Garmin-Sharp Takımı 2014 Formasını Yeni Ortaklığı ile Tanıttı

07/01/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Amerikan takımı Garmin-Sharp takımı 2014 sezonu için taşıyacağı yeni dizayn formasını tanıttı. Takımın forma üreticisi İtalyan Castelli, renk değişikliği, kırmızı Sharp şeridi ve yeni sponsor WWF (World Wide Fund for Nature)’nin forma arka yüzündeki Panda amblemi değişiklikler arasında.

Takımın sponsorlarını taşıyan formanın yeni dizayn tanıtımı ile yeni ortaklık WWF (World Wide Fund for Nature) işbiriliğine de yer verildi. Aslında WWF ortaklığı, 2013 Liege Bastogne Liege galibiyetini alan Dan Martin’in zaferinden sonra başlamıştı. Bu sebeple, Ekim ayında gerçekleşen Pekin Turu sırasında Dan Martin’e yarış içinde koşarak eşlik eden Panda kostümü oldukça ilgi çekici görülmüştü. Çin’in maskotu niteliğinde değerli görülen Panda, WWF’nin ambleminde yer alan Panda ile özdeşleştirip basına servis edilmişti.

GarminPanda

Garmin-Sharp takım yöneticisi Jonathan Voughters, ” İnsanların doğayla uyum içinde yaşadığı bir gelecek yaratma misyonuna sahip olan WWF ile ortak olmak ve onlara yardımcı olmak bizim için bir onurdur. Profesyonel bisiklet sporcusu olarak, bisiklet fanatikleri ve herkes için, gelecek nesiller için, sağlıklı, yaşanılır gezegen olması için verilen WWF’nin çabalarına katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz.”dedi. Uluslararası WWF Ortaklık Yönetimi Başkanı Maria Boulos, “Sporcular ve hayranları, çevre bilincinin büyük savunucuları olarak çalışarak bu doğal ortaklığı pekiştirebilir. Bisikletçiler, dışarıda aşkla spor yapmak, güzel manzaralar eşliğinde, temiz hava ve suyunun tadını çıkarmayı seviyor. Bunun sadece bugün için değil sonsuza dek böyle sürmesini istiyoruz.” dedi.

Garmin-Sharp14

2014 Garmin-Sharp forma detaylarında, takım eski geleneği baklava desenli detaylarını tutmuş görünüyor. Ancak, önceki yıllarda gördüğümüz Garmin formalarının koyu mavi fonundansa bu yıl daha açık, pastel mavi tonlarının hakim olduğunu söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın