Fransa Bisiklet Turu 11’nci Etap Galibiyeti Tony Gallopin’in

16/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Tour De France’ın 11’nci etabı olan, 187.5 kilometrelik Besançon-Oyonnax parkuru dramatik ancak bir o kadar da heyecanlı detayları ile tamamlandı. Genel klasman liderliğini sürdüren Astana takımı sporcusu Vincenzo Nibali, etaba yeniden üzerine aldığı Sarı Mayo’suyla başlarken, nefes kesen etap galibiyeti Lotto-Belisol takımının Fransız sporcusu Tony Gallopin’in oldu. Gallopin’in solo atağını son anda ancak galibiyeti Gallopin’e kaptırarak  yetişen ana grup önünde ikinciliği John Degenkolb (Giant Shimano), üçüncülüğü ise Matteo trentin (Omega Pharma QuickStep) aldı.

 

TdF14-11.Etap-Profil

 

5 Temmuz’da Büyük Britanya topraklarında başlayan zorlu yarışta, sporcular salı gününü dinlenerek geçirmişti. Bugün tekrar pedallamaya başlayan sporcular, etap boyunca bir tane sprint prim noktası, yarışın 141 kilometre sonrasında da dört tane tırmanış noktası geçtiler. Zorluk seviyeleri dört ve üç olarak belirlenen tırmanış prim noktalarından sonra sporcular, inişe geçerek Oyonnax’da etabı tamamladılar.
Türkiye saatiyle 179 sporcuyla 13.50’de başlayan yarışta, bazı atak denemesinde bulunan sporcular başarılı olamadı. İlerleyen kilometrelerde şansını tekrar deneyen ve bu sefer başarılı olan Bretagne takımından, Anthony Delaplace ve Cofidis takımından Cyril Lemoine’e eşlik eden IAM Cycling takımı sporcusu Martin Elmiger, yarışın 50’nci kilometresinde farkı 4 dakikaların üzerine çıkarmayı başardı.

“Spartacus” yarıştan çekildi

11’nci etap öncesi, Trek Factory takımından yapılan açıklamaya göre, Dünya şampiyonlukları ve Olimpiyat Oyunları’nda da pek çok derecesi bulunan “Spartacus” lakaplı İsviçreli sporcu Fabian Cancellara, yarışı bıraktığını açıkladı. Asıl hedefinin, Eylül sonunda İspanya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası olduğunu belirten 33 yaşındaki sporcu, buraya sadece antrenmanlarının bir parçası olduğu için geldiğini söyledi.

 

TdF14-11kacis

 

Sprint puanları kaçış grubunun

89’ncu kilometrede yer alan, etabın tek sprint prim noktasından ilk geçen sporcu, kaçış grubundan Cyril Lemoine (Cofidis)olurken, anagrupta ilk sırada geçen sporcu Alman sprinter, Andre Greipel (Lotto-Belisol) oldu ve Yeşil Mayo sıralamasında 1 sıra yükselerek, 5’nci sıraya yarleşti. Sprint puanlama sıralamasında 1’nci olan ve bu yüzden Yeşil Mayo’nun sahibi olan Cannondale takımının genç sporcusu Peter Sagan, prim noktasından geçen 11’nci sporcu olarak 5 puanın sahibi oldu. Yeşil Mayo sıralamasında Peter Sagan, 294 puanla ilk sırada yer alırken, en yakın takipcisi Bryan Coquard (Europcar) 164 puanla ikinci sıradaki yerini korudu.

Son 30 kilometre

4 dakikanın üzerindeki avantajını anagrubun temposunu artırmasıyla kaybeden kaçış grubu, 141’nci kilometrede yer alan ilk tırmanış bölümüne 1 dakikalık bir avantajla girdi. Yokuşun başlarında yaptığı atakla liderliği ele alan IAM Cycling takımının sporcusu Martin Elmiger, zirveyi tamamlayan ilk sporcu olurken, etap galibiyeti isteyen takımların pedallara asılmasıyla yarışın sonlarına doğru artan tempo sonucu kaçış grubu, son 15 kilometrede anagruba teslim oldu.
Anagrup, tüm hızıyla bitiş çizgisine doğru yol alırken, Garmin-Sharp takımının Amerikalı sporcusu Andrew Talansky, yaşadığı kazalar sonrası yaklaşık olarak 30 dakika fark yedi.

 

TdF14-11

 

Zafer Fransız pedalın

Lotto-Belisol takımının genel klasmanda 5’nci sırada yer alan sporcusu Tony Gallopin, biraz zaman kazanmak için yaptığı atakla yarışın liderliğini aldı. Son 5 kilometrede harika bir tempo tutan Fransız pedal, anagrup tarafından yakalanmak üzereyken göstermiş olduğu mücadelenin karşılığını aldı ve 4.25.45’lik derecesiyle bitiş çizgisini ilk geçen sporcu oldu. Kürsüde yer alan diğer isimler ise, Giant-Shimano takımından John Gerdegenkolb 2’nci, Omega Pharma-Quick Step takımından Trentin Matteo 3’cü sırayı aldı. Tour De France heyecanı yarın 185.5 kilometrelik, Bourgen-Bresse/Saint-Etienne 12’nci etabıyla devam edecek.

 

TdF14-11Gallopin-Podyum

 

2014 Fransa Bisiklet Turu 11.Etap Finiş Sıralaması:

1 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 4:25:45
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
3 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
4 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
5 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
6 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
8 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
9 Peter Sagan (Svk) Cannondale
10 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
12 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
13 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
14 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
16 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
18 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
19 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
21 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
22 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
23 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
24 Richie Porte (Aus) Team Sky
25 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
27 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling
28 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
29 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
30 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
31 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
32 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling
33 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
34 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
36 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:00:07
37 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
38 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:00:09
39 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:12
40 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:24
41 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:00:27
42 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:42
43 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:00:47
44 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
45 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
46 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:01:30
47 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:01:32
48 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida 0:01:36
49 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
50 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
51 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
52 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
53 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step
54 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
55 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
56 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
57 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
58 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
59 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
60 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
61 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
62 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
63 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
64 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
65 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
66 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
67 Rafael Valls (Spa) Lampre – Merida 0:01:42
68 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 0:02:27
69 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
70 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:04:06
71 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:05:08
73 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:07:27
74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:00
75 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
76 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
77 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
78 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
79 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:08:14
80 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
81 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
82 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura
83 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
84 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
85 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
86 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
87 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
88 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:09:42
89 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
90 José Serpa (Col) Lampre – Merida
91 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
92 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:10:56
93 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
94 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge
95 Marco Marcato (Ita) Cannondale
96 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
97 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
98 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:14:27
99 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
100 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
101 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:18:25
102 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
103 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling
104 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
105 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
106 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
109 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
110 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
111 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
112 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
113 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
114 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
115 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
116 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
117 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin – Sharp
118 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
119 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
120 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
121 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
122 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
123 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
124 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
126 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
127 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
128 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
129 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
130 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
131 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
132 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
133 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
134 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
135 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
136 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
137 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
138 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
139 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
140 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
141 Danny Pate (USA) Team Sky
142 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
143 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
144 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
145 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
146 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky
147 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
148 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:20:26
149 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
150 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
151 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
152 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
153 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
154 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
155 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
156 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
157 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
158 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
159 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
160 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
161 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
162 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
163 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
164 Elia Viviani (Ita) Cannondale
165 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
166 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
167 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
168 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
169 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
170 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
171 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
172 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
173 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
174 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp
175 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
176 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
177 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling

 

TdF14-11Nibali

 

11.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 46:59:23
2 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:02:23
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:47
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:01
5 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:03:12
6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:03:47
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:56
8 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:57
9 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:04:08
10 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:04:18
11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:04:31
12 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:04:39
13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:17
14 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida 0:05:34
15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:06:03
16 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:06:47
17 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:07:33
18 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:07:42
19 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:08:01
20 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:08:25
21 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:09:12
22 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:10:32
23 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:10:35
24 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:11:32
25 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:11:51
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:15:27
27 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:15:43
28 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:19:50
29 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:21:27
30 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:24:24
31 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 0:25:51
32 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:28:24
33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:35:06
34 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:39:58
35 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:41:08
36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:41:22
37 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:42:16
38 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:42:52
39 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:43:44
40 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:44:32
41 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:45:26
42 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:46:14
43 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:46:46
44 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:46:49
45 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:50:59
46 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:51:02
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:51:09
48 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:53:12
49 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 0:53:29
50 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:55:03
51 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 0:55:09
52 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:55:10
53 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 0:55:39
54 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:56:15
55 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:56:26
56 Rafael Valls (Spa) Lampre – Merida 0:56:33
57 José Serpa (Col) Lampre – Merida 0:57:09
58 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 0:58:14
59 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:58:47
60 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:58:50
61 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:59:58
62 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 1:00:08
63 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:02:31
64 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 1:02:37
65 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 1:07:49
66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:08:07
67 Marco Marcato (Ita) Cannondale 1:08:14
68 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 1:08:28
69 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 1:08:30
70 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 1:09:49
71 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:12:16
72 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 1:13:37
73 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 1:14:18
74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:14:21
75 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 1:15:52
76 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:16:02
77 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 1:18:20
78 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1:18:53
79 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 1:19:22
80 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 1:20:11
81 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:20:19
82 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:20:20
83 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 1:20:26
84 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:20:40
85 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 1:20:59
86 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 1:21:01
87 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 1:22:27
88 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:22:32
89 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 1:22:54
90 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 1:23:01
91 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 1:23:09
92 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 1:24:09
93 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1:24:16
94 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 1:24:18
95 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 1:24:34
96 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 1:25:31
97 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 1:25:36
98 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:25:44
99 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1:26:04
100 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 1:26:27
101 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 1:26:30
102 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 1:26:43
103 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 1:26:51
104 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 1:26:54
105 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 1:27:26
106 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 1:27:40
107 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 1:27:42
108 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 1:27:48
109 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 1:27:50
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:28:16
111 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:29:36
112 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 1:30:12
113 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 1:30:24
114 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 1:31:02
115 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:33:08
116 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 1:33:28
117 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 1:34:09
118 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 1:34:10
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 1:34:33
120 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
121 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 1:35:30
122 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:36:41
123 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 1:36:45
124 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 1:38:25
125 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 1:38:44
126 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:39:44
127 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 1:39:59
128 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 1:40:35
129 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 1:40:43
130 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1:43:14
131 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 1:43:32
132 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 1:44:06
133 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:44:21
134 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 1:46:49
135 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 1:48:18
136 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:48:29
137 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 1:49:07
138 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:49:09
139 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 1:49:14
140 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 1:51:09
141 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 1:52:01
142 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1:52:48
143 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 1:53:25
144 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 1:55:20
145 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 1:57:08
146 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 1:57:27
147 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 1:58:09
148 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:58:35
149 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:58:53
150 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:58:59
151 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp-Endura 1:59:13
152 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 1:59:40
153 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:00:32
154 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 2:02:11
155 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 2:03:10
156 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 2:03:55
157 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 2:04:07
158 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:05:15
159 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 2:05:55
160 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 2:06:24
161 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 2:07:56
162 Danny Pate (USA) Team Sky 2:09:24
163 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 2:09:32
164 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 2:09:37
165 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 2:10:09
166 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:10:30
167 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Garmin – Sharp 2:11:04
168 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 2:11:35
169 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:13:03
170 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 2:13:17
171 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:14:43
172 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 2:15:02
173 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:15:10
174 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 2:15:43
175 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 2:17:01
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 2:18:21
177 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 2:19:29
178 Elia Viviani (Ita) Cannondale 2:27:35
179 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 2:41:27

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın