Bekir Baki Akirşan ile Taihu Lake ve Sezon Değerlendirmesi

17/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

2013 Bireysel Zamana Karşı Türkiye şampiyonu Bekir Baki Akirşan, Torku Şeker Spor‘un Taihu Lake takım kadrosunda bugün ikinci etaba start aldı. Turun süper takımı olarak gün sonunda hafızalara adını kazıyan Torku Şeker Spor’un sprint cenneti Taihu Gölü’nün 9 etaplık turu için mücadeleye Tour of China‘daki müthiş performansı sonrası devam eden Akirşan ile turu ve sezonu değerlendirdik.

 

 

Türkiye’den Çin’e uçuş mesafesinin uzunluğu ve getirisi yorgunluk emarelerini yarış öncesi gösteren Akirşan 22.doğum gününü dinlenerek geçirdi. “10 saatlik uçuş sonrası yorgunluğu çabuk atlattım. İyi dinlendim ve kendimi takımım için hazır hissediyorum.

Tour of China yorgunluğunu atıp hızlı toparlamak için de Türkiye’ye döndüğümüzde dinlenmeye özen göstermiştim. Taihu Lake’i önemsiyoruz, şuan ki takım kadromuz daha tecrübeli isimlerden oluşuyor. Takım olarak galibiyete odaklanmış durumdayız. Bu turda bizim görevimiz Ahmet Örken ve Yuri Metkushenko’yu finişe getirmek.” dedi.

2010 sezonunda bisilet sporuna ara veren Bekir Baki Akirşan, 2013’e kadar ve 2013 sezonunda performansının çok farklı olduğunu belirtti. “2011 sezonunda ara verdikten sonraki sezonum alışma sezonu olarak geçti. 2012 için takımım, Torku Şeker Spor Yönetimi kararı ile yarışmaya başladığımdan beri performans grafiği oldukça fark etti. Yıldan yıla, bu farkı derecelerime yansıtarak geliştirmeye devam etmeyi hedefliyorum. Dolayısıyla, şu ana kadarki en iyi sezonum 2013 oldu diyebilirim. Bu imkanı tanıdıkları için Torku Şeker Spor yöneticilerine teşekkür derim. Takımımın başarısı ve takım arkadaşlarım benim için çok değerli.  Ben değil biz kavramı önemli. Biz bir aileyiz ve ailemiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz, çalışacağız.” dedi.

Akirşan, Taihu Lake’in zorlu geçen ikinci etabında kaçışları baskılayıp, ataklara cevap vererek Torku Şeker Spor’un gün boyu süren süper takım
imajının arkasındaki isimlerden biriydi. Ataklara cevap vermekte geç kalmayan genç yetenek, etap sonrası “Gerçekten zor bir gündü. Herkes burada podyum görmek istiyor. Sürekli ataklara karşı mayoyu korumak ve son kilometrede motivasyonu koruyarak, birbirimizle konuşmaya gerek kalmadan sarıldığımız kazanma inancı bugün yine galibiyeti getirdi. Yuri ve Ahmet’i sprint finişlerinde taşımaya ve korumaya devam edeceğiz. Mayoyu korumak zor olacak. Elimizden geleni yapacağız. Müthiş final kilometresinde harcanan efor sonunda hepimiz immkansız görülen sonuç karşısında mutluyuz.“dedi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın