CYCROLL PARABOLIC ROLLER Ürün İncelemesi…

17/04/2018  //     //  Antrenman, Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), İncelemeler ve Atölyem, Sponsorlu Haberler, Videolar, Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Antrenman ve Tekniği

Daha önceki bir yazımızda roller ve trainer arasındaki teknik kullanım farklılıklarını ele almıştık. Roller mı Trainer mı yazısına bu linkten ulaşılabilir. Her ne kadar havalar ısınmış ve artık dışarıda sürüşler tercih ediliyor olsa da, ROLLER kullanımı  uzun vadede sürekli tercih edilebilecek bir seçenek olarak duruyor. Sporun yaygınlaşması ile birlikte farkındalığın da arttığını ve farklı kullanım stillerinin geliştiğini biliyoruz. Özellikle performansını 12 ay boyunca korumak isteyenler tarafında tercih edilen ROLLER lar, bir kaç yıl öncesine kadar bir ya da iki markanın tekelinde bir durum arz ediyordu ya da bazı arkadaşlarımızın bireysel çabalarıyla butik üretimler söz konusu idi. Geldiğimiz noktada artık çok daha fazla marka seçeneği olduğu kadar, ülkemizde de profesyonel anlamda ROLLER üretimine başlandığını söylesek sanırım yanlış olmaz. CYCROLL PARABOLIC ROLLER da bunlardan birisi. Yazımızda, bu ürünle ilgili test sonuçlarımızı vermeye çalışacağız.

cycroll

29767197Ürünle ilgili kullanım kılavuzuna bu linkten ulaşılabilir.kılavuz

Geleneksel roller sistemi doğrusal tamburlardan oluşmaktaydı, yani lastik roller ın ucuna geldiğinde sistemin dışına çıkma ihtimali çok kolaydı. Oysa şimdi neredeyse tüm ROLLER larda standart hale gelen parabolik tambur sistemi, daha kolay bir sürüş deneyimi sağlıyor. CYCROLL da bu sisteme özgü bir mühendislik sunuyor, kenarlardaki parabolik kısım, roller üzerinde daha kolay bir sürüş gerçekleştiriyor.

 

CYCg

 

Ürünün ses seviyesi ise, rulman yatakları sayesinde kesinlikle kabul edilebilir bir düzeyde.

Tamburların parabolik kenar yapısı sayesinde kullanıcı sürüş sırasında dengesini yitirip sağ ya da sol tarafa kaysa dahi sistem dengeye yapısı sayesinde kullanıcıya tekrar kazandırmaktadır.Bunu sağlayan kısmın materyali (mühendislik plastiği) özel bir alaşımdan imal edilmiştir.

Alüminyum (6061 HD Alloy) esaslı rulman yataklı tamburlardan akıcı bir dönüş elde edilebilmesinin yanında ağırlıktan da büyük tasarruf sağlıyor.
5 mm çapındaki özel kayışı her iki yöne de takılabilmektedir. ürün katlandığında da kompakt yapısını korumaya devam ediyor, bu durum; taşıma ve saklama bakımından da büyük bir kolaylık getiriyor.

r4

cycroll-parabolic-roller

Şekilde görüldüğü üzere, tamburların bağlandığı kısım, delikli bir yapıya sahip olduğu için çok geniş bir skalada ölçülere sahip bisikletlerin kullanılabilmesine de olanak veriyor.

test videomuza ulaşmak için tıklayınız

35442719

Ekran Resmi 2018-04-21 18.24.58

Ekran Resmi 2018-04-21 18.25.38

Ürünle ilgili olarak büyük oranda izlenimim olumlu. Ürün şu an itibarı ile gelişim aşamasında ama, bu haliyle bile fiyat-kalite-performans oranı olarak değerlendirildiğinde iddialı bir noktada olduğu söylenebilir. Ülkemizde bu tür ürünlerin seri üretime geçiyor olduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Yaklaşık 1 aylık kullanım sonucu vardığım noktalar bunlar.

Olumlu Yanları:

  • Yüksek fiyat-kalite-performans oranı (720 TL Parakende satış fiyatı
  • Sessiz çalışma
  • Üst seviye ROLLER ların sahip olduğu ağırlık derecesi
  • Açık ve kapalı iken sahip olunan kompakt yapı
  • Parabolik tambur yapısı sayesinde daha rahat bir sürüş
  • Rulman sistemi sayesinde akıcı bir dönüş
  • Kolay montaj-demontaj

 

Olumsuz yanları:

altan
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın