Daryl Impey Orica GreenEdge ile Nikah Tazeledi

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Geride bıraktığımız sezonda, Tour de France’ ta sarı mayoyu giyen ilk Güney Afrikalı olma başarısını gösteren Impey, Avustralyalı ekip Orica GreenEdge ile olan sözleşmesini 2016 yılına kadar uzattı.

 

2012 sezonunda takım içerisinde yükselişini gerçekleştirmeye başlayan bisikletçi, ilk WorldTour başarısını elde etmişti. Vuelta al Pais Vasco’ da 2. etabını kazanan Impey, Tour of Slovenia’ da etap galibiyetini elde etmişti.

 

Gelişimini bu yıl da sürdüren Impey, Vuelta al Pais Vasco’ da yeniden etap kazandı. Bayern Rudfahart ve Ulusal Zamana Karşı Şampyonluğu’ nun yanı sıra Tour de France sırasında sarı mayo giyme başarısını gösterdi.

 

Aynı zamanda, takımın başarısı için de önemli bir role sahip olan 28 yaşındaki bisikletçi, Simon Gerrans’ ın 3. etap zaferi elde etmesinde ve ertesi gün de Takım Zamana Karşı etabında önemli bir role sahip olmuştu.

 

Yeni sözleşmesi hakkında bazı açıklamalarda bulunan Impey, özellikle Tour performansı üzerinde durarak, “Takıma ilk geldiğimde, Tour da yer almak çok özeldi. Bu senede sarı mayoyu giymek ve etap galibiyeti her şeyi daha da özel kıldı. Simon ile birlikte sarı mayoyu elde etmemiz ve paylaşmamız, kariyerimin en önemli olayıydı.” dedi.

 

Sözleşme uzatmanın ardından konuşan takımın sportif direktörü Matt White ise, “Darly takımımızn paha biçilmez bir parçası. 2 yıl önce takıma geldiğinden beri, sürekli bir üst seviyeye tırmandı. Süper bir takım arkadaşı ve takımın ona ihtiyacı olduğu kritik anlarda da oldukça başarılı. Takımın elde ettiği önemli başarıların hepsinde katkısı var. Farklı yollardan değerlendirebileceğimiz çok tönlü bir bisikletçi.” dedi.

 

Sözlerine devam eden White; “Bence önümüzdeki 3 yıl boyunca da onun gelişimini göreceğiz. Geçtiğimiz iki yılda onu bir çok yarışta başarılı olarak gördük ancak gelecekte daha büyük işler başarabilecek kapasitede olduğunu da biliyoruz. Gelecek 3 yılda ona kendisini göstermesi için gerekli fırsatları vereceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Darly Impey’ in Türk bisiklet severlerin hafızasında da yeri var. 2009 yıllında Tour of Turkey‘ i kazanan Impey, ödülünü kürsüden alma mutluluğunu yaşamamıştı. O yıl, son etap olan Alanya etabının son kilometrelerinde tecrübeli bisikletçi Theo Bos tarafından bariyerlere itilmiş ardından çok ciddi bir kaza geçirmişti. Ciddi bir şekilde yaralanan Impey, ödül töreninde yer alamamış, ancak TUR bittikten 1 hafta sonra ülkesine dönmüştü.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın