Melissa Hoskins, Williamstown’da da Zaferi Yeniden Tattı

07/01/2013  //     //  Yol Bisikleti

  

 

 

21 yaşındaki Avusturalyalı yol bisikletçisi Melissa Hoskins, Mitchelton Bay Cycling Classic yarışın şampiyonluk ünvanını korumayı başardı. Williamstown’daki sprint etabında galip gelen şampiyon, tüm yarışın da galibiyetini garantilemiş oldu. Sarı mayoya giden rotadaki final gününde daha iyi bir derece yapmadan önce, ilk iki etabın sonunda Hoskins ikinci bitirmişti.

 

Yaptığı açıklamada “Seri şeklindeki yarışları kazanmak baya büyük bir hedefti. Daha önceden kazanmışsanız başka ne yapabilirsiniz? Kazanmaktan daha iyisini yapamazsınız. O zaman orada yapılacak tek şey arka arkaya gitmek(ard arda şampiyonluk) veya etabı kazanmaktır.” sözlerinin altını çizdi.

 

“Geçen yıl kazandıktan sonra kendi üzerime çok baskı uyguladım ve bu baskıyla nasıl başa çıkabildiğime şaşırdım” şeklinde ekledi. Bu yıl bir etap kazandığım için mutluyum. Geçen yıl, bir etap galibiyeti olmaksızın genelde birinci olmuştum. Bugün sarı mayoyu giyerken kazanmak bu zaferi daha da özel kılıyor.”

 

 

Yarışın son günü agresif stratejiler günüydü. Ardarda gelen ataklara rağmen, grup yarışın büyük bir bölümünde beraber ilerledi.

 

Hoskins, “Hepimiz birarada final turundaydık. Son üç turda birkaç atak yapıldı, fakat büyük bir tehlike yoktu. Shara Gillow ve Spratty (Amanda Sprat) öne geçtiler. Shara bir tur için çok büyük bir atak yaptı. O kenara çekilince Spratty görevi devraldı. Beni son viraja kadar geçip ikinci yapmasına izin verdim.Genelde ikinciliğe oturmuş olan Peta Mullins (Anytime Fitness Trek) son dönüşte ikincilik için atak yaptı ve ben de doğrudan onun tekerinin dibine atladım.” dedi.

 

Hoskins, son turun son virajından sonra yolun düz bölümünde yapıştığı Mullin’in tekerinden ayrılarak ikincilikten kurtuldu. Hoskins, “Son virajdan hemen önce atak yaptım ve virajın sonuna birinci sırada geldim” diye ekledi. “Oradan sonra zafer için sprint yaptım”.

 

Hoskins, 3 günlük yarışı, kendi kişisel sportif deyimiyle “Şaşırtıcı !, göz açtıran” kelimeleriyle nitelendirdi.

 

 

“Formum, düşündüğüm kadar kötü değildi. Antrenman düzeyim turun çok ötesinde değildi ve bacaklarımın kötü durumda olduğunu düşünüyordum. Sanırım bu memleketimdeki aşırı sıcaktandı. Gerçekten zorlayan bir durum. Geçen yıl olduğum yerde, muhtemelen bir parça daha iyi olduğumu görmek güzel. Kendimi şaşırttım.” diye ekledi.

 

Spor direktörü Dave McPartland, Hoskins’in cümlelerini şöyle paylaştı;

 

“Kızların, formlarına göre sürüşlerinden memnunum. Geçtiğimiz aya nazaran kendilerini geliştirdiklerini bizlere gösterdiler. Hala uluslararası yarış formu seviyelerinde değiliz fakat Katar yarışının düzenleneceği zamana kadar ihtiyacımız olan seviyeye gelmiş olacağımız konusunda rahatım.”

 

“Bilhassa Mel ve dün kendisinin Portarlington’da yaptıkları konusunda sevinçliyim. Parkurda ikinci olmak kendisi için özellikle etkileyici oldu.” sözlerini ekledi.

 

Melissa Portalington’da. Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayınız.

 

Genel klasmandaki zaferlerine ek olarak, ORICA-AIS, takım klasmanında ve Tiffany Cromwell Sprint Ace yarışını kazanarak bireysel klasmanda zaferi tattı.

 

Hoskins, “Maccaya ve takımın geri kalanına yaptıkları herşey için büyük bir teşekkür ediyorum. Umarım 2013’te başarılı bir sezon olur.” cümleleriyle sözlerini tamamladı.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın