Christina Watches Taihu Lake’den Çekildi. 7 Eleven Start Alacak

14/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 rob_5F00_9104_5F00_670[1]

 

2 -10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek, Türkiye’den de Torku Şeker Spor’un start alacağı Taihu Lake de takım değişikliği yapıldı. Kesin açıklama yapılmış olmamakla birlikte, 28 Ekim’de sonuçlanan Schumacher davasının bu kararda etkili olduğu düşünülüyor. Takım, yarış takvimini erken kapattı.

Alman sporcu Schumacher, doping yaparak eski takımı Gerolsteiner yöneticisi Hans-Michael Holczer’i kandırmaktan yargılandığı mahkeme tarafından aklandı.Mahkeme konu Stefan Schumacher’in 2008 yılında zamana karşı yarış etaplarını kazandığı Fransa Bisiklet Turu esnasında yapılan doping testinde, kanında yasaklı cera maddesine rastlanmış, doping pozitif sonuç gereği 2 yıl men cezası almıştı.Stuttgart’taki mahkeme, eski takımının yöneticisi Hans-Michael Holczer’in Schumacher’in, bilinçli bir şekilde doping yaparak kendilerini kandırdığı yolundaki iddialarına, suç oluşturmaya yetmediğine karar verdi ve dava kapandı. Stefan Schumacher, kararın ardından yaptığı açıklamada, son aylarda yaşadığı sıkıntılı günleri geride bıraktığını, tüm bisiklet camiasından özür dilediğini ve kendisi için yeni bir gelecek düşünmek istediğini söyledi.

Christina Watches takımının Asya turlarında, yıllardır süren üstünlüğünde kilit isim olan Schumacher’in yaşadığı gerginlik ve mahkeme sıkıntısı sonrası kaos Taihu Lake turuna yansıdı. Turun resmi, takımlar listesinde kaydı yapılmış olan Christina Watches, Cumartesi günü açılış etabında start almayacak. Çinli organizatörler, yedekte olan Filipin takımını son an değişikliği ile 2013 Taihu Lake listesine aldı.

1980’lerin efsanevi takımı 7 Eleven takımının adını taşıyan Filipin takımında; Mark John Lexer Galedo, Jonipher Ravina, Felife Marcelo, Boots Ryan Cayubit, Mark Julius Bordeous ve Nelson Martin 2 Kasım’da start alacak

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın