Belçikalı Sporcu Kristof Goddaert Kaza Yaparak Hayatını Kaybetti

19/02/2014  //     //  Yol Bisikleti

 

 

IAM Cycling takımı sporcusu 27 yaşındaki Belçikalı sporcu Kristof Goddaert, Belçika Anterp’de çıktığı antrenman sürüşünde hayatını kaybetti. Salı gübü gerçekleşen kazada Goddaert, antrenman güzergahında bulunan tren raylarından geçerken ön tekerinin raya takılması sebebiyle durunca, otobüs Goddaert’e çarptı ve sporcu yere serildi. Belçika gazetesi Nieuwsblad.be’de verilen kaza detayları ve trajik kaybın üzüntüsü bisiklet camiasında derin üzüntü yarattı.

 GoddaertKristof

 

IAM Cycling Takımı Genel Menajeri Michel Thétaz, “Öncelikle ailesini düşünerek, ailesine ve bu korkunç kaza sırasında bize destek veren tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Kaliteli bir adam ve örnek profesyonel bir sporcu olan Kristof Goddaert’i maalesef kaybettik. Takımımıza 2012 Aralık ayında dahil olmuş, bizimle tanışmış ve yeni mücadele sorumluluğunu benimsemişti. Onun daima iyi ruh olan ruh hali, hergün taşıdığı coşkusu ve tamamen işi ile meşgul olma gibi çok takdir edilen özellikleri vardı.”

 

Çökmüş görünen takım menajeri sözlerine zorlukla devam ederek, yorumlarını paylaştı. ” İlkbahar Klasiklerinde galibiyet için Katar Turunda performansını bilemişti. Ancak bu trajik kaza onun hayallerini gerçekleştirememesine sebep oldu. Ebedi hayata geçmesiyle, IAM Cycling takımı, onun hatırası onuruna yarışlara katılacak ve onun için kazanmak üzere belki on kat daha fazla mücadele edecek. ”

IAM_Cycling_Kristof_Goddaert_a

 

Goddaert, son olarak 2014 Katar Turunda start almış, turu 34.sırada tamamlamıştı. 8 yıllık profesyonellik hayatına Davitamon-Win for life takımı ile başlamıştı. Topsport Vlaanderen ve AG2R La Mondiale takımlarında yarışan Goddaert 2013 sezonu itibari ile IAM Cycling renklerine katılmıştı.

 

Kariyerinde; 2010 Tour de Wallonie üçüncü etap galibiyeti, 2012 Belçika yol şampiyonasında Tom Boonen ardından tamamladığı yarış ile gelen ikinciliği, 2009 Belçika yol şampiyonasıda Boonen Philippe Gilbert ardından tamamladığı parkur ile Belçika üçüncülüğü, 2009 Paris-Bruxelles üçüncülüğü, 2010 Le Samyn beşinciliği, 2012 Gent-Wevelgem sekizinciliği, 2008 Paris-Tours dokuzunculuğu ve 2011 Kuurne-Brussel-Kuurne onunculuğu bulunan genç sporcu bu yıl bahar klasiklerinde hayallerini gerçekleştirmeyi planlıyordu. Bugün Umman Turuna start alan takım arkadaşları, start öncesi saygı duruşunda bulunarak pelotonun önünde yer aldı.

 

UmmanTuruKristof Goddaert anısına

 

Kötü haberin burukluğunu yaşayan peloton’dan Goddaert için veda Tweetleri paylaşılıyor.

Mark Cavendish; “Gözyaşlarıyla gelen Kristof Goddaert, trajik haberini okudum. Bisiklet yarışlarında sevilen bir adamdı. Huzur içinde yat Kristof”

Taylor Phinney, “Haberler kötü. Huzur içinde yat Kristof Goddaert. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum.”

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın