Aydın’ın Efeleri “Torku Şeker Spor”

18/03/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Aydın Yol Bisikleti yarışları, Pazar günü yapılan kriteryum yarışları  ile tamamlandı.

Cuma günü gerçekleştirilen Büyük Erkekler kategorisinde 112 km’lik yol yarışını Torku Şeker Spor’dan Ahmet Örken ve Miraç Kal ana gruba yaklaşık 6 dk fark atarak rahat bir galibiyet alırken, üçüncülüğü de  yine takım arkadaşları Rasim Reis kazanmıştı.

Aynı gün gerçekleştirilen Genç Erkekler kategorisindeki 73 km ‘lik parkurda sıralama şu şekilde oluştu:

1.MÜCAHİT OKKA – Konya Büyükşehir Belediyesi
2.ALİHAN DEMİRBAĞ – Torku Şeker Spor
3.TALHA AY – Torku Şeker Spor

Cumartesi gerçekleştirilen Yıldız-A ve Yıldız-B Yol yarışı sonuçları:

Yıldız-Erkek  A kategorisi:

1.Batuhan ÖZGÜR – Torku Şeker Spor
2.Oğuz BAŞARKANOĞLU – Balıkesir Gençlik Spor
3.Onur TURGUT – Brisa Spor

Yıldız Erkek – B Kategorisi

1. MUSTAFA KESTEK – Çatalhöyük Çumra Belediye Spor
2. MUSTAFA HANEDAR– Çatalhöyük Çumra Belediye Spor
3.Muhammed SELÇUK – Çatalhöyük Çumra Belediye Spor

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (7)

 

 

Pazar günü , Büyük Erkekler ‘in  15 tur(39km) attığı kriteryum yarışı oldukça heyecanlı geçti.

İlk iki tur  oldukça sakin ve kontrollü geçmesine rağmen üçüncü turda ana grup dörde bölündü. Altı kişilik öndeki kaçış grubunda Torku Şeker Spor’dan Nazım Bakırcı, Rasim Reis, Miraç Kal, Fethullah Köse ve Muhammer Atalay yer alırken  Brisa Spor’dan  Georgi Petrov ve Stefan Koychev yer aldı.

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Altıncı tura girerken öndeki altı kişilik kaçış grubu ana grupla aralarındaki farkı 40saniye’ye kadar çıkarmayı başardı ancak bu turda ana grup önündeki  Brisa Spor tempoyu iyice artırarak farkı kapatmaya çalıştı.

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Sekizinci tura girildiğinde ön tarafta Torku Şeker Spor’dan Nazım Bakırcı, Ahmet Örken, Ahmet Akdilek,Muhammer Atalay ve Brisa Spor’dan  Serkan Balkan’ın yer aldığı kaçış grubu ana grupla arasındaki farkı 20 saniyeye kadar çıkarmayı başardı, ana grubun 30 saniye kadar arkasında Brisa Spor’dan Nevzat Kıral ve Uğur Marmara yer aldı ancak ilerleyen turlarda Nevzat Kıral ve Uğur Marmara tur yiyerek yarış dışında kaldılar.

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Yüksek  tempo ve sürekli ataklar ile oldukça zevkli geçen yarış son üç tura girerken Torku Şeker Spor’un kaçış grubunda yer alan tek Brisa Spor’lu Onur Balkan’ı koparmak için uyguladığı taktik yarışı daha da heyecanlı kıldı, Ahmet Akdilek’in atak yapıp kaçmasından ardından Ahmet Örken’de takım arkadaşı Nazım Bakırcı’nın işaretiyle kaçmaya başladı. Son tura girmeden Uğur Marmara’yı koparmayı başaran Nazım Bakırcı’da takım arkadaşları Ahmet Örken ve Ahmet Akdilek’i yakalayarak Aydın’da kriteryum yarışında kürsüye çıkmayı başardılar.

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Kriteryum Yarışı Büyük Erkekler Sıralama:

1.NAZIM BAKIRCI    –   Torku Şeker Spor

2.AHMET ÖRKEN    –   Torku Şeker Spor

3.AHMET AKDİLEK  – Torku Şeker Spor

Yarış sonunda yaptığımız röportajda Aydın zaferinden sonra evlerine mutlu dönmenin sevincini yaşayan Torku Şeker Spor kafilesi, yaklaşan 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na odaklandıklarını ancak Cumhurbaşkanlığı turu öncesinde hiç uluslararası tura katılmadan start alacakları için kaygı duyduklarını dile getirdiler.

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Genç Erkekler Kriteryum mücadelesinde 13 tur(34km) üzerinden gerçekleşti.Temponun oldukça yüksek olduğu ve sık sık atakların geldiği mücadelede toplu sprint finişini kazanan isim Torku Şeker Spor’dan ENES TALHA AY oldu. İkinci  Torku Şeker Spor’un başarılı ismi MİRAÇ KAL’ın kardeşi CELALETTİN KAL olurken üçüncü isimde yine Torku Şeker Spor’dan EMRE TORUN oldu.

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

10 tur (26km) dönülen Yıldız Erkek-A Kriteryum mücadelesinde sürekli ataklar ve kaçış denemeleri gerçekleşse de ana grup tempoyu sürekli yüksek tutarak kaçışlara izin vermedi. Toplu sprint finişine gelindiğinde Torku Şeker Spor’un gelecek vadeden  güçlü ismi, sezonun açılık yarışlarında Mersin’de ki  kriteryum mücadelesini de kazanan BATUHAN ÖZGÜR ile Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü’nden başarı grafiğini sürekli yükselten OĞUZHAN TİRYAKİ arasındaki sprint mücadelesinde finiş çizgisini ilk geçen isim OĞUZHAN TİRYAKİ olurken ikinci BATUHAN ÖZGÜR ve üçüncü gelen isim Konya Selçuklu Belediye Spor’dan HİKMET ERDOĞAN oldu.

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

 

Yıldız Erkek-B kategorisinde sonuçlar şu şekilde:

1.TAHSİN TEMEL – Bolu Gençlik Merkezi
2.MUSTAFA DOĞAN – Konya Selçuklu Bld. Spor
3.AHMET TÖRÖN – Konya Gençlik Spor

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

 

Aydın-Yol-Bisikleti-Yarışları-2014 (21)

Aydın-Yol-Bisikleti-Yarışları-2014 (21)

 

Aydın-Yol-Bisikleti-Yarışları-2014 (21)

Aydın-Yol-Bisikleti-Yarışları-2014 (25)

 

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Kriteryum mücadeleleri sonucunda tamamlanan Aydın Yol Yarışlarında Büyük Erkekler kategorisinde Büyük Erkekler Genel ve Takım Klasman Sonuçları :

Büyük Erkekler Ferdi

1.Ahmet Örken – Torku Şeker Spor
2.Miraç Kal – Torku Şeker Spor
3.Ahmet Akdilek – Torku Şeker Spor

Takım Klasmanı :
1. Torku Şeker Spor
2.Kocaeli Brisa Spor
3. –

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (8)

Ne yazık ki böyle bir yarışta Takım Klasmanında üçüncülük kürsüsünü dolduracak bir takımımız yok. Sorgulanacak o kadar şey var ki bu defa sorgulamayıp “umut” edelim, umarız önümüzdeki süreçte nice takımlarımız, nice sporcularımız ve nice yöneticilerimiz yetişip bu sporu hak ettiği noktaya taşıyacaklardır.

Aydın-Yol-Yarışları-2014 (7)

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın