Mersin K.A.P. Yol Bisikleti Yarışı İlk Gün

24/03/2012  //     //  Yol Bisikleti

 

 

 

2012 sezonunun ikinci K.A.P. yarışı bugün Mersin’de Adnan Menderes Bulvarında gerçekleştirildi. 23,8km’lik parkurda büyük erkekler 6 tur, genç erkekler 6 tur ve büyük bayanlar 4 tur atarak günü tamamladılar. Bahar aylarının gelmesiyle güneşli bir havada gerçekleştirilen yarışta renkli görüntüler ortaya çıktı. Sporcular havaların ısınmasıyla daha keyifli bir şekilde yarışlarını gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

Büyük erkekler kategorisinde daha ilk turda ataklar gelmeye başladı. 10. kilometrede Brisaspor kulübünden Ali Rıza Tanrıverdi, Kemal Küçükbay, Selçuk Türkçetin ve Eyüp Karagöbek ile Salcano Arnavutköy Cycling Team’den Ahmet Akdilek, Konya Torku Şeker Spor’dan Secaattin Dazkırlı 6 kişilik kaçış grubu oluşturdular. Yarış boyu kaçış grubunun temposuna bir türlü yaklaşamayan anagrup içinde başka ataklar gelse de başarılı olamadı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son tura girmek üzereyken Brisaspor’dan Kemal Küçükbay, Selçuk Türkçetin ve Eyüp Karagöbek bir anda tempoyu arttırdılar ve kaçış grubunu ikiye böldüler. İnanılmaz bir şekilde tempo tutan üçlüye kimse yetişemedi. Yarışın sonunda ise Brisaspor takım olarak podyumda ilk üç sırayı alırken dördüncü Ahmet Akdilek(Salcano Arnavutköy Cycling Team), beşinci Secaattin Dazkırlı(Konya Torku Şeker Spor) ve altıncı yine Brisaspor’dan Ali Rıza Tanrıverdi oldu. Konya Torku Şeker Spor’un aynı zamanda diğer bir takımının da Fas Turu’nda olduğunu hatırlatalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genç erkekler kategorisinde ise Brisaspor Kulübü podyumu yine kimseye bırakmadı. Bitiş çizgisine adeta bir takım olarak gelen Brisaspor’da birinciliği Feritcan Şamlı, ikinciliği Berkay Aktaş ve üçüncülüğü Agit Salman elde etti. Sezonun ilk yarışı olan Alanya K.A.P. Yol Bisikleti Yarışında da benzer bir görüntü sergileyen genç Brisaspor’lular hızlı başlangıç yaptıkları sezona son sürat devam ediyorlar.

 

 

 

 

Günün son kategorisi olan büyük bayanlarda ise Brisaspor yine birinciliği Merve Tayfun ile elde etti. Yarışı rakiplerinden 9 dakika önde rahatça bitiren Merve’nin ardından 1:44:04’lük zamanlamasıyla Seda Öztürk(Rivamad Ferdi Sporcu) ve 450 sırt numarasıyla Nurdan Esen(Ferdi Sporcu) ikincilik mücadelesine girdiğinde gülen taraf Rivamad Spor oldu.

 

 

Mersin K.A.P. Yol Bisikleti Yarışı ilk gün sonuçları için www.bisiklet.gov.tr adresine tıklayınız.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın