“Goril”, Fransa Bisiklet Turu Suskunluğunu 6’ncı Etapta Bozdu

10/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

194 kilometrelik sprint etabının galibi, Lotto-Belisol takımının “Goril” lakaplı sporcusu Andre Greipel olurken, ikinci Katusha takımından Alexander Kristoff, üçüncü AG2R LA Mondial takımının tecrübeli ismi Samuel Dumoulin oldu. 3 etap zaferi bulunan Marcel Kittel’in lastiğinin patlaması sonucu bir başka Alman sporcu, Kittel’in yokluğunda sprint etabını alan isim oldu.

 

Fransa Turu’nun 6’ncı etabı, dün yarışı terk etmek zorunda kalan 100.yılın şampiyonu, Chris Fromee’un yokluğunda, Arras’tan başladı. 194 kilometrelik etap, geçmişte Fransız kralların taç taktıkları yer olan ve Fransa tarihinde önemli bir rol oynayan Reims şehrinde son buldu. 192 bisikletçinin start aldığı yarışta bir tane sprint prim noktası, iki tane da zorluk seviyesi dört olan tırmanış prim kapısı geçildi.
Türkiye saatiyle 13.50’de başlayan yarışta, genelde olduğu gibi hemen yarışın başlarında bir kaçış grubu oluştu. Bu grupta yer alan isimler: Jerome Pıneau (IAM), Thomas Leezer (Belkin), Luis Angel Mate Mardones (Cofidis), Arnaud Gerard(Bretagne)olurken, peloton ile farkı kısa sürede 4 dakikaya kadar çıkarmayı başardılar. Fransa’nın tarihi ve doğa güzellikleri içerisinde ilerleyen ve normal seyrinde devam eden yarışta ilk kıpırtılar etabın 108’nci kilometresinde, profilin ilk tırmanış noktasında gerçekleşti.

 

Sky’da şanssızlık sürüyor
Yarışın lider grubu, ilk tırmanış noktasındaki puanları toplarken, ana grupta yaşanan kazada Katusha takımının Rus sporcusu Egor Silin ve Tur’da büyük şanssızlıklar yaşayan Sky takımının İspanyol sporcusu Xabier Zandio Echaide yarışı bırakmak zorunda kaldı. Böylece Sky takımı, lideri Chris Froome’dan sonra çok önemli bir sporcusunu daha kaybetmiş oldu.

 

Sprint puanları kaçış grubunun
Yarışın 119’uncu kilometresinde bulunan etabın tek sprint prim noktasını geçen ilk sporcu kaçış grubundan Tom Leezer (Belkin) 20 puanın sahibi olurken, Arnaud Gerard (Bretagne)ikinci, Luis Mate (Cofidis) üçüncü geçerek 13 puanın sahibi oldu. Yeşil Mayo (Sprint) puan sıralamasında 6’ncı sırada olan Omega Pharma-Quick Step sporcusu Mark Renshaw, pelotonda prim noktasından ilk geçen sporcu olarak aldığı 11 puan ile Yeşil Mayo sıralamasında bir sıra yükseldi 5’nci sıraya yerleşti.
Son 20 kilometreye girdiğimizde, sprint takımlarının öne çıkarak tempoyu artırmasıyla, yarışı uzun süre lider götüren kaçış grubu yakalanarak pelotona teslim oldu. Temponun iyice yükseldiği son 10 kilometrede ana grup ikiye bölündü. Etabın son bölümlerine doğru Fransa Bisiklet Turu’nun genel direktörü Christian Prudhomme’un aracına binen, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, yarışı araçtan takip ederek etap heyecanına yakından ortak oldu.

 

Nefesleri kesen son 10 kilometrede çoğu sporcu yüksek tempoya dayanamayarak gerilerde kaldı. Marcel Kittel, son 2 kilometrede büyük bir şanssızlık yaşadı ve lastiğinin patlaması sonucu bitiş çizgisine grupla giremedi. Lotto-Belisol takımının “Goril” lakaplı Alman sporcusu Andre Greipel göstermiş olduğu müthiş çabasıyla, hiç bir takım arkadaşının olmamasına rağmen, son 200 metreye çok avantajlı bir pozisyonda girdi. Son metrelerde, Yeşil Mayo sahibi Peter Sagan’ın da olduğu sprinterlerin arasından çok güçlü bir atak yapan Andre Greipel, müthiş performansının karşılığını etap zaferiyle süsledi. Profesyonel kariyerinde 6’ncı zaferini kazanan Andre Greipel, Marcel Kittel’in yokluğunda bir başka kazanan Alman sporcu oldu.

 

TdF14-6

 

Önceki yıllarda da ülkemizde toplamda 7 etap zaferi elde eden 31 yaşındaki sporcu, zafer sonrası, “Son metrelerde üzerimde büyük bir baskı oluştu, ancak finiş çizgisini ilk sırada geçmek bu baskıyı üzerimden tamamiyla aldı.” ifadelerini kullandı. Bu sonuçlarla birlikte beklenildiği gibi Sarı Mayo’da bir değişiklik olmadı. Astana takımının lideri yarınki Epernay-Nancy etabına da Sarı Mayo’suyla başlayacak.

 

Alberto Contador’un büyük kaybı
Tinkoff Saxo takımının lideri Alberto Contador’un dağlık etaplardaki en önemli domestiklerinden biri olan İspanyol Jesus Alberto Hernandez, karıştığı kaza sonrası yarışı terk etmek zorunda kaldı. Tırmanış etaplarındaki çok önemli yardımcılarından birini kaybeden Contador’un önümüzdeki günlerde bireysel olarak daha fazla çaba sarf etmesi gerekecek gibi.

 

TdF14-6.Etap

 

Tour de France 6.Etap Finiş Sıralaması:

1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:11:39
2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
3 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale
6 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
7 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
8 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
10 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
11 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
12 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
14 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
16 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
17 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
18 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
19 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
20 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
21 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
22 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida
23 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
24 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
25 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
28 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
29 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
30 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
31 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
32 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
33 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
34 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
35 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
36 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
37 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
38 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
39 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
40 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
42 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
43 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
44 Richie Porte (Aus) Team Sky
45 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
46 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
47 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
48 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
49 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
50 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
51 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
52 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
53 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
54 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
55 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
56 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
57 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
58 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
59 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
60 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
61 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
62 Elia Viviani (Ita) Cannondale
63 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
64 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
65 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
66 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
67 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
68 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
69 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
70 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:00:15
71 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
72 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp
73 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:00:18
74 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:00:24
75 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:00:35
76 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
77 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 0:00:41
78 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:00:45
79 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
80 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:00:47
81 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
82 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:54
84 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
85 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
86 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:59
87 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
88 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
89 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling
90 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
91 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
92 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
93 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
94 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
95 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
96 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
97 John Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
98 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
99 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
100 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
101 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
102 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
103 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
104 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
105 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
106 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
107 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
108 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
109 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
110 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
111 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
112 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
113 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
114 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
115 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
116 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
117 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
118 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
119 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
120 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
121 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
122 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
123 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
124 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
125 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:01:27
126 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
127 John Gadret (Fra) Movistar Team
128 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
129 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
130 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 0:01:36
131 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:53
132 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:02:29
133 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
134 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:02:40
135 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:02:55
136 Danny Pate (USA) Team Sky 0:03:01
137 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:03:25
138 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 0:04:13
139 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
140 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
141 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin – Sharp
142 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
143 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
144 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
145 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:04:51
146 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
147 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
148 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
149 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
150 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
151 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
152 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
153 Rafael Valls (Spa) Lampre – Merida
154 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
155 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
156 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
157 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
159 Edward King (USA) Cannondale
160 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
161 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
162 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
163 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
164 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
165 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
166 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
167 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
168 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
169 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
170 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
171 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
172 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
173 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
174 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
175 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
176 José Serpa (Col) Lampre – Merida
177 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
178 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
179 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
180 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
181 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
182 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
183 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
184 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:06:20
185 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:07:00
186 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol 0:07:02
187 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:08:06
188 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:23
189 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:15:49
DNS Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Lampre – Merida
DNF Jesus Alberto Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
DNF Egor Silin (Rus) Team Katusha
DNF Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky

 

6.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 24:38:25
2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:02
3 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:44
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:50
5 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:01:17
6 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:01:45
7 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
8 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:01:54
9 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:02:05
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:11
11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
13 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida
14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:02:16
15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:02:25
16 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
17 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:02:27
18 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 0:02:37
19 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:02:39
20 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:02:44
21 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:03:24
22 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 0:03:29
23 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
24 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:03:59
25 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
26 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:04:08
27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:04:13
28 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
29 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
30 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:04:28
31 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:04:45
32 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 0:05:07
33 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:05:40
34 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 0:05:45
35 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:06:17
36 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:06:31
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:06:36
38 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:07:46
39 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:09:10
40 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:09:12
41 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
42 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:09:20
43 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:09:25
44 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:12:01
46 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 0:12:20
47 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:12:23
48 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:12:50
49 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:13:06
50 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:13:08
51 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:13:20
52 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:13:58
53 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:14:18
54 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:14:34
55 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:15:15
56 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:15:47
57 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:31
58 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:16:55
59 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge 0:17:22
60 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:18:19
61 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:18:42
62 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:18:43
63 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 0:19:21
64 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:19:22
65 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:19:26
66 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:19:30
67 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 0:20:25
68 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:20:30
69 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:20:58
70 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:21:06
71 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:17
72 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 0:21:33
73 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
74 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:22:01
75 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 0:22:03
76 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 0:22:54
77 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:23:15
78 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
79 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 0:23:21
80 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:23:24
81 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:23:27
82 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:23:36
83 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:23:39
84 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:24:03
85 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
86 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:24:38
87 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:24:41
88 John Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
89 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:24:47
90 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:25:06
91 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:25:34
92 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:25:46
93 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:25:55
94 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:26:09
95 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:26:10
96 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:26:24
97 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 0:26:26
98 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:26:33
99 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:26:57
100 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:27:00
101 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:27:12
102 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 0:27:14
103 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:27:39
104 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:27:40
105 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:27:49
106 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 0:28:14
107 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:28:20
108 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:28:44
109 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 0:29:16
110 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:29:34
111 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:56
112 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:30:21
113 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:30:24
114 Rafael Valls (Spa) Lampre – Merida 0:30:26
115 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:30:29
116 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:30:40
117 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 0:30:41
118 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:30:46
119 José Serpa (Col) Lampre – Merida 0:30:49
120 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:30:57
121 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling 0:31:04
122 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:31:10
123 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 0:31:25
124 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:31:53
125 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 0:32:17
126 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
127 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:32:26
128 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:32:34
129 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:32:46
130 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 0:33:03
131 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:33:31
132 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:33:35
133 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:34:03
134 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:34:06
135 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
136 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:34:11
137 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 0:34:17
138 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:34:23
139 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 0:34:49
140 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 0:34:59
141 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:35:02
142 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:35:11
143 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:35:20
144 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:35:58
145 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:37:09
146 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:37:29
148 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 0:37:34
149 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 0:37:47
150 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 0:38:12
151 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:38:28
152 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
153 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin – Sharp 0:38:31
154 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:38:45
155 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:38:46
156 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 0:39:18
157 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:39:36
158 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:39:46
159 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:40:19
160 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 0:40:29
161 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:41:25
162 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:41:37
163 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:41:43
164 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:41:49
165 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:42:11
166 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
167 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:42:17
168 Danny Pate (USA) Team Sky 0:42:40
169 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 0:43:22
170 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:43:46
171 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:43:54
172 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:43:55
173 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:43:59
174 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:22
175 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:44:27
176 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:44:44
177 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:45:21
178 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:46:09
179 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:46:52
180 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:47:02
181 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:49:08
182 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:49:27
183 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:50
184 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol 0:52:42
185 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:52:43
186 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura 0:53:58
187 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:57:32
188 Edward King (USA) Cannondale 0:59:20
189 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 1:02:40
Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın