Cannondale Pro Cycling Yeni Sezon Kadrosunu Açıkladı

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

35 etap galibiyeti, Tour de France’ ta kazanılan yeşil mayo ile birlikte geride bırakılan başarılı 2013 sezonunun ardından, takim 2014 sezonunda en azından ayni performansı göstermek ve genç sporcuları dünya bisiklet arenasına hazırlamak istiyor. Önümüzdeki sezonda takımda 27 bisikletçi yer alacak. Bunlardan 20’sini sözleşmesini uzatan sporcular oluştururken, 3′ ünü takıma yeni katılan sporcular 4′ ünü ise yeni profesyonel olan bisikletçiler oluşturuyor.

 

Tecrübeli isimlerden Marco Marcato ve Oscar Gatto takıma klasiklerde ve büyük turlarda takıma liderlik ve yardım edecekler. 29 yaşındaki Marcato 2012 yılında DCM -Vacansoleil adına yarışmıştı. Marcato güçlü karakteri ile özellikle klasiklerde takima büyük katki sağlayacak ve takimin yıldızı ‘Tourminator’ Peter Sagan’ a domestiklik yapacak.

 

28 yaşındaki Gatto ise bir önceki takimi olan Vini Fantini ‘ de kaptanlık görevini üstleniyordu. Ayrica Gatto kariyerinde içerisinde Giro’ da bulunan 9 profesyonel galibiyete sahip. Gatto’ da klasiklerde Sagan’ a yardim edecek ve diğer yarışlarda takıma liderlik edecek.

 

Cannondale aynı zamanda genç yetenekler arasında gösterilen 23 yaşındaki Yeni Zelandalı George Bennet ile sözleşme imzaladı. Genç tırmanışçı geçtiğimiz yıl Yeni Zelanda Yol Şampiyonası‘ nda gümüş madalyayı elde etmişti. Genç sporcu Radioshack Leopard takımından transfer edildi.

 

Takım, ayni zamanda geçtiğimiz ağustos ayında duyurulan 4 genç yetenekle de sözleşme imzaladı. Bunlar; eski Gençler Dünya Şampiyonu ve şuanki U23 Şampiyonu Matej Mahoric (Slovenya) ve İtalyan bisikletçiler Davide Villella, Alberto Bettiol ve Davide Formolo.

 

Gelecek yıl yarışacak olan takımın tam listesi ise şöyle;

Peter Sagan (SVK)
Oscar Gatto (ITA)
Marco Marcato (ITA)
George Bennett (NZL)
Ivan Basso (ITA)
Moreno Moser (ITA)
Elia Viviani (ITA)
Damiano Caruso (ITA)
Ted King (USA)
Maciej Bodnar (POL)
Guillaume Boivin (CAN)
Alessandro De Marchi (ITA)
Michel Koch (GER)
Kristijan Koren (SLO)
Matthias Krizek (AUT)
Paolo Longo Borghini (ITA)
Alan Marangoni (ITA)
Daniele Ratto (ITA)
Fabio Sabatini (ITA)
Juraj Sagan (SVK)
Cristiano Salerno (ITA)
Josè Cayetano Sarmiento (COL)
Cameron Wurf (AUS)
Matej Mohoric (SVK)
Davide Villella (ITA)
Alberto Bettiol (ITA)
Davide Formolo (ITA) 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın