Bisikletçi Dostlara Yılbaşı Hediyesi Seçenekleri

20/12/2012  //     //  Dağ Bisikleti DH ve FR, Yol Bisikleti

 

Cyclingtr olarak yeni yılda bisiklet aşığı, bisiklet meraklısı dostlarınıza ve sevdiklerinize ne gibi hediyeler alabileceğinize dair bir haberin faydalı olacağını düşündük. Her ne kadar listedeki bütün seçenekler biz Türkiye gibi sınırlar içerisinde yaşatılan bir ülkede yaşayanlar için alınabilir görünmese de el oğlunun kendi memleketinde ne gibi hoş seçeneklere sahip olduğunu öğrenmek ve fikir vermek açısından bile kayda değer bulduk.

 

 

Sip, Clip and Go! Kahve

 

Aniden ortaya çıkaracağınız bir kahve pakedi ve ardından o özel günde bisikletsever dostlarınızla beraber içip içinizi ısıtacak bir kahve; Yudumla, Kilitle ve Pedalla! Ürünün Türkçesi de böyle çevrilebilir. Ürün, bisikletçilerin beraber sıcak bir kahve içmelerini amaçlayarak üretilmiş. Şüphesiz firmanın bundan daha iyi bir amacı daha bulunuyor ( Ürünün kar marjının % 1’i, Amerika Colorado’daki “Bisikletliler Birliği”ne bağışlanıyor ) ve aynı zamanda batı Massachusetts’te bulunan en iyi kahve çekirdekleriyle çalışıyorlar.

Fiyatı : 12$ / 340 gram

Link : sipclipandgocoffee.com

 

 

 

Theo World Bicycle Relief Sea Salt Dark Chocolate – Deniz Tuzlu Bitter Çikolata

 

Kulağa ilginç gelse de aslında okumayı seven sporcular, zaten tatlı olsun olmasın her paketlenmiş ürünün içine tuz konulduğunu bilir. Bu üründeki fark ise, normal tuz yerine deniz tuzu kullanılarak bisiklet sürüşlerimizle vücudumuzdan eksilen sodyumu daha doğal yoldan yerine koymayı sağlaması. Hatta bunu sağlarken % 70 oranındaki kakao içeriğiyle de antioksidan görevi görerek vücudumuzda oluşan serbest radikallerle de savaşması ayrı bir artı. Bu kadar faydaya bir de hoş bir çikolata lezzeti ekleyin.

Fiyatı : 5$

Link : theochocolate.com

 

 

 


Raleigh Cadent FT3 Şehir Bisikleti

 

Tanıştığınız günden bu yana kilo vermek isteyen bir iş arkadaşınız var ya da sorunlarıyla hayattan yeterince keyif alamayan bir akrabanız veya sizinle beraber hafta sonu turlarına katılmasını istediğiniz bir sevgiliniz var diyelim. Böyle birine alabileceğiniz en iyi hediye bir şehir bisikleti olurdu. 30 vitesli, Tiagra 12-30 rubleye sahip bu asfalt makinesi, Alman kaliteli Weinmann çift kat jantlarla her türlü sorunlu zeminde akıcı şekilde ilerlemeye devam ediyor. 28 delikli göbekler daha derli toplu bir görünüm sergilerken, karbon maşası ile yoldaki darbeleri daha düşük oranda bileklerinize aktarıyor. Aynakolu, ön ve arka vites değiştiricileri de Tiagra olan Raleigh Cadent FT3’ün lastikleri, benim de hoşuma giden İtalyan Vittoria Randonneur 700 x 32 modeli. Bu lastiklerle günlük veya hafta sonu için 500 km’lik sürüşlere bile çıkabilirsiniz.

 

Fiyat : 1820 TL

 

Link : Kadans Bisiklet İzmir

 

 

 

 

 

 

Rudy Project Actyum Kask

 

Bisikletçi dostlarınıza ve sevdiklerinize alabileceğiniz en değerli hediyelerden biri de bisiklet kaskıdır, çünkü kask hayat kurtarır! En önemli güvenlik öğesinin o kadar süre başımızdayken konforlu olmasını da beklemek hakkımızdır. İşte en saygın kask üreticilerinden Rudy Project’in en fazla hava transferine olanak sağlayan tam 26 hava kanalına sahip kaskı Actyum, tam hediyelik bir ürün.

Actyum, bu yeni modelinde daha gelişmiş bir karakteristiğe sahip olmuş. Diğer bütün Rudy Project üretimleri gibi Actyum da el yapımı tecrübesiyle dünyanın en iyi sporcularına gerekli olan güvenli ve konforlu öğeleri içeriyor. Ağırlığı S/M boyları için 290 gram. S,M ve L boylarında satılan Actyum, CE89/686 EEC – EN 1078 – CPSC 12.03 – AS/NZS 2063 güvenlik sertifikasyonlarına sahip.

Fiyat : ~270TL

Link : Kess Bike İzmir

 

[View:http://cyclingtr.com/Themes/hawaii/images/assets/images/kessbike.swf:235:129]

 

 

 

 


Blackburn Voyager 3.3 Far

 

Hediye almayı düşündüğünüz sevdiğiniz kişinin, bisikleti de kaskı da var diyelim. O zaman acaba ne almalıyım diye düşünüyorsanız, alabileceğiniz yine hayat kurtaran ve kışın olduğu gibi sıcak yaz günlerinde de bisiklet sürüşlerine katılmasını sağlayacak olan güzel, güçlü bir far olabilir. Kalitesiyle kendisini kanıtlamış Amerikan Blackburn farlarının Voyager 3.3 modeli, hem düşük bütçeli bir hediye arayışında olanları, hem de bu hediyeyi alanları sevindirecektir.

 

Fiyat : 60TL

Link : Bisikletcim.com

 

[View:http://cyclingtr.com/Themes/hawaii/images/assets/images/bisikletcim.swf:235:130]

 

 

 

 

 

Scott Rc Pro Tulum

 

Vücudu tam kavrayan tulum şeklinde bir bisiklet formasından beklenen nefes alabilir kumaşa sahip olması, daha yüksek konfor için omuz askıları ve kaliteli pede sahip olmasıdır. Scott Rc Pro tulum da tam bu ihtiyacı karşılayan bir ürün. Ayrıca bel ve bacak bölgelerinde kaymayı engelleyen silikon şeritler ve altı panelli kesimiyle de vücuda tam oturup hareketi kolaylaştırıyor. Üstelik % 44 indirime girmiş bu ürünü sevdiklerinize hediye olarak alırken sizin de içinize sinecektir.

 

Fiyat : 69 Euro

Link : Erdoğanlar Bisiklet Ankara

 

[View:http://cyclingtr.com/Themes/hawaii/images/assets/images/erdoganlar.swf:236:130]

 

 

 

Bisiklet yazarı ve bisiklet çizerimiz Aydan Çelik’in beklenen kitabı çıktı. Çıktı çıkmasına bir çığ gibi büyüyen ilgi, yeni yıl hediyeleri önerilerinin olmazsa olmazı olarak kesinlikle tavsiye ederiz. “Bisiklet kullanmayana, bisiklet kullandırır.” diyor Aylin Koç. Kitap içeriği hakkında daha fazla bilgi için, “Bi Tur Versene” nin eleştiri yazısını okumanızı öneririm. En çok satan kitaplar arasında, isikleti buram buram yaşatacak bu kitabı hediye edeceğiniz sevdikleriniz kesinlikle mutlu olacaktır. İçeriğinin bisiklete başlangıç veya ileri seviyedeki sürücüleri kendine bağlayacağı ve sevdireceği kesindir.

 

Bisiklet.com ‘da yer alan kitap bir bisikletçiye alınabilecek en güzel, eğlendirici hediyelerden biri.

 

Fiyatı: 27-TL

Link: Bisiklet.com

 

 

 

 

 

 

 

Bisikletseverlerin hediye olarak memnuniyetle kabul edip kullanacağı bir diğer ürün ise, bisikletinin rengine ve tarzına uygun, kendisine özel olarak yapılmış gerçek deri elcikler olabilir. Sipariş üzerine 3 gün içinde hazırlanıp vereceğiniz adrese ulaştırılacak olan bu elcikleri her tutuşunda sizi hatırlayacak olması da cabası…

Fiyat: 25 TL

Link: Hermes Bisiklet İzmir

 

 

 

 

Hala daha önerdiğimiz hediyelerden birinin size uygun olanını bulamadıysanız, geniş içeriğiyle her geçen gün ürün yelpazesini büyüten Bisiklet.com‘a göz atabilirsiniz.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın