Fransa Bisiklet Turu 16.Etapta Michael Rogers’dan Mutluluk Göz Yaşları

22/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Fransa Bisiklet Turu’nun 16’ncı etabını, günün kaçış grubunda yer alarak, yaklaşık 230 kilometre boyunca soluksuz kaçışını sürdüren Tinkoff-Saxo takımının Avustralyalı pedalı Michael Rogers kazandı. Açık ara zaferini, finiş çizgisinden reverans yaparak kutlayan Rogers, etap galibiyeti sonrası mutluluk göz yaşlarına hakim olamadı. Tinkoff-Saxo’nun etap galibiyeti mutluluğuna, bugün 1 tırmanış puanını alarak Puantiyeli mayoyu alan Rafal Majka’nın başarısı da mutlulukla takıma eklendi.  Vincenzo Nibali(Astana), Genel Klasman liderliğini korumaya devam ediyor, ancak Pirenelerin zorlu profili genel sıralamada değişikliklerle etkisini gösterdi.

 

TdF-14-16-Rogers

 

Paris’te yapılacak olan büyük finale yaklaştıkça artan heyecan ve azalan kilometrelerle, her etap müthiş bir mücadele ve rekabetle sona ilerliyor. Bugün de 35 yaşındaki tecrübeli pedal, Pirenelerdeki zorlu etabı, müthiş bir zaferle bitirerek kariyerinin en önemli zaferlerinden birine imza attı.

2014 Fransa Bisiklet Turu’nun ikinci dinlenme gününün ardından tekrar bisikletlerine binerek pedallamaya başlayan sporcular, 237.5 kilometrelik Carcassonne-Bagneres de Luchon parkurunun tamamlayarak 16’ncı etabı noktaladı.

 

TdF14-16.Etap Profil
Bu yılın en uzun etaplarından biri olan 16.rekabet gününde, dört tane tırmanış prim noktası, bir tane de sprint prim noktası geçildi. Son 12 kilometrede yer alan ve zorluk seviyesi kategori dışı olarak belirlenen tırmınışın ardından sporcular, zorlu bir günü daha geride bırakmış oldu. Böylece, pazar günü Paris’te son bulacak olan zorlu yarışı bitirmek için önlerinde sadece 670 kilometrelik bir mesafe kaldı.

Dünya şampiyonu çekildi

Etap başlamadan önce Lampre takımının 2013 Dünya Şampiyonu sporcusu Rui Costa, ve Orica takımının Amerikalı genç yıldızı Simon Yates, Fransa Bisiklet Turu’ndan çekildiklerini açıkladı.

 

21 kişilik kaçış grubu

Türkiye saatiyle 12.00’de, kazalarla başlayan etapta, günün zaferi için şansını denemek isteyen 21 sporcudan atak denemesi geldi. Başarılı olan ataklarla birlikte oluşan kaçış grubu, peloton ile arasındaki farkı kısa sürede 11 dakikaya kadar çıkarmayı başardı. 21 kişilik kaçış grubunda yer alan isimler; Bernhard Eisel, Vassil Kiriyenka (Sky), Jon İzagirre (Movistar), Michael Rogers (Tinkoff-Saxo), Jan Bakelants, Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), Samuel Dumoulin, Matteo Montaguti (AG2R), Tom-Jelte Slagter (Garmin), Jose Serpa (Lampre), Jeremy Roy (FDJ), Tony Gallopin (Lotto), Greg Van Avermaet (BMC), Cyril Gautier, Kevin Reza, Thomas Voeckler (Europcar), Michael Albasini, Jens Keukeleire (Orica), Roger Kluge (IAM), Anthony Delaplace veFlorian Vachon (Bretagne) oldu.

 

PIC483543885

 

Yarışın son tırmanış noktasını da tamamlayan lider grup, kalabalalık olmasının avantajını kullanarak zaman farkını oldukça uzun bir süre korumayı başardı. Kaçış grubunda yer alan isimler genel klasman için çok fazla tehlike oluşturmadığı için pelotonda pek bir hareketlenme ve yüksek tempo olmadı.

 

Benekli Mayo Majka’nın

Etapta yer alan tırmanış noktalarını ve sprint prim noktasını ilk geçmeyi başaran kaçış grubundaki sporcular, puanları paylaştı. Tinkoff-Saxo takımının sporcusu Rafal Majka, Benekli Mayo sıralamasında aldığı 1 puanla sıralamada 1’nciliğe yükselmeyi başardı ve en iyi yokuşçuya verilen Benekli Mayo’nun yeni sahibi oldu. Katusha takımının sporcusu Joaquim Rodriguez’den Mayo’yu devralan Majka, 17’nci etaba yeni mayosuyla başlayacak.

 

Zorlu tırmanış

Etabın son bölümüne yaklaştığımızda peloton ile arasındaki farkı 13 dakikaya kadar çıkarmayı başaran 21 kişilik lider grup, zorlu tırmanışa oldukça avantajlı başladı. Fakat ilerleyen kilometrelerde havanın sıcaklığı ve yokuşun zorluğu ile oldukça zorlanan kaçış grubunda beklenen kopmalar yaşandı ve grup ikiye bölündü. Kaçış grubunda yer alan Fransız pedal Thomas Voeckler’den bir atak geldi. Yarışı canlandıran bu atak ile dört kişilik bir grup oluştu ve Voeckler’in solo kaçışına izin verilmedi.

 

Anagrupta ise önlerde yer alan Astana takımı ve liderleri Vincenzo Nibali, rakiplerini kollayarak temkinli bir şekilde tırmanışa başladı. Yüksek tempoya dayanamayan ve genel klasmanda üçüncü sırada bulunan Romain Bardet (AG2R), geriye düştü ve kalan kilometreleri takım arkadaşlarından yoksun bir şekilde tamamlamak zorunda kaldı. Genç sporcu böylelikle genel klasmanda 10’ncu sıraya düşerek, Paris’te kürsüde yer alma şansını zora soktu.

 

Tırmanışı tamamlayan ve inişe geçen 3 kişilik grup, son 18 kilometreye 9 dakikalık bir avantajla girdi. Bu üç isim; Thomas Voeckler (Europcar), Jose Serpa (Lampre), Michael Rogers (Tinkoff-Saxo) oldu. İnişle birlikte Vassil Kiriyenka (Sky) ve Cyril Gautier’in (Europcar) de gruba dahil olmasıyla beş kişilik bir grup oluştu. Son 2 kilometre nefesleri keserken Michael Rogers’tan bir atak geldi. Son kilometreye lider giren Avustralyalı sporcu, diğer dört isme yakalanmadı ve müthiş bir etap galibiyeti elde etti. Genel klasmanın tekrar şekillendiği önemli etapta, Vincenzo Nibali Sarı Mayo’sunu korurken, 4 dakika 37 saniyelik farkla Alejandro Valverde (Movistar) amansız takibini sürdürdü. Günün kaybedeni, genel klasman sıralamasında üçüncü sırada bulunan Romain Bardet (AG2R) olurken, bugünkü kötü performansıyla 10’ncu sıraya yerleşti ve 3’ncülüğü Pinot Thibaut’a (FDJ.FR) kaptırdı. Fransa Bisiklet Turu yarın, 124.5 kilometrelik 17’nci etapla devam edecek.

 

TdF14-16-Rogers-Podyum

 

Tour de France 16.Etap Finiş Sıralaması:

Result
1 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 6:07:10
2 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:09
3 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
4 José Serpa (Col) Lampre – Merida
5 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:13
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:36
8 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:50
9 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:02:11
10 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
11 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:33
12 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:03:45
13 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:04:47
14 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
15 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:08:14
16 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:08:32
17 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
18 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
19 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
21 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
22 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:08:35
23 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:09:07
24 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:09:12
25 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
26 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:09:43
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
28 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:10:00
29 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:22
30 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
31 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:53
32 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:11:32
33 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
34 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
35 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:12:08
36 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
37 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
38 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
39 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
40 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
41 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
42 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
43 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
44 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
45 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
47 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
48 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:13:40
49 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:14:20
50 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
51 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 0:14:37
52 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 0:14:52
53 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:16:21
54 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
55 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
56 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
57 Richie Porte (Aus) Team Sky
58 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
59 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
60 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
61 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:20:17
62 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
63 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
64 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
65 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
66 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
67 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
68 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
69 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
70 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
71 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
72 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
73 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
74 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:20:44
75 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
76 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
77 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
78 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
79 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
80 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
81 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
82 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
83 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
84 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
85 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
86 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
87 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
88 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
90 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
91 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
92 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
93 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
94 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
95 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:23:52
96 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
97 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 0:24:33
98 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
99 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
100 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
101 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
102 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
103 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
104 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
105 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
106 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
107 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
108 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
109 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
110 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
111 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
112 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
113 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
115 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
116 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 0:26:47
118 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
119 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
120 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
121 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
122 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
123 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
124 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
125 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
126 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
127 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
128 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
129 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
130 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
131 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
132 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
133 Peter Sagan (Svk) Cannondale
134 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
135 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
136 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
137 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
138 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
139 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
140 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
141 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
142 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
143 Elia Viviani (Ita) Cannondale
144 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
145 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
146 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
147 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
148 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
149 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
150 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
151 Marco Marcato (Ita) Cannondale
152 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
153 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
154 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
155 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
156 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
157 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
158 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
159 Danny Pate (USA) Team Sky
160 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
161 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
162 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
163 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
164 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp
165 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
166 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
167 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale

 

16.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 73:05:19
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:04:37
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:05:06
4 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:08
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:40
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:09:25
7 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:09:32
8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:11:12
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:11:28
10 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:11:33
11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:12:38
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:13:09
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:14:02
14 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:17:37
15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:23:06
16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:23:54
17 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:24:08
18 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:26:06
19 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:26:48
20 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:29:54
21 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:33:53
22 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:34:54
23 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:41:54
24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:42:48
25 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:44:04
26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:44:51
27 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:45:04
28 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:47:44
29 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:49:09
30 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:00:25
31 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:04:11
32 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:10:04
33 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:15:09
34 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:17:32
35 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:19:23
36 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:20:15
37 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:22:40
38 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:27:45
39 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:28:51
40 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:30:28
41 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:31:34
42 José Serpa (Col) Lampre – Merida 1:32:21
43 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:33:33
44 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:36:38
45 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:39:43
46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:40:35
47 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:40:53
48 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:43:18
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:45:35
50 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 1:48:10
51 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 1:52:44
52 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:53:40
53 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:54:50
54 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 1:57:16
55 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 1:58:13
56 Peter Sagan (Svk) Cannondale 1:59:18
57 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:01:59
58 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 2:02:31
59 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:05:11
60 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:05:39
61 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:06:24
62 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:06:51
63 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:07:14
64 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 2:07:57
65 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:08:42
66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:08:58
67 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2:11:27
68 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:12:09
69 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:13:13
70 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 2:16:23
71 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 2:17:15
72 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:18:08
73 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 2:19:37
74 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:20:40
75 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:21:40
76 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 2:22:41
77 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:22:45
78 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:23:15
79 Marco Marcato (Ita) Cannondale 2:26:41
80 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
81 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:26:45
82 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:27:32
83 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 2:30:12
84 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:30:46
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 2:31:07
86 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:32
87 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:34:23
88 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:34:56
89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 2:36:04
90 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:37:20
91 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:39:03
92 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:40:32
93 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:41:44
94 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 2:42:28
95 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 2:42:43
96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 2:43:45
97 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:44:16
98 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 2:44:18
99 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:44:27
100 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 2:45:15
101 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 2:45:43
102 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 2:46:09
103 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 2:46:13
104 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 2:47:44
105 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 2:48:03
106 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 2:48:58
107 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:50:08
108 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 2:50:11
109 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 2:50:51
110 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2:51:27
111 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 2:52:06
112 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 2:52:17
113 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 2:52:32
114 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 2:52:37
115 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 2:53:19
116 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2:53:37
117 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:54:17
118 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 2:55:52
119 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:56:56
120 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 2:59:04
121 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 2:59:46
122 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 3:01:36
123 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:01:53
124 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:04:58
125 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:06:01
126 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 3:06:11
127 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 3:07:28
128 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 3:07:41
129 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 3:08:37
130 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 3:11:47
131 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:11:50
132 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 3:14:40
133 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 3:16:28
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3:16:40
135 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 3:18:37
136 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 3:18:54
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 3:20:24
138 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:21:12
139 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:21:23
140 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:21:45
141 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:23:09
142 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 3:23:56
143 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 3:24:36
144 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 3:25:45
145 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 3:26:15
146 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 3:29:45
147 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 3:33:07
148 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 3:34:04
149 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 3:34:15
150 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 3:34:24
151 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3:35:48
152 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:36:54
153 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:38:52
154 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 3:38:55
155 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 3:38:58
156 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:40:13
157 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 3:40:16
158 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 3:40:54
159 Danny Pate (USA) Team Sky 3:43:48
160 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 3:44:16
161 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3:47:25
162 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 3:49:07
163 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:49:16
164 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 3:50:40
165 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 3:53:12
166 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 3:55:10
167 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:57:06
168 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:07:06
169 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 4:31:32

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın