Gururumuz Semra Yetiş Yol Bisikleti Dünya Şampiyonasına İlk Bayan Bisikletçimiz

03/09/2009  //     //  Yol Bisikleti

 

Türkiye bisiklet yarışları camiasının sevilen ismi Semra Yetiş, geçen ay katıldığı Çek Cumhuriyeti’ndeki Kasna Lipa Tour’da 5 etaplı Feminen Yarışı’nın 2 etabını ikincilikle bitirmesi sonucu aldığı puanlarla 2009 Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası’nda yarışmaya hak kazandı. Semra Yetiş, bu başarısıyla Türk bisiklet tarihinde, Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası’nda yarışacak ilk Türk bayan bisikletçisi olma unvanını elde etti. Semra Yetiş, İsviçre’nin Mendrisio şehrinde, 23-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak 2009 Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek.

 

Bu beklenen güzel gelişmelerle birlikte hedefte 2012 Olimpiyatlarına Semra Yetiş’in hazırlanması için Türkiye Bisiklet Federasyonu bir süredir Almanya’da olması sebebi ile Almanya’da kampa alacak. Türk Alman Federasyonları arasındaki işbirliği ile bu sezonu Alman Koga Miyata takımında yarışan Semra Yetiş Dünya Şampiyonasına kadar Almanya’ da kampta kalacak.   

 

Semra Yetiş Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor ve yeteneklerini geliştirerek Türkiye Bisiklet Federasyonundan da aldığı destek ile 2012 Olimpiyat hedefine doğru ilerliyor. Yol bisikleti Türk tarihine Dünya Şampiyonasına katılan ilk bayan bisikletçi olma ünvanını çalışmaları, azmi ve sevilen kişiliği ile hakkı olduğu yerlere geleceğine emindik ve eminiz. Dünya Şampiyonasında da kalbimiz Semra ile gururla izleyeceğiz. Tebrikler Semra…

 

Çankırı`da 1987 yılında doğan ve 11 yaşında spora voleybolla başlayan Semra Yetiş, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü`nü bitirdi. 11 yıl süreyle Vakıfbank, SSK, Ankaragücü ve ODTÜ Spor Kulüplerinde voleybol oynadıktan sonra bisiklet sporuna başladı. 2006 yılında dağ bisikletinde Türkiye Cross Country ikinciliği ve dağ maratonu şampiyonluğunu elde etti. 2007-2008 sezonunda da başarıları devam eden Yetiş, 2008 yılını yine dağ bisikletinin en başarılı sporcusu olarak tamamladı. Akdeniz Oyunları`nda tek bayan sporcu olarak ülkemizi temsil eden Yetiş, yarışı 10. sırada tamamladı ve aynı günün akşamı uçakla İtalya’ ya geçerek büyük özverilerle ülkemizi temsil etmiştir. Semra Yetiş bu sezon Almanya’ da Koga Miyata takımında yarışlara katılmakta fakat sezon içerisinde ülkemizi temsil edeceği yarışlara da katılmıştır.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın