayı yeni takım arkadaşının yerine bu sezon takıma, İtalya’ da liderlik edecek isim  Scarponi olacak. Astana tarafından yapılan açıklamada da Scarponi’ nin Giro’ da ekibe liderlik yapacağı söylendi.

 

Transfer hakkında açıklamalarda bulunan, takım menajeri Olimpik Şampiyon Alexandr Vinokourov, ” Michele Giro lideri, ve Mayıs ayında bizim kaptanımız olabilir. Genç bisikletçilerimiz Fabio Aru ve Alexey Lutsenko onunla birlikte sürecekler. Böylece onunla aynı ortamda bulunarak, podyum mücadelesi sırasında yapacaklarından nasıl iyi bir bisikletçi olunabileceğini öğrenecekler.“dedi.

 

Giro’ nun ardından ise Scarponi, Nibali için bir nevi süper-domestik olarak, Nibali’ nin Tour başarısı için büyük bir katkı sağlayacak.

 

Açıklamalarına devam eden Vinokourov, “Önümüzdeki yıldaki asıl hedefimiz, Vincenzo Nibali etrafında toplanarak, zorlu bir ekip oluşturmak ve onu podyuma hatta Tour’ un galibi yapmak olacak. Scarponi’ nin gücü ve tecrübesi var. Onunla Giro’ nun ardından Temmuz ayında Alpler ve Pireneler’ e çıkabiliriz. Tour bizim için çok önemli: Güçlü bisikletçilere ihtiyacımız var aynı zamanda biraz da şansımızın yaver gitmesi gerekiyor.” dedi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın