Fransa Turu 19. Etapta Ramunas Navardauskas, Kazadan Sıyrıldı İpi Göğüsledi

25/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Tırmanışların ardından ilk sprint etabı olan 208.5 kilometrelik Maubourguet Pays du Val d’Adour-Bergerac parkurunun son 3 kilometresinde yaşanan kazada anagrup dağılırken, yapmış olduğu erken atakla ipi göğüsleyen Garmin-Sharp takımının sporcusu Ramunas Navardauskas oldu.

 

TdF2014-Vincenzo-Nibali-Astana1

2014 Fransa Bisiklet Turu’nda Alpler’i ve Pirenler’i geride bırakan bisikletçiler, tırmanış etaplarının ardından düz bir profilden oluşan 19’ncu etabı tamamladılar. Astana takımının kaptanı İtalyan pedal Vincenzo Nibali, 19’ncu etapta sürprize izin vermedi ve Sarı Mayo’sunu korumayı başardı.

7’nci İtalyan Nibali olabilecek mi?

Tarihte ilk kez 1903 yılında düzenlenen Fransa Bisiklet Turu’nun 101’nci yılında, İtalyan Vincenzo Nibali kazanmaya çok yakın. En yakın takipçisi ile 7 dakikanın üzerinde fark bulunan İtalyan pedal, çok büyük bir sorun yaşamadığı sürece Paris’te Sarı Mayo’yu sırtında taşıyan 7’nci İtalyan sporcu olacak. En çok kazanan ülkelerin ilk sıralamasında 21 bisikletçiyle 36 zaferi bulunan Fransa yer alırken, Belçika 10, İspanya 7, İtalya ise 6 sporcuyla en çok kazananlar sıralamasında 4’ncü sırada bulunuyor. Nibali, kazandığı takdirde ülkesini bir basamak yükselterek en çok kazananlar listesinde İspanya ile üçüncülüğü paylaşacak ve tarihte 7’nci kazanan İtalyan olacak.

Türkiye saatiyle 13.20’de başlayan 19’ncu etapta, bisikletçiler bir tane sprint prim noktası, bir tane de zorluk seviyesi dört olarak belirlenen tırmanış bölümü geçti.

Etabın başlamasıyla yarışın liderliğini ele almak isteyen 5 sporcu, atak denemesinde bulunarak anagrup ile arasındaki farkı 4 dakikalara kadar çıkarmayı başardı. Uzun bir süre yarışın liderliğini elinde tutmayı başaran kaçış grubu, pelotonun tempoyu artırmasıyla son 10 kilometrede yakalandı ve 190 kilometrelik kaçış son buldu. Yağmur altında devam eden uzun soluklu yarışta, sprint takımlarının öne gelmesiyle birlikte artan tempo bazı sporculara zor anlar yaşattı. Yorgun bacaklara ve yüksek tempoya dayanamayan bazı bisikletçiler, pelotondan geride kalarak kendi temposunda yarışı bitirmek zorunda kaldı.
Solo kaçış, zaferi getirdi.

TdF2014-Vincenzo-Nibali-astana

 

Son 3 kilometreye girildiğinde yağmurun etkisiyle kayganlaşan zeminde yaşanan kazada, Yeşil Mayo sahibi Peter Sagan’ın da dahil olduğu pek çok sporcu düşerek anagrup dağıldı ve toplu bir bitiş olmadı. Kazadan hemen önce yapmış olduğu atakla yarışın liderliğini ele alan Garmin-Sharp sporcusu Navardauskas Ramunas, göstermiş olduğu performansla etabı kazanan isim oldu. Fransa Bisiklet Turu yarın, 54 kilometelik zamana karşı etabıyla devam edecek. Sporcular 1’er dakika aralıklar ile etaba başlayacak ve 54 kilometre boyunca zamana karşı pedal çevirecek. 34 sporcu yarışı bitiremedi.

TdF2014-Garmin-Sharp-Navardauskas-Ramunas

 

5 Temmuz’da İngiltere topraklarında başlayan ve dünyanın en zor spor müsabakaları arasında gösterilen Fransa Bisiklet Turu, Leeds şehrinde 198 bisikletçi ile start almıştı. Fakat oldukça uzun yarışta, Pireneler ve Alpler’in zorlu yokuşlarına dayanamayan ya da kaza geçirerek ayrılmak zorunda kalan şimdiye kadar 34 sporcu Tur’u bırakmak zorunda kaldı. 164 sporcuyla devam eden yarışta, sporcular 19 günde 3473 kilometre yol katetti. Toplamda 3665 kilometre yol yapacak olan sporcuların, Paris’e ulaşabilmeleri için sadece 192 kilometrelik yolları kaldı.

Bisikletçiler pazar günü, Paris’te son kez bitiş çizgisinden geçecek ve 2014 Tour de France mücadelesi sona erecek.

 

2014 Fransa Bisiklet Turu 19.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:43:41
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:07
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
5 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
6 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
7 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
8 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
11 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
12 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
13 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
14 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
15 Marco Marcato (Ita) Cannondale
16 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
17 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
19 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
20 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
21 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
22 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
23 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
26 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
27 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
28 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
29 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
30 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
31 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
32 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
33 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
34 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
35 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
36 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
38 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
39 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:02:17
40 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:00:07
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
42 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
43 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
44 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
45 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
46 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
47 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
48 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
49 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
50 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:17
51 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:00:07
52 John Gadret (Fra) Movistar Team
53 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
54 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
55 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:03:10
56 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:00:07
57 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:03:10
58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
59 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:07
60 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:03:10
61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
62 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
63 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
64 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
65 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
66 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
67 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
68 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
69 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
70 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
71 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
72 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:07
73 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:10
74 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
75 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
76 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:00:07
77 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
78 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:17
79 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:00:07
80 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
82 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
83 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
84 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:03:33
85 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:03:47
86 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:00:07
87 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:04:00
88 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:04:20
89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:04:34
90 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:04:38
91 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
92 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:00:07
93 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
94 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:05:12
95 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
96 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
97 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
98 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
99 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
100 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
101 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
102 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
103 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
104 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
105 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:05:16
106 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
107 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
108 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:00:07
109 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:05:58
110 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
111 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
112 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
113 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
114 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
115 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
116 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
117 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
118 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
119 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
120 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
121 Richie Porte (Aus) Team Sky
122 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
123 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
124 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
126 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
127 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
128 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
130 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
131 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
132 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
133 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
134 José Serpa (Col) Lampre – Merida
135 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
136 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
137 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
138 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
139 Danny Pate (USA) Team Sky
140 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
141 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
142 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
143 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:06:08
144 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:07:57
145 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
146 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
148 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
149 Elia Viviani (Ita) Cannondale
150 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
151 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
152 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
153 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
154 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
155 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
156 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
157 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
158 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
159 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
160 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
161 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:08:03
162 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:08:52
163 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 0:09:07
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:12:41

 

 

19.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 85:29:33
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:07:10
3 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:23
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:07:25
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:27
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:11:34
7 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:13:56
8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:14:15
9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:14:37
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:16:25
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:17:48
12 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:21:33
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:29:58
14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:32:30
15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:34:30
16 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:39:28
17 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:41:30
18 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:41:34
19 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:41:41
20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:50:34
21 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:52:40
22 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:55:52
23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:56:26
24 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:01:06
25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:02:20
26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:12:36
27 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:16:45
28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 1:18:27
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 1:24:55
30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:26:53
31 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:33:56
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:34:00
33 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:47:01
34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:47:50
35 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:47:55
36 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:50:32
37 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:52:35
38 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:52:47
39 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:52:52
40 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:53:40
41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:58:48
42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:59:17
43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:04:23
44 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:12:53
45 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:13:41
46 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 2:15:10
47 José Serpa (Col) Lampre – Merida 2:25:16
48 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:26:29
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 2:27:01
50 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 2:27:18
51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:27:47
52 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 2:28:36
53 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:36:48
54 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:38:06
55 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:41:39
56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 2:42:58
57 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:43:32
58 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:47:00
59 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:47:05
60 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:48:00
61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:48:41
62 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:48:43
63 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:49:08
64 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:49:10
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:50:17
66 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:53:12
67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 2:54:29
68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:54:39
69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:58:05
70 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 3:01:44
71 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 3:02:58
72 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 3:03:48
73 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 3:05:47
74 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 3:07:38
75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 3:11:05
76 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 3:11:26
77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:14:02
78 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3:14:25
79 Marco Marcato (Ita) Cannondale 3:15:56
80 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:17:39
81 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 3:18:00
82 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3:19:18
83 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 3:19:53
84 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:20:11
85 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 3:21:18
86 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:21:28
87 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 3:29:19
88 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 3:29:41
89 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 3:31:22
90 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 3:31:42
91 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 3:32:32
92 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 3:32:35
93 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3:33:47
94 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:33:59
95 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 3:34:15
96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 3:35:20
97 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:35:45
98 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:35:55
99 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 3:36:20
100 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:36:27
101 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:37:21
102 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 3:37:27
103 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 3:39:02
104 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 3:39:05
105 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3:39:18
106 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:40:08
107 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:40:34
108 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 3:41:17
109 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:41:32
110 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:42:38
111 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 3:47:23
112 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 3:47:24
113 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 3:50:29
114 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:50:57
115 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 3:51:37
116 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:52:02
117 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 3:52:15
118 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 3:53:04
119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:57:28
120 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 3:59:30
121 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 4:01:00
122 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4:02:22
123 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 4:03:23
124 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 4:04:36
125 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 4:06:45
126 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 4:07:38
127 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 4:08:25
128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 4:11:57
129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 4:14:18
130 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 4:15:30
131 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 4:18:25
132 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:18:59
133 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4:19:32
134 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 4:19:35
135 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 4:20:31
136 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:22:49
137 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 4:22:58
138 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 4:27:06
139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 4:28:35
140 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 4:31:22
141 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 4:31:35
142 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 4:33:06
143 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 4:33:16
144 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 4:35:08
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 4:35:46
146 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 4:35:55
147 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4:36:12
148 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:36:53
149 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:38:14
150 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:38:17
151 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 4:38:54
152 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 4:39:52
153 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4:40:46
154 Danny Pate (USA) Team Sky 4:45:53
155 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:46:58
156 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 4:54:19
157 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 4:54:32
158 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 4:55:08
159 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:55:17
160 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:56:07
161 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 4:59:16
162 Elia Viviani (Ita) Cannondale 5:02:57
163 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 5:05:24
164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 5:43:10

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın