Mersin K.A.P. Yol Bisikleti Yarışı 2. Gün

24/03/2012  //     //  Yol Bisikleti

 

Bugün Mersin’de sahne önce yıldızlara ardından tecrübeli bisikletçilere bırakıldı. Bir kez daha oldukça kalabalık bir şekilde start noktasına gelen yıldız sporcular günün en çekişmeli yarışını sergiledi. Yıldız erkekler A kategorisinde birbirlerini son derece dikkatlice kollayan sporcular ciddi kaçış grubu oluşmasına izin vermedi.

 

 

 

 

 

 

Yarışın sonunda bir bütün halinde start noktasına yaklaşan sporcular inanılmaz çekişme yaşadı. Bitiş çizgisi geçildiğinde Konya Torku Şeker Spor’dan Enes Talha Ay birinciliği elde eden isim oldu. İkinciliği Çorum Çumra Belediye Spor Kulübü’nden Ömer Zengin, üçüncülüğü ise yine Konya Torku Şeker Spor’dan Feti Acar aldı. 1 saat 44 dakika 54 saniye süren yarışta Alpcan Turgut(Eceabat Ferdi) ve Osman Doğukan Doğan(Antalya İl Özel İdare) bir sakatlık yaşamaları nedeniyle ambulansa alındılar.

 

 

 

 

Yıldız erkekler B kategorisinde ise 269 sırt numaralı Salcano Aldosk sporcusu Batuhan Özgür Alanya yarışındaki rahat galibiyetini Mersin’de toplu sprint finişine bıraktı. 75 sporcunun start aldığı yarışta havanın da etkisiyle renkli sahneler görüntülenirken yarış 1 saat 06 dakika 40 saniye boyunca devam etti. Galibiyeti hedefleyen genç sporcuların finiş mücadelesinde gülen taraf Batuhan Özgür(Salcano Aldosk) oldu. Ürgüp spor kulübünden Oğuzhan Tiryaki aynı süre ile ikinci olurken onun arkasından saliseler sonra Mutlu Urçun(Türkler Belediye Spor Kulübü) üçüncülüğü elde etti.

 

 

 

 

Genç bayanlar kategorisinde sekiz sporcu start noktasında mücadele için bekliyordu. Sezonun henüz yeni başlamasıyla antrenman seviyelerini iyice arttıran sporcularda bu sefer kopma yaşanmadı. Yarış sonunda mücadele eden 7 sporcunun sprint mücadelesinde  bu sefer birinciliği alan isim 01:21:19’luk derecesiyle Brisaspor’dan Beste Nur Keleş olurken Sakarya Telekom Spor’dan Merve demircioğlu aynı zaman farkıyla ikinci, Ayşenur Turgut ise 1 saniye arkadan bitiş çizgisine geçerek üçüncülüğü elde etti.

 

Günün son yarış olan masterlar kategorisinde ise alışık olduğumuz tecrübelerin mücadeleleri sergilendi. Bu yıl yol bisikleti yarış serisine dahil olan İzmir ekibi EgePedal Spor Kulübü masterlar kategorisinde takım olarak ilk kupasını kazandı. Yarışta Ege Pedal Spor Kulübü’nün güçlü isimlerinden Turgay Germen az bir farkla podyum basamağını kaçırarak dördüncülüğü elde etti.

 

 

 

 

Ege Pedal Spor Kulübü ülkemizin en gelişmiş üç şehirinden biri olan ve aynı zamanda bisiklet sporunun en yaygın olduğu ege kıyısında İzmir’i eski günlerine geri döndürüyor. Bundan bir kaç sene öncesine kadar yol bisikleti takımını kaybeden İzmir şimdi Ege Pedal ile yeniden gururlanıyor. Sezonun ikinci yarışında takım sıralamasında ikincilik kupası elde eden takım hızla gelişerek bireysel yarış zaferlerini kazanmak için çalışıyor. Büyük erkekler kategorisinde ise ilk gün yarışında genel sıralamada 30. olan Ercüment Boran ve 32. olan Tamer Can Bayram alt yapısı sağlam olan continental takımlarımız arasında bu başarıyı elde ederek geleceğe ışık yaktılar.

 

 

 

Masterlar kategorisinde kazalar boy gösterdi. Özellikle yarışın son 100 metresinde kaza yapan isim Hakan Yıldırım’ın üç kaburga kemiğini kırması sonucu günün belki de Mersin K.A.P yarışının en üzücü kazası yaşandı. Yarış sonundamasteler kategorisinin en iddialı isimlerinden Çorum Belediye Spor’dan Zafer Yalın birinciliği elde ederken ikiciliği Hüseyin Esengin (Yakın Doğu Üni. Bisiklet Kulübü), üçüncülüğü ise yine Çorum Belediye Spor’dan Adem Koçay paylaştı.  

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın