En Seksi 5 Bayan Profesyonel Bisikletçi

25/12/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Yol Bisikleti

 

Liz Hatch

 

Konu her ne kadar erkeklere odaklı olduğunu düşündürse de aslında ülkemizde yok denecek kadar az bayan bisikletçilerinin, bisiklet sporunu yaptıkları taktirde de hala çekici olabilecekleri (hatta daha çekici hale gelecekleri) gerçeğini de eski bir profesyonel bisikletçi ve bir antrenör olarak bu vesileyle iletmek istedim.

 

Seksi olmak deyimi maalesef ülkemizde basitliği de içine alan, cinsel açıdan çekicilik anlamına gelirken, gelin biz bunu çekici olarak sınırlı tutup herkes için daha naif hale getirelim.

 

1) Martina Jancikova

 


 

Çek Cumhuriyetli bir profesyonel dağ bisikletçisini dünyanın en seksi bisikletçisi yapan nedir?

Siz cevabını fotoğraflarında bulabilirsiniz. Evli bir bisikletçi olsa da 27 yaşındaki yarışçı Martina, çoğu fotoğrafında göğüsleri ile öne çıkmayı tercih ediyor. Benim bu fotoğraflarda gördüğüm ise güzellik, sağlık ve güçlülük. Çok büyük ve başarılı bir yarışçı olmasa da, adından yeterince söz ettirebilen, kendine bakmayı bilen bir bayan bisikletçi.

 

2) Liz Hatch

 

 

Bir sebepten garip bir kişilik, Liz Hatch’in wikipedia’daki sayfasını silmesi gerektiğine karar vermiş. Sayfanın silinmesinden 7 gün sonrasına kadar hiç kimsenin itirazı olmayınca sayfa kapandı. O zaman şunu sormak lazım; Herhangi birisi neden bu kadının kaydadeğer biri olmadığını düşünür? Liz 2006’dan beri profesyonel olarak yarışan bir bisikletçi.

32 yaşındaki bisikletçi 2010’da Belçika’lı Lotto bayanlar profesyonel takımına kabul edilmişti, 2011’de de bu takım adına yarışmaya devam eden sporcu kriteryum yarışlarında iddialı.

 

3) Niki Gudex

 

 

Avusturalya’lı Niki Gudex, bu grubun içinde en çok tanınanı. 34 yaşındaki cross country ve downhill (tepeinişi) profesyonel dağ bisikleti yarışçısının bu kadar tanınmasının bir diğer sebebi de aynı zamanda modellik yapması. 2002-2006 yılları arasında FHM Avusturalya dergisi, Gudex’i dünyanın en seksi kadını seçti. Grafik tasarımcı yönü de olan Niki Gudex’in diğer bisikletçilere göre daha fazla sayıda fotoğrafı bulunuyor.

 

4) Jenny Fletcher

 

 

 

Her ne kadar bir triatlet de olsa, her triatlet gibi o da her yarışının 3’te 1’inde bisiklete bindiği için ve Cyclingtr.com’un diğer ana branşı triatlon olduğu için Kanadalı Jenny Fletcher’ı da listeye dahil ettik. 37 yaşındaki triatlet, aynı zamanda 15 yaşından bu yana modellik de yapıyor. Uzun yıllardır triatlonda yarışan sporcu, 70.3 Half Ironman yarışlarında da birçok başarıya imza atmış. Hoş, genç görünümlü bir profesyonel bisikletçi.

 

5) Rochelle Gilmore

 

 

31 yaşındaki Avusturalyalı Rochelle, hem bir yol bisikletçisi, hem de bir pist bisikletçisi. Honda Dream Team’in bir üyesi olan sporcu, 3 defa Dünya Kupasında altın madalya sahibi ve 2 defa Dünya Pist Şampiyonası’nda gümüş madalya sahibi olurken, 2 defa da Giro d’Italia’nın bayanlar için düzenlenen bölümünde 2 defa etap galibi olmuş. Daha bir sürü başarılara imza atmış olan Rochelle’in sayfasına göz atmanızı öneririm.

 

 

Aslında yollarda, turlarda, otobüsle veya otomobilimizle bir yere giderken camdan gördüğümüz bütün bayan bisikletçiler bizlere (hem erkek, hem de bayanlara) hoş, şirin ve zarif gelmektedir. Bu bile bizi mutlu etmeye yeterlidir.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın