Kuzey Amerika Elyapımı Bisiklet Fuarı Bölüm-1

06/03/2013  //     //  Yol Bisikleti

 

Bisiklet endüstrisinin en yeteneklilerinin buluştuğu, inanılmaz sanatsal ve üretici insanların fikirlerine ve yaptıklarına yakından bakabilmemizi sağlayan Kuzey Amerika El Yapımı Bisiklet Fuarı’na (NAHBS) siz Cyclingtr okuyucularımızı götürüp fuardaki en iyi, en göze çarpan yol bisikletlerini sizlere kısaca tanıtacağız;

 

Yarışması Yasak Guru Photon

 


 

Kanada’lı marka Guru, daha önceden çok beğenilen ve bazı yabancı site ve dergilerde Editörün seçimi olan Photon modelini yeniden tasarlayarak piyasaya sunuyor.  3 farklı sürümle gelen bisikletin en üst modeli Photon HL kadro seti 8500 $ ve kadro ağırlığı 670 gram olarak iddia ediliyor. Gördüğünüz bisikletin toplam ağırlığı ise sadece 4.99 kg ! Elbette yarışmasına izin verilmez !

Bilgi : gurucycles.com

 

Argonaut’un Güçlü ve Kullanışlı Drop-out’ları

 


 

Argonaut’un Farver modeli, kendisinin geliştirdiği kişisel bir drop-out sistemini kullanıyor. Gizli tarzda drop’un esnemezliğiyle bisikletlerini güçlendirirken aynı zamanda dayanıklılığına artı getirmiş oluyor. Metal drop-out parçaları değiştirilebiliyor, böylece düşüp kaza geçirdiğinizde kadronuzu çöpe atmak durumunda kalmıyorsunuz.

 

Bilgi : argonautcycles.com

 


English Zamana Karşı Bisikleti

 


 

Rob English, bisikleti ve çeneyi aşağıda tutan zamana karşı modifikasyonlu kişisel tasarımıyla fuarın en iyisi ünvanını kazandı.Shimano Di2 arka vites, zincir, kaset, sele ve jantlar, kısacası English bisiklet üzerindeki her parçayı elden geçirmişti. İnceltilmiş kadro boruları birçok noktada sadece 18 mm genişliğinde olup bisikletin rüzgarı yarıp geçmesine yardımcı olacak özellikte. Önden bakıldığında ise bunların hiçbiri görünmüyor. Fuardaki yetkililerden biri kendisine “Gossamer görüntülü modifikasyonun nasıl bir dengeye sahip olduğu”nu sorduğunda dürüstçe, “Bilmiyorum, henüz binmedim” şeklinde cevap verdi.

 

Bilgi : englishcycles.com


 

English Tarafından Kişiselleştirilmiş Parçalar

 


 

Rob English doğuştan bir tamirci gibi çalışıyor. Kendi lineer-çekmeli fren kaliperleri ve ön göbek sistemini yapmış ve şaftı/gidonu ve aynakolu da kaynatmış. Aynı zamanda DI2 arka vitesini kumanda etmek üzere kişisel dokunmatik vites kumandasını tasarlamış. Pili, sele raylarının arasına gizlemiş ve bu pil de USB’den şarj edilebiliyor.

 

Bilgi : englishcycles.com

 

Calfee Gidon-Boğaz

 


 

Calfee, Dragonfly bisikletini kendi entegre ettiği gidon ve boğazla toplamış, buna da BarStem -GidonBoğaz- adını vermiş. Burada görüldüğü gibi isteğe bağlı bir K-Edge Garmin montaj aparatı da alttan monte edilebiliyor. Ön göbekteki mini jeneratör ise Exposure Revo fara gücünü veriyor. (fotoğrafta görülmüyor)

 

Bilgi : calfeedesign.com

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın